• ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان با انبار آنلاین
  • شروع کنید

شغل انبارداری چیست و مناسب چه افرادی است؟

  • چهارشنبه 29/خرداد/1398
  • 0
شغل انبارداری چیست و مناسب چه افرادی است؟

مسؤلیت انبارداری را نباید در اختیار اشخاص ناوارد به انبارداری مانند: سرکارگر یا سرپرست کارگاه محول نمود. بنابراین به امور تدارکات انبارداری و امور مربوط به ذخایر و انبار کردن باید اهمیت بسیاری داده شود.

تعریف انبار:

انبار به محل یا فضایی گفته می شود که بر اساس یک سیستم طبقه بندی صحیح، مواد اولیه، کالای نیم ساخته، محصول ساخته شده، با فرآیند های مختلف صنعتی بازرگانی در آن نگهداری می شود. (می دانستید تعریف انبار در نرم افزار انبار آنلاین رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه بیشتر برای انبار بیشتر ندارید؟)

انبارداری:

عبارت است از دریافت جنس یا کالا از خارج و نگهداری آن ها با توجه به قوانین انبارداری که باعث سهولت در تحویل دادن (حواله) و تحویل گرفتن (رسید) با کمترین وقت و نیروی مورد نیاز باشد و رسانیدن اجناس و کالاهای مورد نیاز قسمت ها یا خریداران به آن ها در حداقل وقت ممکن براساس مدارک و ضوابط قانونی.

بیشتر بدانید:خصوصیات و معیارهای استخدام انباردار

تعریف انباردار:

کلیه موجودی های مواد باید تحت اختیار و ابواب جمعی یک انباردار مسئول باشد. این شخص باید تجربه کافی در روش های انبارداری داشته، لیاقت و کفایت اداره عملیات انبار را دارا باشد، در امانت و درستی او تردیدی نباشد و بتواند افراد تحت سرپرستی خود را به خوبی اداره کند.
کار انبارداری یک شغل مهم و پرمسئولیتی است. اجناس و موجودی های انبار باید تحت اختیار یک انباردار مسؤل باشد. اگر چه اجناس یکی از مهمترین عوامل هزینه است که به طور متوسط 55 درصدهای تمام شده کالای ساخته شده را تشکیل می دهد. به همین جهت است که مؤسسات صنعتی تا حدودی مجهز برای تدارک و خرید و انبار کردن مواد خواهد بود.

مواردی که یک انباردار باید به آن توجه داشته باشد:

  1. ارتباط با مشتریان بیرونی
  2. تماس با دیگران
  3. مذاکرات رودررو
  4. کار با گروه یا تیم

نرم افزار انبار آنلاین دستیار خوب برای سرپرست انبار و تیم انبارداری شما خواهد شد.

شخصیت شناسی شغل انباردار

کمک انباردار:

کسی است که علاوه بر مهارت کار انبار می تواند از عهده کنترل کالاهای ورودی به انبار، جابجایی و چیدن آن ها، انبار گردانی، دادن اطلاعات به واحد سفارشات و تحویل کالاهای امانی و رعایت اصول و مقررات انبارداری برآید. در انبار آنلاین می توانید انواع فرم امانی، مرجوعی، ورود و خروج و... را بسازید.

تجهیزات مورد نیاز یک انباردار:

  1. نرم افزار انبارداری برای مدیریت انبار برای مثال نرم افزار انبارداری همکاران سیستم، انبارداری هلو و یا نرم افزار انبار آنلاین که تحت وب است.
  2. دارایی های ثابت و جاری در سطح متعارف واحد

شرایط محیط کار

دشوارترین جنبه انجام وظایف در این شغل ثبت دقیق و صحیح اطلاعات انبار، کالاها و مشخصات کالا و اجناس خریداری شده که سهل انگاری در انجام آن منجر به وارد شدن خسارت و ضرر و زیان مالی به کسب و کار می باشد.

مواردی که یک انباردار باید بداند:

دانش
خدمات مشتریان و پرسنل
دانش ریاضیات
زبان فارسی
نظارت و مدیریت
امنیت و سلامت عمومی

مهارت
سخن ورزی
گوش دادن فعالانه
جهت دهی به خدمات
درک اجتماعی
هماهنگی
کار با کامپیوتر
طبقه بندی و کدینگ کالا

شاید برای شما مفید باشد:معاینات سلامتی شاغلین و متقاضیان کار

برای آشنایی با شغل و کاری که یک انبارداری باید در انبار انجام دهد می توانید ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:

انواع مشاغل در انبار آنلاین

موجودی های کالاها باید تحت اختیار یک انباردار مسئول باشد. این شخص باید تجربه کافی در روش های انبارداری داشته، لیاقت و کفایت اداره عملیات انبار را دارا باشد ولی شما می توانید با استفاد از نرم افزار انبار آنلاین بدون نیاز به فرد متخصص تمام ورودی و خروجی های کالای خود را به راحتی و سیستمی مدیریت کنید.
نرم افزار پیش رو مناسب برای کسب و کار و شرکت هایی است که فرآیند و عملکردی ساده برای انبار خود می خواهند.

در نرم افزار انبار آنلاین، که تماما آنلاین هست می توانید به راحتی از طریق تنها یک مرورگر به دامنه اختصاصی خود و انبار خود دسترسی پیدا کنید. باتلفن همراه یا با هر دستگاهی تبلت، لپ تاپ و سیستم رومیزی به آن متصل شوید.

این دسترسی آسان به همراه استفاده نا محدود کاربر یکی از مزایای انبار آنلاین است. آیا می خواهید موجودی کالای خود را به درستی و با گزارشات خوب داشته باشید؟ یا بررسی دموی رایگان انبار آنلاین شروع کنید.

ورود به دمو رایگان انبار آنلاین

نگران آموزش نرم افزار هم نباشید چرا که داخل نرم افزار ویدئو آموزشی و محتوای متنی درباره همه بخش ها بصورت همیشگی در اختیار شماست همچنین برای دسته بندی و سوالات بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی انبار آنلاین در ساعات اداری در ارتباط باشید.

مشاغل زیادی در حال حاضر از انبار آنلاین استفاده می کنند که کسب و کار شما هم می تواند یکی از آن ها باشد. برای تطبیق کالای خود از مشاور انبار کمک بگیرید البته در این لینک می توانید انواع مشاغل و دسته بندی ها در انبار آنلاین که بصورت پیشنهادی ارایه شدهمطالعه بفرمایید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید