مزایا و معایب فروشگاه ساز ها و معرفی 5 فروشگاه ساز حرفه ای

 • شنبه 01/خرداد/1400
 • 0
مزایا و معایب فروشگاه ساز ها و معرفی 5 فروشگاه ساز حرفه ای

امکانات فروشگاهی

یکی از موارد مهم در انتخاب یک فروشگاه ساز کامل بودن امکانات فروشگاهی هست. هر چقدر امکانات بیشتری در اختیار شما قرار بگیرد، امکان رشد و گسترش فروشگاه شما بیشتر خواهد بود.
بین فروشگاه ساز های معرفی شده به نظر من بیشترین امکانات مربوط انبارآنلاین و به وبزی است و بعد از اون، پرتال و شاپفا امکانات خوبی دارند. البته بهتر است برای یکپارچه کردن کسب و کار خود از انبارداری، تامین و پشتیبانی تا لجستیک، رضایت مشتری CRM، تبلیغات و حسابداری آن را مد نظر داشته باشید. این جامعیت علاوه بر سرعت و دقت بالاتر، شما را از چند باره کاری و نیروی متخصص زیاد بی نیاز می کند. برای این سیستم یکپارچه می توانید به شرکت های طراحی وب مانند دات نرم افزار مراجعه کنید.

امکان سفارشی سازی ظاهر فروشگاه

اگر ظاهر سایت برای شما مهم هست و می خواهید در هر قسمتی بتوانید تغییرات دلخواهتان را انجام دهید، تنها انتخاب موجود برای شما ساخت فروشگاه سفارشی است. انبارآنلاین تنها سیستم فروشگاه سازی است که امکان هر گونه تغییری در ظاهر سایت را خواهید داشت. همچنین شما باید آینده امکانات فروشگاه خود را ببینید چرا که زحمتی که برای سئو، برندینگ و اعتمادسازی آن در طول زمان کشیده اید به سختی قابل انتقال به بستر جدید خواهد بود.

سئو فروشگاه

سئو یکی از مهمترین کانال های جذب مشتری هست. از همین رو میزان سئو پذیر بودن یک فروشگاه ساز اهمیت زیادی دارد. تمامی فروشگاه ساز ها موارد پایه ای سئو مثل تعیین عنوان و توضیحات سئو را ساپورت می کنند. در مورد سئو پیشرفته تر مثل اسکیما، باید ببینید کدام فروشگاه ساز کامل ترین امکانات را ارائه می کند.
در بخش مقاله و بلاگ نیز باید توجه کنید که امکانات و موارد کافی برای درج مقاله داشته باشد. تا در آینده با گسترش کسب و کار خود بتوانید بخش سئو مقالات نیز کار کنید.

سادگی کار کردن

سادگی کار کردن به نوعی با امکانات تضاد دارد ولی برای خیلی از کاربران ساده بودن کار با یک فروشگاه ساز اولویت بالایی دارد. از نظر سادگی کار کردن به نظرم انبار آنلاین و سازیتو نسبت به بقیه بهتر است و بعد از اون، وبزی و پرتال محیط های ساده ای دارند.
اما لازم است با کمی تحقیق از امکانات و روش کار فروشگاه های اینترنتی آگاه شوید.

سرعت سایت

سرعت بارگذاری سایت اهمیت بالایی دارد. اگر سایت شما کند باشد احتمال اینکه مشتری سایت شما را ترک کند زیاد است. برای بررسی سرعت حتما باید به سرعت رندر صفحه سمت سرور دقت کرد. بهتری راه بررسی بخش network مربوط به به developer مرورگر هست. اونجا می توان بررسی کرد که صفحه بدون لود بقیه قسمت ها در چه زمانی بارگذاری شده است. توجه نمایید بررسی در سایت هایی مثل جی تی متریکس به شما اطلاعات غلطی خواهد داد بخاطر اینکه معیار سایتی مثل جی تی متریکس محتوای درون صفحه هست و اینکه چه امتیازی بگیرید مربوط به اطلاعات شما می شود. طبق بررسی ها تا به امروز انبار آنلاین، وبزی و پورتال نسبت به بقیه سرعت بسیار بهتری دارند.

بیشتر بدانید: اهمیت UI و UX در نرم افزارهای تحت وب

پشتیبانی سایت

چون فروشگاه یک سیستم آنلاین می باشد؛ پشتیبانی اهمیت ویژه ای دارد. تشخیص اینکه بهترین پشتیبانی مربوط به کدام است نیاز به بررسی دقیق تری دارد. پیشنهاد من برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی فروشگاه ساز های مد نظر است. همچنین می توانید با چندین مشتری از هر فروشگاه ساز ارتباط برقرار کنید و راجع به پشتیبانی اطلاعات بدست بیاورید.

اهمیت تکمیل سفارش ها

تکمیل فرایند سفارشات یکی از عوامل حیاتی برای کسب و کار الکترونیکی شما می باشد. بنابراین، زمانی که شما مراحل آن را بخوبی درک کنید، بهتر می توانید برون سپاری این فرایند به شرکت های لجستیکی دیگر را مدیریت کنید.

خلاصه این مراحل بصورت کلی:

 • شما محصولات مورد نیازتان را به تولید کنندگان سفارش می دهید.
 • محصولات از انبارهای تولیدکنندگان بسوی انبار شما ارسال می شود.
 • انبار شما مرسولات را دریافت و آن ها را به موجودی فعلی شما اضافه می کند.
 • مرسولات باز شده و پس از شمارش به قفسه های انبار اضافه می شوند.
 • سفارشات شما پس از ثبت در کانال های فروش مختلف بسوی انبار شما هدایت می شود.
 • نیروهای انبار شما اقدام به چاپ فاکتور و جمع آوری مرسولات می کنند.
 • مرسوله مشتری در کارتن خاص شما بسته بندی شده و با چاپ آدرس مشتری، آماده ارسال می شود.
 • با توجه به روش حمل و نقل انتخابی مشتری، سفارش به شرکت مربوطه تحویل داده می شود.
 • در صورت نیاز مشتری، کالای ارسالی برای وی رهگیری و وضعیت به وی اعلام می گردد.
 • در صورت مرجوعی کالا توسط مشتری، مراحل ثبت مرجوعی توسط نیروهای انبار شما انجام می شود.

فرایندهای تکمیل سفارش (order fulfillment) ناکارآمد، توسعه کسب و کار آنلاین شما را بشدت کند می کند. بسته بندی ضعیف، خطاهای ارسال و تاخیر همه باعث نارضایتی مشتریان شما و ثبت بازخوردهای منفی از جانب آن ها می شود.
حال که شما با مراحل تکمیل سفارش بصورت تخصصی تر آشنا شدید، می توانید شرکت های لجستیکی سوم شخص را برای تکمیل سفارشات فروشگاه اینترنتی خود ارزیابی کنید تا شریکی لجستیکی مورد اعتماد خود را پیدا کنید.
همچنین داشتن یک سیستم انبارداری منظم به همراه خط پیگیری درخواست مشتری تا ارسال بسیار مهم است. چرا که در تعداد بالای سفارش امکان بررسی همه نبوده و خطای انسانی نارضایتی جبران ناپذیری خواهد داشت.

بیشتر بدانید: مقایسه شرکت های طراح فروشگاه اینترنتی وردپرس، cms آماده و اختصاصی

از مزیت های مهم در فروشگاه ساز ها سرعت بالا در اجرا آن است. درست است که شما در فضایی مشابه را خریداری می کنید یا به صورت اشتراکی از آن استفاده می کنید، اما سرعت رسیدن به آن بسیار کوتاه است. این در حالیست که برای طراحی و پیاده سازی یک فروشگاه حداقل یک ماه زمان لازم است.
فروشگاه ساز ها بیشتر مناسب کسب و کار های کوچک و خانگی است که تعداد محصول کمی داشته و مدیریت آن با نفرات محدود است. اما در اندازه بزرگ شما نمی توانید روزانه موجودی انبار خود را چک کنید. یا مسیر خرید محصول هر مشتری را شخصا رصد کنید!
برای شفاف تر شدن می توانید فروش اینترنتی از طریق اینستاگرام و تلگرام را در نظر بگیرید. تولید، عکاسی و تبلیغات محصول، ارایه در فضای مجازی بخش اولیه کار است.
در ادامه باید پاسخگوی مشتریان برای قیمت دهی و موجودی باشید. ممکن است همزمان هر 10 کالای شما رزرو شود اما صف خریدی شکل نمی گیرد لذا ممکن است هیچ خریدی انجام نشود و یا بیشتر از موجودی واریزی داشته باشید.

پروسه عرضه و تقاضا و همچنین موجودی یک بخش مهم و بزرگی از کار فروش است.

در مرحله آخر بسته بندی و ارسال از طریق پست یا شرکت های طرف سوم مثل انواع پیک ها است. تصور کنید در اول یک هفته یک فروش داشته باشید و روز دیگر 7 فروش. شما نمی توانید مشتری خود را بیشتر از 3 روز برای رسیدن بسته منتظر بگذارید.
همه این سختی ها با کمک نرم افزار های انبارداری، فروشگاه اینترنتی، شرکت های لجستیک و نرم افزار های مدیریت مشتری آسان تر و کم خطا تر خواهند شد.

و اما معرفی بعضی فروشگاه ساز ها

فروشگاه ساز شاپفا

شاپفا

شاپفا در اواخر سال 91 با ایده ایجاد بستر مناسب و حرفه ای برای ساخت راحت و ارزان یک فروشگاه اینترنتی ایجاد شد.
شعار شاپفا، ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه ای با کمترین سطح دانش و با بصرفه ترین قیمت می باشد. ما تلاش کردیم بستری را فراهم کنیم که مدیر سایت بدون داشتن دغدغه فنی، تمام تمرکز خود را در بخش فروش و بازاریابی قرار دهد تا با خیالی آسوده و با تکیه بر زیرساخت قدرتمند شاپفا در مسیر پیشرفت و توسعه قدم بردارد.

فروشگاه ساز وبزی

وبزی

وبزی یک تکنولوژی جدید و پیشرفته برای طراحی وب سایت است. وبزی با استفاده از ابزارهای پیشرفته به شما امکان ساخت یک سایت منحصر به فرد و با سلیقه خودتان را بدون نیاز به دانش فنی را به شما می دهد. برای ساخت سایت با وبزی دیگر نیاز به استخدام طراح سایت و یا یادگیری طراحی سایت ندارید و در کمتر از یک ربع می توانید سایت دلخواه خودتان را طراحی کنید.

فروشگاه ساز شاپ 724

شاپ 724

فروشگاه ساز Shop724 یکی از پیشگامان کشور در عرصه طراحی و پیاده سازی وب سایت و همچنین تولید نرم افزار راه اندازی فروشگاه اینترنتی فعالیت خود را از سال 1388 تحت لایسنس شرکت ایرانی نیک - آغاز نموده است.
فروشگاه ساز Shop724 با توجه به فعالیت بر اساس استانداردها و تکنولوژی های روز دنیا موفق شد خود را بعنوان یکی از قوی ترین مراکز طراحی وب سایت و عرضه نرم افزار فروشگاه ساز تحت وب در ایران به بازار معرفی نماید و سهم عمده ای در اجرای پروژه های کشور در عرصه های مختلف صنعت، تجارت، فرهنگی، توریسم، ورزش و... به خود اختصاص دهد و این امر باعث شد شعار "حرکت به سوی قرن جدید" را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بدانید: استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس، یک فرصت یا یک تهدید

فروشگاه ساز سازیتو

سازیتو

سازیتو یک فروشگاه ساز برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است که بدون هیچ هزینه و دانش فنی می توانید از آن جهت ایجاد و یا گسترش کسب و کار خود استفاده کنید و مشتریان خود را با یک وب سایت فروشگاهی زیبا و جذاب تحت تاثیر قرار دهید.
از مزیت های فروشگاه ساز سازیتو امکان مدیریت سفارشات، درگاه پرداخت آنلاین، گزارش گیری، پوسته های متنوع و زیبا و همچنین امکان شخصی سازی پوسته ها و بخش های مختلف موجود در وب سایت است.
با استفاده از فروشگاه ساز سازیتو می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و در فضایی جدید با مخاطب های گسترده شروع به کسب درآمد کنید.

انبار آنلاین

انبار آنلاین با هدف ایجاد بستر آسان و حرفه ای برای ساخت راحت و ارزان یک فروشگاه اینترنتی ایجاد شده است. برای ساخت سایت فروشگاهی با انبار آنلاین دیگر نیاز به استخدام طراح سایت و یا یادگیری طراحی سایت ندارید و در کمتر از 10 دقیقه می توانید سایت دلخواه خودتان را راه اندازی کنید. کالاهای خود را وارد و موجودی را اضافه کنید. مزیت اصلی و مهم در انبار آنلاین اتصال فروشگاه اینترنتی به سیستم انبارداری است. یعنی شما علاوه بر فروش از سایت می توانید انواع فروش دیگر خود را به صورت یکپارچه انجام دهید.

بررسی موجودی لحظه ای کالا از مهم ترین عوامل فروش است که با این سیستم یکپارچه می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این محدودیتی در ایجاد کاربر ندارید و می توانید مسئول فروش هر بخش را با سطح دسترسی متفاوت عضو سامانه کنید و فروش خود را گسترش کنید. گزارش های خرید و فروش هر کالا بصورت جدولی و با امکان فیلتر تاریخ و همچنین بصورت نموداری وجود دارد.

برای تامین کالا می توانید حداقل موجودی تعیین کنید و زودتر از زمان مشخص محصولات را تامین کنید.

استفاده ی راحت از فاکتور و امکان پرینت در دو سایز، مناسب برای چاپگر حرارتی و پرینت کاغذی امکان پذیر است.

همچنین از تمامی فاکتورها و موجودی ها بصورت یکجا بکاپ بگیرید. این امکان خیال شما را برای دسترسی و آرشیو کردن سابقه فروش راحت می کند.

آنلاین بودن سیستم انبارداری و یکپارچگی فروش اینترنتی مسیر فروشگاه های موفق است. این امکان را در انبار آنلاین بدست می آورید.

امکان سفارشی سازی قالبی سایت و نرم افزار وجود دارد که در صورت نیاز می توانید با تیم پشتیبانی در میان بگذارید. این یعنی شما شروع کار خود را در سریع ترین زمان خواهید داشت و در صورت تمایل برای گسترش و شخصی سازی می توانید روی ما حساب کنید. برای مشاهده دمو رایگان مدیریت کالای فروشگاهی وارد لینک دریافت دمو فروشگاهی شوید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید