فروشگاه سبزآبی چطور از انبار آنلاین استفاده می کند؟

  • شنبه 06/آذر/1400
  • 0
فروشگاه سبزآبی چطور از انبار آنلاین استفاده می کند؟
یکی از کسب و کارهایی که به انبار آنلاین اعتماد کرده اند، فروشگاه سبزآبی است.

فروشگاه سبز آبی در سرزمین آفتاب، فروشنده لباس نوزادی و کودک برند های تیک تاک و برگ سبز است، که علاوه بر فروش سایت، شعبه حضوری نیز دارد. در انبار لباس این مجموعه دسته بندی های مربوط به سایز، طرح، تکه، گروه سنی یک تا سه سال، دخترانه و پسرانه، تخفیف است. همچنین علاوه بر انبارداری آن امکان ثبت خرج های شعبه و برآورد هزینه های جانبی وجود دارد.

سیستم کدینگ هر طرح کمک می کند تا هر طرح که شامل 13 تکه و هر تکه میانگین 4 سایز است را به راحتی ثبت کنند و با کمک بارکد خوان کالا را به ردیف های فاکتور اضافه کنند.

برای ورود کالا در این نرم افزار ابتدا باید طرح مورد نظر را ثبت کرد. سپس تکه های لباس این طرح به همراه تعداد موجودی و همچنین سایز آن ها را وارد کرد. در این حالت یک فرم از تامین کننده به فروشگاه ساخته می شود. همچنین قیمت های هر کالا نیز وارد شده است.

بعبارتی دسته بندی فروشگاه سبز آبی در سه سطح طرح، تکه و سایز انجام شده است. که در بخش طرح نام هر طرح مانند جاجیم، راه راه برگ سبز و... تکه ها مانند: زیر دکمه دار آستین کوتاه، آستین کوتاه، مانتو، سرهمی، کلاه بوقی و... و سایز ها شامل: صفر، یک، دو، سه و 4، 5، و 6 است.

سفارشی سازی

در مرحله بعد برای خارج شدن هر تکه از فرم خروج استفاده کرده و پرینت آن را به کمک دستگاه چاپ حرارتی گرفته و به مشتری خود ارایه می کند.

ورود به انبار در انبار آنلاین

علاوه بر ورود خروج ها در بعضی موارد کالایی مرجوع شده و یا با کالایی جابجا می شود. این روند نیز از همین روش انجام شده و کالا وارد انبار می شود.

این فروشگاه برای افتتاحیه خود تخفیف 15 درصدی ارایه داد که در فرم خروج، فاکتور فروش و پرینت آن مبلغ درج شده و محاسبه شد.

در بخش دیگر این سیستم که بصورت سفارشی انجام شده است، اضافه کردن خرج ها، تنخواه، هزینه پست و بسته بندی، قبوض، تلفن، برق، شارژ و... به سیستم است که بصورت ماهانه مورد بررسی قرار داد. همچنین در نهایت جمع کل فروش و جمع کل خرید را بدست آورد. این کار کمک می کند تا سود این کسب و کار و مقدار هزینه های حدودی یکماه آن را برآورد کرد.

یکی از مهم ترین موارد در سیستم انبارداری چک کردن موجودی لحظه ای، کاردکس و ورود و خروج هر کالا و همچنین بررسی نقطه سفارش کالاست. هر شغلی باید سرمایه خود را در انبار بشناسد و به کمک پیش بینی ها رونق کسب و کار خود را بالا ببرد.

فروش سبزآبی در اینستاگرام

مدیریت موجودی و انواع فروش

در این سیستم انبارداری برای هر کالا حداقل و حداکثر موجوری در نظر گرفته شده است تا رسیدن موجودی به آن نقطه را هشدار دهد. وقتی کالا به حداقل موجودی برسد می تواند زمان مناسبی برای تامین آن باشد. و یا کالایی که به حداکثر تعیین شده برسد را زودتر خارج کنید و درخواست تامین جدید از آن نداشته باشید.

فروشگاه سبزآبی در سرزمین آفتاب، پوشاک کودک و نوزادی را بصورت حضوری به فروش می رساند. همچنین در سایت خود www.sabzabibaby.com بصورت فروش آنلاین محصولات خود را ارایه می دهد. در این سیستم فروش آنلاین بعد از خرید توسط مشتری، به پروسه خروج از انبار و بسته بندی می رسد. بعد از آن برای اطلاع از زمان ارسال و کد رهگیری از طریق سیستم پیامکی حاوی کد رهگیری پست به مشتری ارسال می شود.

اما همانطور که می دانید فروش در شبکه های اجتماعی برای کسانی که خرید از سایت برایشان سخت است بسیار رواج پیدا کرده، به همین منظور این فروشگاه نیز فروش خود را از شبکه های اجتماعی به کمک ادمین خود انجام می دهد. اما روند انبارداری آن چه می شود؟

این امکان و دسترسی برای کارمند این مجموعه فراهم شده تا برای مشتریان خرید کرده و بعد از دریافت فیش از آن ها در پنل وارد کرده و تا این سفارش پس از تایید به ادامه پروسه بسته بندی، خروج از انبار و ارسال کد رهگیری وارد شود.

امکان خارج کردن کالا به کمک چند کاربر در مجموعه و همچنین با سطح دسترسی متفاوت یک امکان مهم دیگر در سیستم انبارداری انبارآنلاین است.

بیشتر بدانید: نرم افزار درخواست کالا، خرید و تدارکات

در آخر می توان فعالیت هر کاربر و کارمند خود را به کمک فیلتر ها گزارش گرفت.

در بخش گزارش گیری می توان فروش را بر اساس هر تکه مثلا همه آستین کوتاه ها را بررسی کرد. این گزارش کمک می کند در زمان تولید تقاضا مشتریان عمده و مشتریان حضوری و آنلاین را در نظر داشت.

درخواست کالا و سفارش گیری

امکان دیگری که این مجموعه در حال استفاده است درخواست کالا می باشد. فروشندگان عمده در این مجموعه از طریق درخواست کالا می توانند طرح های مورد نظر به همراه سایز های هر تکه ثبت درخواست کنند. برای مثال طرح کوآلا برند تیک تاک، تکه های آستین کوتاه، آستین بلند، رکابی، زیر دکمه دار، شلوار و شورت، سرهمی و مانتو دارد که هر یک در سایزهای 0، 1، 2، 3 برای گروه سنی زیر یک سال و در برخی تکه ها مانند آستین بلند و شلوار و آستین کوتاه و شلوار سایز ها 4، 5 و 6 است.

حال فروشگاهی در تبریز برای تامین جنس به این سامانه وارد شده و لیست کالای درخواستی خود را وارد می کند. در انبار سبزآبی، انباردار سفارش رسیده را بررسی، پرینت و کالا را در انبار آماده می کند و فرم خروج آن را تایید می کند.

این سیستم درخواست برای هر دو طرف یعنی فروشگاه تبریز و انبار سبزابی بسیار آسان و البته با دقت و سرعت بیشتری انجام می شود. از تلفن های مکرر و بررسی موجودی نیز خبری نیست چرا که هر طرف حساب به راحتی می تواند در پورتال خود، کالا را مشاهده کرده و حتی درخواست های دیگر خود را ببیند.

شما نیز برای سیستمی کردن انبار خود، فرقی نمی کند انبار تولیدی دارید یا فروشنده هستید، از نرم افزار ها کمک بگیرید. در نرم افزار انبارانلاین امکان سفارشی سازی نیز وجود دارد و می توانید فقط بخش هایی از سیستم های جامع که مورد استفاده شما است را داشته باشید.

گزارش گیری

سبزآبی، در نرم افزار فروش و انبارداری انبارآنلاین می تواند گزارش​ هایی مانند: گزارش خرید مشتریان، آمار تعداد فروش رفته بر اساس طرح و تکه بصورت تعدادی و ریالی، گزارش تعداد مرجوعی بر اساس طرح و تکه و سایز، و گزارشی از موجودی صندوق در اختیار دارد.

همچنین از همین طریق می تواند مشتریان وفادار خود را بشناسد و بر اساس دفعات خرید و سطح مبلغ خرید به آن ها جایزه و یا تخفیف ویژه ای دهد.

مشاهده کالای پرفروش و موجودی رو به پایان نیز به سیستم انبارداری و برنامه ریزی ها آن کمک می کند.

حرف آخر

نرم افزار ها بهتر است آموزش آسان و کاربری مفید داشته باشند تا کارمندان به آن وفادار شوند. با انبار آنلاین نرم افزار آسان و همیشه در دسترسی خواهید داشت. فیلم های آموزشی در اختیار همه کاربران بوده و پشتیبانی تلفنی و تیکتینگ می تواند تمامی مسایل و سوالات شما را پاسخ دهد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید