loader

معرفی انواع کانتینر و کانکس قسمت دوم

شنبه,11/دی/1400 - 13:57:39 - 409
کانکس به طور کل عبارت است از یک سازه ای که از پیش ساخته شده است.

در زبان های دیگر به آن شلتر و همچنین کانکس هم گفته می شود. این سازه ها در واقع کاربردهای بسیاری دارد اما ایده ای اولیه آن به عنوان یک مکان برای سکونت بوده است. این سکونت گاه ها به صورت از پیش ساخته هستند و برخی اوقات سریعا در محل مستقر خواهند شد. با گذشت زمان اما خدمات کاربری هم به آن ها اضافه شد.
همانطور که در مقاله قبلی فرق کانکس و کانتینر گفته شد:
کانکس برای استفاده انسان در فضای داخلی آن طراحی و تولید می گردد اما کانتینر برای حمل محصول و کالا ها ساخته می شود. کانکس با توجه به کاربری دارای امکانات و ابعاد متفاوتی است اما کانتینر معمولا دارای دو سایز 20 فوت و 40 فوت می باشد. البته ابعاد 10 فوت و 50 فوت آن نیز وجود دارد که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.
بدنه کانتینر فقط از یک لایه ورق فولادی به ضخامت دو میلیمتر می باشد اما کانکس دارای بدنه خارجی از انواع متریال ها به همراه عایق بندی و دیوار پوش داخلی است. از آنجایی که کانتینر برای حمل محصول طراحی شده فاقد پنجره و درب نفر رو می باشد در حالی که کانکس دارای درب و تعدادی پنجره می باشد. ظاهر کانتینر جهت استفاده در فضای درون شهر مناسب نمی باشد در حالی که کانکس دارای ظاهری آراسته همراه با نور پردازی های متفاوت می باشد. کانتینر فاقد سیستم برق کشی و تهویه هوا بوده در حالی که یک کانکس علاوه بر سیستم برق کشی و روشنایی می تواند دارای سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق استراحت، سیستم تهویه هوا و کولر باشد.
و در این مقاله به معرفی انواع کانکس می پردازیم.

کانکس مسکونی

یکی از انواع کانکس ها، کانکس مسکونی است. این سازه خود به مدل های مختلف تقسیم می شود.
این تقسیم بندی شامل کانکس های ویلایی و یا کانکس های پیش ساخته است.
هر کدام از این سازه ها دارای امکاناتی مانند:

  • اتاق خواب
  • آشپزخانه
  • سرویس بهداشتی
  • حمام و غیره است
  • کانتینر فروشگاهی

کانکس های ویلایی دارای طرفداران بیشتری هستند. استفاده از این سازه های ویلایی تا حدودی آلودگی های زیست محیطی را کاهش می دهد. سرعت بالای ساخت و ساز در این سازه ها باعث شده تا زودتر از آنچه تصور می کنید نتیجه نهایی را دریافت کنید.
در کانکس ویلایی مسکونی محل قرارگیری سازه اهمیت زیادی دارد. اگر متراژ سازه شما زیاد باشد می توانید از امکاناتی مثل فضای پذیرایی و کمد دیواری نیز استفاده کنید. حتی در این نوع سازه ها می شود که حتی چند اتاق خواب داشته باشد.
امنیت و مقاومت در این سازه ها بسیار بالا است. مقاومت در برابر زلزله به دلیل استفاده از مصالح سبک در این سازه ها بسیار زیاد است. حتی اگر در موقع زلزله خرابی و خسارت رخ دهد، به دلیل این که از مصالح سبکی استفاده شده، خطرات جانی ساکنین را تهدید نمی کند.
یکی از نکاتی که در تولید این سازه ها اهمیت دارد. این است که از این سازه ها بیشتر بعد وقوع حادثه استفاده می شود. بعد از وقوع سیل و زلزله برای اسکان آسیب دیدگان استفاده می شود.

کانکس

کانکس های خدمات شهری

از این نوع سازه ها حتما در سطح شهر بسیار زیاد دیده اید. این نوع سازه ها وظیفه ارائه خدمات به مردم را بر عهده دارند. البته کاربرد های دیگری نیز دارند.

فروشگاه: در منطقه هایی دیده شده که دسترسی به فروشگاه و سوپر مارکت دشوار است در این شرایط استفاده از این نوع کانکس ها به عنوان فروشگاه بسیار مناسب است.
فست فود: تا به حال تجربه فست فود کانکسی را داشته اید؟ حقیقتا می تواند تجربه ای لذت بخش باشد. با استفاده از این نوع سازه ها می توانید یک فست فود سیار داشته باشید.
کافی شاپ: کافی شاپ های سیار هم مانند رستوران و فست فود بسیار کاربرد دارند. با ساخت این نوع سازه ها می توانید یک شغل جدید ابداع کنید.
ایستگاه اتوبوس: حتما تا به حال ایستگاه اتوبوس را دیده اید. آن ها هم نوعی کانکس هستند که با استفاده از آن ها از مسافرین در برابر سرما و گرما حفاظت می شود.

بیشتر بدانید: معرفی انواع کانتینر و کانکس قسمت اول
ایستگاه دوچرخه: حتما تا به حال در سطح شهر با ایستگاه های دوچرخه رو به رو شده اید. از این ایستگاه ها برای محافظت از دوچرخه ها استفاده می شود.
عابر بانک: از این سازه ها برای عابر بانک هم استفاده شده است. حتما تا به حال دیده اید دستگاه های عابر بانک در اتاقکی قرار دارند. از این سازه ها برای این منظور بسیار استفاده می شود.

کانکس پیش ساخته

کانکس رستوران آماده

کانکس های رستورانی نیز جزو محصولات خدمات شهری حساب می شود. نکته جالب این جاست که در این سازه های رستورانی آشپزخانه ای با تمام تجهیزات قرار دارد. در این سازه های رستورانی امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، لوله کشی سرد و گرم، محلی برای طبخ غذا، یخچال و غیره وجود دارد.

کانکس های کارگاهی

یکی دیگر از انواع سازه ها، کانکس های کارگاهی است. همانطور که از اسمشان مشخص است از این سازه در پروژه های کارگاهی استفاده می شود. برای مثال در انجام این پروژه ها برای اسکان کارگران استفاده می شود.
البته موارد استفاده دیگری نیز دارند. برای مثال می توان از آن ها به عنوان انبار برای نگه داری تجهیزات استفاده شود. برخی از پروژه ها در بیرون از شهر انجام می شود و برای استقرار پرسنل نیاز به محلی مناسب داریم. در این شرایط استفاده از این نوع کانکس ها بهترین انتخاب است.

این کانکس های خدمات شهری کاملا کاربردی عمومی دارند. به هیچ عنوان استفاده ای شخصی از آن ها نمی شود. با توجه به این موضوع دیده شده که از این سازه ها بیشتر در شهرداری ها و یا مجموعه های توریستی استفاده می شود.

کانکس نگهبانی

این سازه ها به صورت اتاقکی در اکثر کارخانجات استفاده می شود. این اتاقک ها به عنوان اتاقک نگهبانی و برای استقرار نگهبان قرار دارند. این سازه ها باید از سه طرف دارای پنجره باشند. این موضوع به این دلیل است که نگهبان باید به سه طرف دید داشته باشد.

حتما در بیشتر مجتمع های مسکونی و تجاری این سازه های نگهبانی را دیده اید. این سازه ها اصولا به صورت پیش ساخته هستند و به راحتی می توانید آن ها را خریداری کنید.

کانکس اداری

از این سازه ها با عنوان کانکس آفیس نیز نام برده می شود. این سازه ها با توجه به محل قرار گیری می توانند در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شوند.
حتی کانکس های اداری را به صورت چند طبقه نیز مشاهده کرده اید. اگر سازه شما به صورت دو طبقه باشد، قابلیت جا به جایی را از دست می دهد.
دلیل این موضوع این است که برای امنیت بیشتر سازه طبقه اول از طریق فوندانسیون به زمین متصل می شود. در این نوع سازه های اداری از طبقه پایین به عنوان محل استقرار کارمندان و طبقه بالا به عنوان اتاق مدیریت استفاده می شود.

کانکس مدرسه

از این سازه ها به عنوان مدرسه در مناطق آسیب دیده استفاده می شود. بعد از وقوع سیل و زلزله برای این که بحث تدریس به تعویق نیفتد، خیلی سریع از این سازه ها استفاده می کنند.

کانکس سرویس بهداشتی

همه تا به حال بار ها این کانکس ها را دیده ایم و به دفعات بسیار از آن ها استفاده کرده ایم. در مسیر های بین جاده ای این سازه ها بسیار مشاهده می شود.

بیشتر بدانید: همه چیز درباره نوع بار، وسیله باربری و مسیر حمل کالا

مزایای کانکس ها

  • مقاومت در برابر زلزله از اصلی ترین مزایای کانکس است.
  • قابلیت ترمیم و بازسازی از مزایای کانکس است.
  • قابلیت جابجایی از دیگر مزایای کانکس می باشد.

معایب کانکس ها

مهم ترین موردی که همیشه با آن روبرو بودیم جابجایی کانکس در ابعاد دلخواه است. به علت محدودیت حمل و نقل و ترافیک در کشور حمل کانکس ها وابسته به قانون و مقررات رانندگی است و کانکس های ویلایی بزرگ را نمی توان در ابعاد بزرگ جابجا نمود و می بایستی آن ها را بصورت چند تکه اجرا و در محل مورد نظر نصب نمود.

موضوع دیگری که در موضوع شکل معایب به چشم می خورد، عدم محدودیت فرم دهی در اجرای کانکس های فرمینگ است که به لحاظ فرم دهی، متریال مورد نیاز یافت نشود یا تکنولوژی آن را در ایران نداشته باشیم.
به همین علت مخاطب سعی دارد که فرم دلخواه خود را اجرا نماید، پس گاهی اوقات در خصوص فرم دهی متریال سنتی این قابلیت را داشته باشد ولی متریال که در کانکس و خانه های پیش ساخته اجرا می شود، مثل ساندویچ پانل و و ورق که این قابلیت را نداشته باشد.

معرفی فروشنده ها و شرکت های مرتبط با کانتینر

کانتین وان

کانتین وان

مجموعه کانتین وان با سابقه چندین ساله در تولید و طراحی کانتینر یکی از بزرگترین تولید کننده ها در سطح کشور می باشد که پس از چندین سال سابقه کاری درخشان با ورود به صنعت کانکس جزء برترین تولید کننده ها در صنعت کانکس شد و امروزه مجموعه کانتین وان یکی از برندهای معتبر در زمینه طراحی و تولید کانکس و کانتینر می باشد که بیش از 100 پروژه موفق طی 2 سال گذشته در کارنامه خود ثبت کرده.

مجموعه کانتین وان با ارائه خدمات مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش موفق یکی از برندهای محبوب کاربران شده که این افتخار حاصل دست رنج کارگران و کارمندان مجرب و توانمند مجموعه کانتین وان می باشد.
آدرس: تهران​، اتوبان آیت الله سعیدی​، خیابان ایرانخودرو دیزل، پلاک 248
راه های ارتباطی
شماره تماس:09120449244 - 02155264214
قابلیت ارسال فرم درخواست در سایت
https://containe1.com/

مبین کانتین

مبین کانتین

گروه صنعتی مبین کانتین از سال۱۳۴۲ با نام سعادت فعالیت خود را در زمینه ساخت انواع کمپ ها (تجهیز پروژه های پیج امریکا و طرح و توسعه) کانتینرهای ۲۰ و۴۰ فوت مسقف و چادری-اتاقک های تریلی و کفی تیریلی با سرپرستی آقای محمد داوری آغاز کرد و درسال ۱۳۷۲ فعالیت خود را گسترده تر کرده و طراحی و ساخت انواع خانه های پیش ساخته و کانکس های ثابت و متحرک را در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰متر مربع آغاز نموده است.
عمده فعالیت های شرکت مبین کانتین شامل ساخت و ارائه محصولات زیر است:
کانکس ویلایی
کانکس ارزان
فروش کانتینر
فروش کانکس

آدرس: بزرگراه آزادگان غرب به شرق، ۴ کیلومتر بعدازاتوبان ساوه (لاین کند رو)، روبروی بلوار الغدیر یافت آباد
راه های ارتباطی:
تلفن تماس: ۵۵۲۶۷۰۰۲-۵۵۲۶۷۰۰۱ -۰۲۱
فکس: ۵۵۲۶۳۵۰۰-۰۲۱
همراه: ۰۹۱۲۴۴۰۰۰۹۰
https://mobincantin.com/

ایران کانتین

ایران کانتین

شرکت ابنیه پردازان شیراز با برند ایران کانتین اولین دارنده نشان CE (کیفیت اروپا) در زمینه تولید و ساخت کانکس و ساختمان پیش ساخته در کل کشور می باشد.
این مجتمع تولیدی-صنعتی در زمینه ساخت انواع سازه های پیش ساخته، یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی انواع کانکس، خانه پیش ساخته، شلتر نظامی، استخر پیش ساخته، کانکس مخابراتی مخصوص ایستگاه BTS، کانکس مسجد و نمازخانه، کانکس اداری و مدیریتی، کانکس بازارچه و مشاغل، کانکس دوقلو و چندقلو، کانکس پست برق، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس و کیوسک مغازه، فروشگاهی و مطبوعاتی، کانکس کلاس درس و نوسازی مدارس، کانکس متحرک و محوردار، کانکس مسکونی و ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس نگهبانی و اطلاعات،کانکس نیروی انتظامی و پلیس و … در ایران و مفتخر به دریافت گواهینامه های استاندارد ISO 9001:2008، OHSAS 18001:2007، ISO 14001:2004 و … می باشد.

طراحی حرفه ای: با بکارگیری از نرم افزارهای طراحی بروز دنیا و کادر فنی مجرب
کنترل و کیفیت: کنترل کیفیت محصول در حین تولید و پس از تولید
صرفه جویی در زمان: با کمترین هزینه بهترین کیفیت در کوتاهترین زمان
تنوع و نوآوری: گستردگی طیف محصولات
پشتیبانی از محصول: ضمانت تمامی محصولات
یکی از خدماتی که ایران کانتین به مشتریان خود ارائه می دهند و از مراحل ضروری قبل از خرید کانکس نیز محسوب می شود، استعلام قیمت کانکس یا استعلام بهای کانکس، به معنای برآورد هزینه، دریافت قیمت حدودی کانکس یا پروژه پیش ساخته و همچنین در صورت نیاز، صدور پیش فاکتور بر اساس مشخصات ارسالی و درخواست کتبی استعلام کننده می باشد.

آدرس: شیراز، شهرک صنعتی، بین میدان ابتکار (میدان چهارم) و میدان پژوهش (میدان پنجم)
راه های ارتباطی:
شماره های تماس: ۹۸۹۱۲۰۷۹۲۰۶۰+ – ۹۸۹۱۲۰۹۰۴۰۶۰+ – ۹۸۷۱۳۷۷۴۲۲۰۹+
فکس: ۰۷۱۳۷۷۴۲۲۰۹
ایمیل: info@irancontin.com
https://irancontin.com/


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید دموی نرم افزار انبارداری آنلاین را دریافت نمایید.

نرم افزار انبارداری چه کمکی به ما می کند

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

Captcha