loader

مردم به چهار دلیل خرید از مراکز خرید را به خرید آنلاین ترجیح می دهند

چهارشنبه,24/اردیبهشت/1399 - 10:16:26 - 42
چرا مردم هنوز هم خرید از مراکز خرید را به خرید آنلاین ترجیح می‌دهند؟

امروزه برای خرید لازم نیست که به مراکز خرید مراجعه کنید. شما می توانید به سادگی از طریق موبایل یا کامپیوتر خود به فروشگاه های آنلاین مراجعه کنید و خرید آنلاین انجام دهید.

آیا خرید آنلاین با تمام سادگی آن، واقعاً تمام نیازهای مشتریان را پاسخ می دهد؟ برای پاسخ به این سؤال، مؤسسه Retail Drive در قالب مطالعه ای رفتار 1425 مصرف کننده را مورد بررسی قرار داد. در این مطالعه تعدادی سؤال در مورد رفتار خرید مشتریان از آن ها پرسیده شد. نتایج نشان داد که اکثر مصرف کنندگان، خرید از مراکز خرید را به خرید آنلاین ترجیح می دهند. چهار دلیل اصلی این امر عبارتند از:

خرید لباس

1) امتحان محصول قبل از خرید آن

شاید اصلاً عجیب نباشد که مهم ترین دلیل مصرف کنندگان برای ترجیح فروشگاه های فیزیکی این است که می توانند محصولات را ببینند، لمس و امتحان کنند. 62 درصد شرکت کنندگان در این مطالعه امکان امتحان محصول قبل از خرید را مهم ترین بخش از تجربه خرید می دانند.

2) لذت آنی خرید کالا

49 درصد شرکت کنندگان در این مطالعه می گویند امکان تحویل سریع محصول یک عامل مهم در ترجیح فروشگاه های فیزیکی به فروشگاه های اینترنتی است.

اصلاً عجیب نیست که بزرگان خرده فروشی آنلاین مثل آمازون در تلاش هستند تا فاصله زمانی بین خرید تا تحویل محصول را به حداقل ممکن کاهش دهند. اما با همه این اوصاف لذت تحویل آنی محصول در خرید از مراکز خرید عاملی است که رسیدن به آن برای فروشگاه های آنلاین حداقل در حال حاضر غیر ممکن است.

خرید لباس

3) عودت ساده تر کالاها

حقیقت این است که همه خرده فروشان تلاش می کنند، تعداد کالاهای برگشتی را کاهش دهند. اما هنوز هم مشتریانی هستند که به دلایل مختلف کالاهای خریداری شده را پس می دهند. مشتریان ترجیح می دهند فرآیند عودت کالا ساده و بدن دردسر باشد.

20 درصد شرکت کنندگان در این مطالعه می گویند خرید از فروشگاه های فیزیکی و مراکز خرید را به این دلیل به خرید آنلاین ترجیح می دهند که فرآیند عودت کالا در این فروشگاه ها ساده تر است.

4) تجربه متفاوت خرید از فروشگاه فیزیکی

پاسخ سریع به ایمیل ها و چت آنلاین با مشتریان در فروشگاه های اینترنتی نمی توانند جای مکالمه رودررو با فروشنده، لذت تجربه فضای داخلی فروشگاه و خرید همراه با یک دوست را بگیرند.

18% شرکت کنندگان در این مطالعه می گویند خرید از مراکز خرید و فروشگاه های فیزیکی را به دلیل جنبه های اجتماعی آن به خرید آنلاین ترجیح می دهند. فروشنده ها می توانند به شما در یافتن کالای مناسب کمک کنند و همچنین می ‎توانید از نظر دوستان خود برای انتخاب محصول کمک بگیرید.

خرید لباس

نتیجه گیری

قابل لمس بودن خرید و سرعت بالای تحویل کالا در خرید حضوری باعث شده است که خریداران علی رغم تمام امتیازهایی که خرید آنلاین دارد، خرید از فروشگاه های فیزیکی و مراکز خرید را ترجیح بدهند.

منبع: پخش عقاب


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

پشتیبانی انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 05/خرداد/1399
تعداد مطالب: 205
تعداد بازدید: 124,147
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...