• ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان با انبار آنلاین
 • شروع کنید

معرفی 5 کتاب کارآفرینی

 • چهارشنبه 30/شهریور/1401
 • 0
معرفی 5 کتاب کارآفرینی

معرفی 5 کتاب درباره کار آفرینی

امروزه، بسیاری از کارمندان به فکر راه انداختن یک کسب وکار برا ی خودشان هستند و تمایل دارند که خودشان صاحب یک کسب وکار شوند. اما فضا کسب وکارها دائما درحال رقابتی تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی در راه اندازی یک استارتاپ موفق خواهد بود که یک برنامه ریزی دقیق و استراتژی قوی برای خود داشته باشد. اگر این افراد، برای چنین شرایطی آمادگی کافی نداشته باشند، ممکن است به هدف خود نرسند و نتوانند یک کسب وکار موفق را شروع کنند. در این دوره واقعا اطلاعات و یاد گرفتن، پیشرفت در هر زمینه راحت است اما ماندن و سود بردن و نوآوری در زمینه کاری نیز دشوار شده. وقتی صحبت راه انداختن کسب و کار می شود، کلی سوال برای افراد پیش می آید. داشتن کسب و کار ثروت ساز و غیر دولتی از دغدغه های جوانان کشورمان است، خوشبختانه بهترین کتاب های کارآفرینی می توانند به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند. ما به معرفی چند از این کتاب ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

کتاب سرسختی قدرت اشتیاق و پشتکار

1- کتاب سرسختی؛ قدرت اشتیاق و پشتکار

 • نویسنده: آنجلا داکورث
 • مترجم: سمانه سیدی
 • ناشر: نوین

خیلی از ما به خوبی می دانیم که پشتکار و تلاش کلید موفقیت است. افرادی که در عرصه های مختلف موفق می شوند همیشه بهترین ایده ها یا منابع را در اختیار ندارند، بلکه افرادی هستند که هر روز کار و پیشرفت می کنند و برایشان مهم نیست شرایط چطور باشد. کتاب سرسختی دقیقا درباره همین مسئله صحبت می کند. آنجلا داکورث به صاحبان مشاغل می آموزد چطور سرسخت تر باشند. این کتاب به مغز شما راه پیدا می کند؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد. برای مربیانی که خواستار موفقیت فرزندان هستند، خواندن این کتاب یک ضرورت است. اگر در پی موفقیت در کسب وکار و زندگی شخصی تان هستید، این اثر را از دست ندهید.
قسمت کوچکی از سخنرانی تِد این خانم رو با زیرنویس فارسی بخوانید.
وقتی تدریس تمام وقت را شروع کردم، بیست وهفت سال داشتم. ماه ها پیش از آن، شغلم را در شرکت مَک کینزی ترک کردم؛ شرکت مشاوره ی مدیریتی بین المللی و مشهوری که دفتر نیویورکِ آن چندین طبقه از یک آسمان خراش شیشه ای آبی رنگ در مرکز شهر را اشغال کرده بود. همکارانم از تصمیم من کمی گیج شدند. چرا باید شرکتی را ترک می کردم که بیشتر هم سن و سال هایم برای کار کردن در آن جانشان را هم می دادند؟ شرکتی که مدام خودش را به عنوان یکی از هوشمند ترین و تأثیرگذارترین شرکت های جهان مطرح می کرد؟

آشنایان فکر می کردند که من به دنبال شغلی هشت ساعته و سبک زندگی آرام تری بودم، اما هر معلمی می داند هیچ کاری سخت تر از این شغل در دنیا نیست. پس چرا شغلم را ترک کردم؟ مهم تر از همه این که وقتی شغل مشاوره را به جای تدریس انتخاب کردم، راه را اشتباه رفته بودم. من در تمام مدت کالج، برای دانش آموزان مدارس دولتی تدریس می کردم. بعد از فارغ التحصیلی، برنامه ی تقویت تحصیلی رایگان را شروع کردم و دو سال هم آن را اداره کردم. سپس وارد دانشگاه آکسفورد شدم و مدرکم را در رشته ی علوم اعصاب گرفتم و درباره ی مکانیسم های عصبی اختلالات خواندن تحقیق کردم. پس وقتی تدریس را شروع کردم، احساس کردم که به مسیر درست برگشته ام.

کتاب انقلاب کارآفرینی

2- کتاب انقلاب کارآفرینی

 • نویسنده: دنیل پریستلی
 • مترجم: سید علی اکبر ابراهیمی
 • ناشر: انتشارات راوشید

اگر احساس می کنید توانایی و در زمینه ای تخصص و مهارت لازم را دارید ولی برای انتخاب شغل مورد علاقه تان دچار شک و تردید شده اید، پیشنهاد ما کتاب « انقلاب کار آفرینی» نوشته ی دنیل پریستلی است.
دنیل پریستلی به صاحبان مشاغل کمک می کند تا تشخیص دهند در چه زمینه هایی متخصص هستند، توانمندی های زیادی دارند و خودشان به تنهایی فرصت دارند که روی جهان اثر بگذارند تا بهترین توانمندی های خود را در زمان راه اندازی کسب و کار به معرض نمایش قرار دهند.
دنیل پریستلی (Daniel Priestley) با هدف انگیزه دادن به صاحبان کسب و کارهای کوچک در کتاب انقلاب کار آفرینی (Entrepreneur revolution)، با زبانی بسیار ساده و موثر به شما کمک می کند تا در ایجاد یک کسب و کار بزرگ به شیوه کنترل شده و منسجم، توجه خود را معطوف نمایید.
در کتاب انقلاب کار آفرینی، با طرز فکری انقلابی در دنیای کارآفرینی آشنا خواهید شد و شیوه های اندیشیدن، شبکه سازی و برنامه ریزی تجاری را خواهید آموخت.
پریستلی به شما نشان خواهد داد چطور باید «انقلاب کارآفرینی» را با آغوشی باز بپذیرید و در عصر نوین رشد کنید. کتاب حاضر به جسورترین، قابل اعتماد ترین، خلاق ترین، رو به توسعه ترین و پویا ترین افرادی که به عنوان کارآفرینان جهان هستند، اختصاص یافته است. همینطور به کسانی پرداخته است که اهداف روز خود را مشخص کرده و اولین کسب و کار خود را ثبت نموده اند.

کتاب نوپای ناب

3- کتاب نوپای ناب

 • نویسنده: اریک ریز
 • مترجم: محمدجواد احمدپور
 • ناشر: پندار پارس، مرکز کارآفرینی ستکا

کارآفرینان امروزی چگونه از نوآوری برای خلق کسب و کارهای بسیار موفق استفاده می کنند؟”
Ries در کتاب خود یک مدل برای مدیریت چیزی که تا حدودی غیر قابل کنترل است، یعنی همان کسب وکار استارتاپی، ارائه می دهد. دو مفهوم کلیدی در افکار Ries، یادگیری و تجربه کردن هستند. او بر این باور است که یک کارآفرین بر اساس روش مطرح شده در این کتاب می تواند یک کسب وکار موفق راه اندازد. در این کتاب، روش های تولید و مدیریت یک کسب و کار به صورت گام به گام و همراه با مثال هایی از شرکت های بزرگ ارائه شده است.این کتاب، پرفروش ترین کتاب آمازون در سال 2013 در حوزه کارآفرینی است و اصلی ترین دلیل مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب، کاربردی بودن آن در فضای کارآفرینی است.کتاب نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت برای ساخت برنامه های پیچیده برای کسب وکار به تست چشم انداز خود به صورت مستمر بپردازید و خود را با شرایط تطبیق دهید.
چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ ها باشید و چه یک تازه کار، هر کارآفرین در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارد تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهد. بنابراین، خواندن این کتاب برای شما مفید است. حتی اگر شما در محیط استارتاپی نیستید، اما می خواهید از ایده های مشابه برای مدیریت پروژه جدید، راه اندازی محصول یا خدمات جدید استفاده کنید، این کتاب را بخوانید.

کتاب راز دختران موفق

4- کتاب راز دختران موفق

 • نویسنده: کاراالویل لیبا
 • مترجم: فاطمه باغستانی
 • ناشر: البرز

یکی از بخش های دشوار کارآفرینی برای خانم ها می تواند کنارآمدن با زنان دیگر باشد. اما وقتی زنان تصمیم می گیرند از یکدیگر حمایت کنند، اتفاقات شگفت انگیزی رخ می دهد. در کتاب راز دختران موفق که از بهترین کتاب های کارآفرینی محسوب می شود، کاراالویل راز افزایش اعتماد به نفس و توانمندسازی زنان دیگر را به اشتراک می گذارد.

مقداری از محتوای این کتاب:

نخستین چیزی که می خواهم در این کتاب به شما بیاموزم، آن قدر اهمیت دارد که آن را آویزه گوشتان خواهید کرد یا با یک ماژیک رنگ روشن صورتی جیغ، آن را مشخص می کنید. این تغییر نگرش قدرتمند تغییردهنده بازی و تخته جهشی به سوی پیروزی است. پس، سر و پا گوش باشید! به جرئت می گویم که توانایی شما در رسیدن به خواسته هایتان نامحدود است. امکانات شما بی نهایت است و شما قدرت را آن دارید که زندگی و کسب و کار رویایی خود را محقق سازید. شما باید در درون خود جایی را بیابید که در آنجا همه چیز شدنی است.
حاضرم با شما سر یک کیف گران قیمت مارک شانل شرط ببندم که حتی اگر زیر مطلب او تعریف و تمجید بنویسید و به او تبریک بگویید، باز هم حسادت جایی در اعماق وجودتان ریشه می دواند. و این موضوع طبیعی است. طبیعی بودنش به این دلیل است که ما شرطی شده ایم به این که فکر کنیم اگر کسی چیزی دارد، پس مقدار کمتری برای ما باقی مانده است و تا زمانی که چنین باوری داریم، همین مسئله را در زندگی خود می بینیم.

کتاب هفته کاری چهارساعته

5- کتاب هفته کاری چهار ساعته

 • نویسنده: تیموتی فریس
 • مترجم: سارا حبیبی تبار
 • ناشر: نون

در این کتاب می آموزید که تیموتی فریس چطور توانست از 80 ساعت کار در هفته و درآمد 40هزار دلار در سال به 40هزار دلار در ماه آن هم فقط با 4 ساعت کار در هفته برسد. اگر خواهان این هستید که ثروتمندی نوین شوید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.
داشتن 1میلیون دلار در بانک رویای اصلی نیست. رویای اصلی زندگی آزادانه ای است که با ثروتمندشدن امکان پذیر می شود.

مقداری از محتوای این کتاب:

قضات، دانشمندان، پزشکان و متخصصانی که به توانایی شان در استقلال فکری در راه عدالت، پیشرفت علم، یا سلامت جامعه می بالند، متخصصانی هستند که تحصیلات و فرهنگشان ارزش بنیادین عینیت و بی طرفی را ترویج می کند. درست به همین دلیل است که بیشترشان از اینکه می بینند باقی مردم فکر می کنند کار آن ها هم ممکن است به منافع مالی یا شخصی آلوده شود، آزرده خاطر می شوند.
غرور حرفه ای شان باعث می شود خودشان را ورای چنین مسائل پیش پا افتاده ای ببینند. در میانه این دو طیف شرافت و درستکاری محض و ی آشکار، اکثریت متخصصان قرار دارند که همه شان همان نقاط کوری را دارند که ما داریم. اما متأسفانه، احتمال اینکه آن ها تصور کنند نقطه کوری ندارند بیشتر از بقیه مردم است و همین آن ها را آسیب پذیرتر و مستعد افتادن به دام می کند.

بیشتر بدانید: از کدام بانک وام خود اشتغالی بگیرم؟

حرف آخر

واقعاً می خواهید در کسب و کارتان موفق شوید؟ فکر می کنید راه ثروتمند شدن راه متفاوتی است؟ پاسخ به این پرسش ها به مشغله ذهنی شما تبدیل شده است؟ شب ها تا دیروقت بیدار می مانید و غرق هزاران فکر و ایده مختلفی می شوید که به ذهنتان خطور می کند؟ حاضرید هر کاری بکنید که مطابق خواسته هایتان زندگی کنید؟ اگر این طور است، فرد بسیار خوش شانسی هستید، زیرا در عصری به سر می برید که برای رسیدن به اهداف به اندازه کافی فرصت در اختیار همگان قرار دارد؛ البته اگر جنب و جوش، صبر و حوصله و رؤیاهایی بزرگ در سر داشته باشید. پس کتاب بخوانید تا رویاهایتان را با آموزش به واقعیت تبدیل کنید. کتاب تاثیر عمیقی بر روی ذهن و فکر شما می گذارد و به همین جهت خواندن کتاب تاثیرات مثبتی بر روی شما می گذارد.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید