بهترین نرم افزار انبارداری برای کسب و کار من چیست؟

  • شنبه 07/مهر/1397
بهترین نرم افزار انبارداری برای کسب و کار من چیست؟

اگر انتخابمان خوب باشد پاسخ گوی نیاز ما ​خواهد شد و گرنه به ابزاری بلااستفاده تبدیل می شود و به عبارتی پول و هزینه ما به هدر رفته است.

امروزه با تنوعی که در نرم افزار های انبار وجود دارد دست ما بعنوان خریداران نرم افزار بسیار باز است به شرطی که اطلاعات کاملی از نیازهایمان داشته باشیم. داشتن این اطلاعات به ما در خرید بهترین گزینه کمک خواهد کرد.

در ابتدا ما باید محدوده ی استفاده کسب و کارمان از یک نرم افزار انبار را مشخص کنیم و بدانیم چه کارهایی از یک سیستم انبارداری توقع داریم.

پس از مشخص شدن محدوده ها، تصمیم گیری برای خرید خیلی آسان تر خواهد شد. بعنوان مثال نرم افزار انبار به چند صورت توسط شرکت های برنامه نویس ارائه می شود. نرم افزار انبارداری آسان، نرم افزار انبارداری اندروید، نرم افزار انبارداری حرفه ای، نرم افزار انبارداری تحت اکسل، نرم افزار انبارداری برای کامپیوتر، نرم افزار انبارداری تحت وب یا همان آنلاین و حتی نرم افزارهای انبارداری رایگان که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند ولی ملاک آن خواسته و نظر ماست که چه امکاناتی برایمان ضروری و مهم تر است.
ما در این مقاله قصد داریم در حد توان دید کلی به شما خریداران نرم افزار انبار ارائه دهیم.

بیشتر بدانید: معرفی و مقایسه 20 نرم افزار انبارداری آنلاین و ویندوزی

نرم افزار انبارداری آسان و نرم افزار انبارداری حرفه ای

کلمه آسان بودن و یا اینکه انبار ما خیلی بزرگ نیست و جزئی است جزء کلماتی هستند که معمولا مشتریان به زبان می آورند. آسان بودن دو جنبه دارد. یک جنبه،فراینده کار کردن با نرم افزار انبارداری، سهل و آسان باشد که هر شخصی بتواند با آن کار کند و به قولی کاربرپسند (user friendly) باشد و جنبه دیگر نرم افزار محدوده ی کمی از فرانیدها را شامل شود. مثلا اینکه برخی خریداران نرم افزار انبار، فقط بحث موجودی ها برایشان مهم است و برخی دیگر حسابداری انبار نیز برایشان اهمیت دارد.

در مورد کاربری ساده و روان می توان گفت که این یک اصل است و تمامی شرکت های ارائه دهنده نرم افزار باید آن را رعایت کنند و محصولات و نرم افزار های کاربر پسند،ارائه دهند و علوم "UI" و "UX" را در آن لحاظ کنند ولی مشتریان نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که اغلب موارد در نگاه اول،کار کردن با نرم افزار سخت جلوه می کند ولی بعد از مدتی با مطالعه متون و فیلم های آموزشی و پشتیبانی هایی که شرکت ارائه دهنده نرم افزار ارائه می دهد، سهولت در استفاده از نرم افزار نمایان می شود.

نرم افزار انبار

این نکته حائز اهمیت است که تولید نرم افزاری با محدوده ی کارکرد وسیع و داشتن کاربری ساده و روان کار بسیار سخت و پیچیده ای است و معمولا این مدل نرم افزار برای ارائه خدمات و محصولات باکیفیت و پشتیبانی قوی ناگزیر به وضع تعرفه بالا برای محصولات و خدمات خود هستند.

پس به این مورد توجه کنید که نرم افزار انبارداری آسان و حرفه ای،در تضاد با یکدیگر نیستند و نرم افزارها می توانند هم حرفه ای و هم آسان باشند. در ضمن نرم افزار می تواند برای کسب و کاری حرفه ای بوده ولی در کسب و کار دیگری کاربردی نداشته باشد.

نرم افزار انبارداری تحت اکسل

نرم افزار اکسل بصورت رایگان توسط مایکروسافت (البته در ایران) ارائه می شود. انبارها و انبارداران زیادی توسط اکسل کارهای روزمره خودشان را انجام می دهند و برایشان مناسب است. اگر در سطح اینترنت جستجویی انجام دهید آموزش انبارداری با اکسل را بصورت PDF و ویدئویی مشاهده می کنید.

انبارداری با اکسل هم مزایا و هم معایب خودش را دارد که شما طبق نیاز و محدوده ای که از قبل برای کار خود مشخص کرده اید باید به آن ها توجه کنید.

در نرم افزار اکسل می توانید ردیف های بی شماری درج کنید و هر شخصی می تواند با آن کار کند که در برخی مشاغل این روند را نمی پسندند و تمایل دارند دسترسی های دلخواهی را به افراد اختصاص دهند که اکسل در این موضوع ضعف دارد.

همچنین حذف یا ویرایش سطری و ستونی که به عمد یا سهوی صورت گرفته مشکلاتی را در موجودی ها بوجود می آورد. در اکثر مشاغل عدد موجودی گم شود بسیار ناخوشایند خواهد بود ولی با این حال کسب و کارهایی زیادی، انبارداری خود را با اکسل انجام می دهند و دلایل خاص خودشان را دارند. در مقاله های بعدی به آموزش انبارداری با اکسل و استفاه آنلاین آن خواهیم پرداخت.

انبار

نرم افزار انبارداری اندروید

امروزه اپلیکیشن های زیادی بر بستر تلفن همراه ساخته شده اند و به وضوح می توان این واقعیت را متوجه شد که اندروید و IOS جزء شاخص ترین و محبوب ترین پلتفرم های تلفن همراه هستند. نرم افزار هایی که بر بستر اندروید و یا IOS نوشته شده اند گزینه خوبی جهت نصب بر روی تلفن همراه و یا تبلت هایی هستند که انبارداران در انبار استفاده می کنند.

نرم افزار انبار اندروید و یا نرم افزار انبار تحت وب این خصیصه ی خوب را دارند که در دستگاه هایی قابل استفاده هستند که قابل حمل می باشند. در مقاله های بعدی در مورد نرم افزار انبارداری تحت وب مفصل صحبت خواهیم نمود.

بنابراین در صورتی که تلفن همراه و یا تبلت ی دارید که امکان نصب نرم افزار از لحاظ سخت افزاری وجود دارد، نرم افزار انبار اندورید گزینه مناسبی است.

البته لازم به ذکر است که باید بررسی شود که اپلیکیشن انبار بصورت آنلاین کار می کند یا آفلاین. در صورتی که آنلاین باشد باید همواره اینترنت دستگاه شما متصل باشد که می توانید از اینترنت سیمکارت و یا انتشار WIFI در محیط انبار خود استفاده نمایید. و در صورتی که اپلیکیشن بصورت آفلاین باشد باید به این نکته توجه کنید که با انباشت زیاد اطلاعات و در صورت خرابی دستگاه اطلاعات شما پاک نشود.

در این مقاله سعی نموده ایم که به این نکته اشاره کنیم بهترین نرم افزار انبارداری وجود ندارد. بهترین نرم افزار آن نرم افزاری است که بیشترین نزدیکی را به خواسته ما داشته باشد، کاربری ساده و روانی داشته و یک تیم قدرتمند فنی، پشتیبانی آن را متعهد شده باشد. آن وقت است که می توان گفت این نرم افزار بهترین انتخاب برای کسب و کار من است.

خرید نرم افزار انبارداری در کمتر از یک دقیقه بدون هزینه نصب و راه اندازی

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید