انبارداری لوازم الکتریکی در انبارداری آنلاین

  • شنبه 13/آذر/1400
انبارداری لوازم الکتریکی در انبارداری آنلاین
لوازم الکتریکی یکی از متنوع ترین نوع کالا در جامعه است که انواع مختلفی دارد.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری، کالاهای برقی جایگاه ویژه ای در جامعه دارد. به همین دلیل تنوع کالایی بسیار زیادی دارد. در ادامه چند کالای برقی پر مصرف را مورد بررسی قرارمی دهیم.

لیست برخی کالاهای پر کاربرد در الکتریکی

لامپ و روشنایی

از لامپ کم مصرف کلاسیک شروع کنیم، لامپ های کم مصرف مدل کلاسیک از ۳ وات شروع می شود و شرکت های مختلفی این نوع لامپ ها را تولید می کند. لامپ ۳ وات، لامپ ۵ وات، لامپ ۷ وات، ۹ وات، ۱۲ وات، ۱۵ وات، ۱۷ وات، ۲۰ وات، ۲۵ وات از جمله لامپ های کلاسیک است، معمولا لامپ کلاسیک ۷ وات و ۱۲ وات تقاضای بیشتری دارند چرا که هنگامی که در حباب های دیواری قرار می گیرند و نوردهی خوبی نسبت به قیمتشان دارند. لامپ های مدل اطلس یا استوانه، توپی، سفینه ای و قارچی، شمعی و لوستری در دو مدل اشکی و ساده، لامپ های مهتابی، لامپ های چرخی، لامپ یخچالی، ۱٫۵ ولت، لامپ گربه ای و انواع لامپ هالوژن و پنل ها از دیگر مدل های لامپ هستند.

لامپ و روشنایی

​سیم

سیم ها وسایلی هستند که در آن از یک هادی به منظور انتقال برق و از یک عایق به منظور جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می شود.

تقسیم بندی سیم ها

سیم مفتولی یا سیم تک لا: این نوع سیم که به سیم خشک نیز معروف است دارای یک رشته هادی می باشد و به دلیل این که قابلیت فرم دهی دارد عموما در تابلو برق ها استفاده می شود. ولتاژ نامی این نوع سیم ۷۵۰/۴۵۰ ولت است و برای جریان های مختلف، با سطح مقطع عای ۱.۵ تا ۲۴۰ میلی متر مربع ساخته می شود.

سیم افشان: سیم های افشان به دلیل این که از تعداد زیادی سیم مسی نازک به هم تابیده تشکیل شده اند نرم بوده و دارای قابلیت انعطاف بالا می باشند به همین دلیل از آن ها در سیم کشی ساختمان استفاده می شود. ولتاژ نامی این سیم های افشان ۵۰۰/۳۰۰ ولت است؛ و با توجه به جریان عبوری در سطح مقطع های مختلف موجود می باشند.

سیم نیمه افشان: این سیم های چیزی بین سیم های مفتولی و افشان می باشند یعنی تعداد رشته های این نوع سیم به مراتب از سیم های افشان کم تر بود و در نتیجه انعطاف آن نیز از سیم های افشان کمتر می باشد. ولتاژ نامی این سیم ۷۵۰/۴۵۰ ولت است و زمینه های کاربرد روی آن مشابه سیم های مفتولی است.

سیم ها

سیم های پر کاربرد

سیم تک لا با روکش پلاستیکی برای سیم کشی ساختمان مصرف می شود.
سیم افشان با روکش پلاستیک برای سیم کشی ساختمان به کار می رود.
سیم های مخصوص با روکش پلاستیکی برای سیم کشی ساختمان استفاده می شود.
سیم های مقاوم در برابر رطوبت و نم.
سیم با روکش پلاستیکی برای روشنایی و لوازم منزل.
سیم مخصوص چراغ و لوستر.
سیم دو رشته ای (دو لا) برای مصارف روشنایی
سیم های مخابراتی، مکالمه و خبری
سیم های کواکسیال یا آنتن که به عنوان رابط دستگاه های صوتی و تصویری مورد استفاده قرار می گیرند. باید دانست در این نوع از سیم ها از دو رشته سیم هادی استفاده می شود که یک سیم هادی در مرکز از نوع مفتولی و به عنوان سیم اصلی می باشد و سیم دوم به صورت تابیده در دور سیم اصلی قرار گرفته شده است. نقش این سیم جهت جلو گیری از پارازیت به کار رفته است و سیم اصلی با یک لایه V.C با سیم خارجی عایق شده است که سرانجام یک عایق دیگر تمام مجموعه را محافظت می کند.

بیشتر بدانید: انبارداری سیم و کابل و دسته بندی مناسب انبارداری

بخشی از اقلام الکتریکی عبارتند از:

فازمتر، سیم دو سر سوکت تلفن، ترانس سوکت، ترانس ترانس مهتابی، پایه مهتابی، استارت مهتابی، مهتابی، کلید صفر و یک، کلید دو پل و سه پل بخاری، سوکت رابط شلنگی، تبدیل ۳ به دو، دوشاخه، مادگی، سنسور سقفی، سرپیچ، انواع لامپ، کلید یک پل و دوپل و کلید تبدیل، پریز روکار و توکار، هویه و قلع و پایه هویه، فیوز، چندراهی برق سیم دار و بدون سیم، هواکش، آنتن رومیزی و هوایی، بخاری برقی، انواع باطری قلمی و نیم قلمی و کتابی و باطری شارژی، انواع چراغ قوه، چسب برق، ریسه در انواع مختلف، انواع زنگ روکار و توکار، انواع محافظ برق، کلید کولر، انواع تابلو فیوز، پایه فیوز، متر، انواع کنترل، انواع سیم برق، انواع کابل، انواع سیم افشان، سیم نایلون در سایزهای مختلف، کلید بین راهی، پروژکتور، المنت بخاری در سایزها و انواع مختلف، سیم و سوکت و سوکت زن تلفن، انواع آیفون و اقلام آن، انواع تلفن و باطری های آن، انواع هالوژن و قاب های هالوژن در رنگ بندی های مختلف، تبدیل و ترانس و...

اقلام التریکی

نحوه استفاده از نرم افزار انبار آنلاین در انبارداری لوازم الکتریکی

ثبت کالا

کالا های الکتریکی مدل ها و برند های مختلفی دارد که در انبار آنلاین می توانید با انتخاب سطح کالا آن ها را از هم تفکیک کنید. شما می توانید کالا های خود را به طور کلی به چند دسته تقسیم کنید کلیه لوازم شما را ساپورت کند. برای مثال نور و روشنایی (کلیه لامپ ها، مهتابی ها، پروژکتور ها، هالوژن ها و...)، کابل و سیم (سیم تلفن، سیم آنتن، کلیه کابل و سیم های برق و...)، کلید و پریز (کلیه کلید های رو کار و توکار و...) دوشاخه و مبدل و...

نام کالا سطح اول سطح دوم سطح سوم
لامپ 100 نور و روشنایی برند رنگ
کابل برق سیم و کابل برند نوع سیم
کلید تکی کلید و پریز برند روکار/توکار
محافظ محافظ و چند راهی برند تعداد خانه 3/4/5/6/...

ثبت کالا

شما می توانید با پر کردن قسمت واحد سنجش و ضریب آن، کالا را هم بصورت تکی و هم بصورت بسته بندی (کارتنی) ورود یا خروج کنید.

با تعیین محل اسقرار کالای خود می توانید به آسانی کالای خود را پیدا کنید.

بیشتر بدانید:آموزش ثبت کالا در نرم افزار انبارداری آنلاین

اگر شما در کسب و کار خود دارای چند انبار مختلف هستید و می خواهید موجودی و حساب این انبار ها به هم نریزد می توانید در قسمت تعاریف اولیه، انبار های مد نظر خود را تعریف کنید.

اگر در کسب و کار خود کارمند های متعددی دارید و می خواهید هر کارمندی یک امر را در انبار داری انجام دهد در انبار آنلاین می توانید این نقش ها را تعریف کنید و دسترسی های فرد را مشخص کنید. (در انبار آنلاین محدودیت تعریف نقش وجود ندارد).

نقش ها
در انبار آنلاین می توانید طرف حساب های خود را (مشتری، فروشنده، مسئول خرید و...) را مشخص کنید. تا دسترسی به فاکتور و فرم هر شخص آسان باشد.
یکی از سخت ترین کار های انبارداری لوازم الکتریکی، انبار گردانی است. شما می توانید با استفاده از انبار آنلاین انبارگردانی را به آسانی و به سرعت انجام دهید.

بیشتر بدانید:آموزش انبارگردانی در نرم افزار انبارداری آنلاین

معمولا در انبار داری کالاهای الکتریکی، کالاهای مرجوعی زیاد است. شما با تعریف نوع فرم می توانید انواع فرم های (برگشت از خرید، برگشت از فروش، امانی، انبار به انبار و...) را تعریف کنید و از آن ها در فاکتور های خود استفاده کنید.

تحت وب بودن نرم افزار انبار آنلاین، این ویژگی را به صاحبان کسب و کار می دهد که در هر زمان و مکانی که بخواهند بتوانند از موجودی انبار خود مطلع شوند. انبار آنلاین با ویژگی های منحصر به فرد خود سرعت عمل در کسب و کار شمار را افزایش می دهد. مدیریت کسب و کار نوین را تجربه کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید