loader

عوامل موثر در قفسه سازی قدرتمند و کارآمد در انبارداری

چهارشنبه,28/اسفند/1398 - 18:38:19 - 304
چه چیز قفسه بندی شما را قوی و کارآمد می کند؟

فاکتور های قفسه سازی قدرتمند

یک سیستم قفسه بندی خوب باید سبک و با دوام باشد، همچنین باید قادر باشد بارهای بسیار سنگین را نگه داری کند.احتمالا خودتان این موضوع را می دانید و قبول دارید، چرا که می خواهید از آن برای نگهداری چندین تن کالا و تجهیزات با ارزش استفاده کنید. اما چه چیز به شما در مورد تجهیزاتی که قرار است برای قفسه بندی انبار استفاده کنید، اطمینان خاطر می دهد که در مواجهه با تیم سازنده مورد نظرتان بتوانید اعتماد کنید که برای شما ساختاری ایجاد کند که قوی و محکم، و مناسب برای شرایط سخت و چالشی باشد؟

فاکتور های قفسه سازی قدرتمند

در حقیقت این به ما بستگی دارد تا چطور اعتماد شما را سر این موضوع بدست بیاریم، ما این کار را با ترکیب کردن عوامل و فاکتور های مختلف برای ساختن تجهیزات نگهداری مواد و کالاها انجام می دهیم که در اینجا نگاهی به آنها می اندازیم:

شاید برای شما مفید باشد: تاثیر خرید و تولید اضافه بر قفسه بندی

چگونه قفسه و تجهیزات نگهداری مواد و کالا را محکم و ایمن بسازیم!؟

1.مواد اولیه

مواد اولیه خوب بین مهمترین فاکتور های ساختن تجهیزات نگهداری، قابل اتکا و قوی قرار میگیرد.استفاده از فلز های کوالیتی یا با کیفیت بالا، باعث می شود تجهیزات بتوانند وزن بیشتر در جهات بیشتری از بارگذاری را بدون خم شدن تحمل کنند.

2.طراحی

طراحی یک فاکتور متمایز و مهم دیگر است. با ساپورت مناسب و مورب سازه بدون آسیب دیدن می تواند صدها کیلوگرم بار را نگهداری نماید. از طریق همین اصل، سازه هایی که با فلز قوی ساخته شده باشند می توانند چندین تن وزن را تحمل کنند.

3.فضا سازی

فاصله گذاری در قفسه بسیار مهم است، چرا که قفسه باید قادر باشد تا کالا های با اندازه های مختلف را داخل خودش جا دهد. گر چه بیش از حد بزرگ گرفتن طول یا عرض میتواند باعث شود تا توانایی نگهداری قفسه ها برای نگهداری بارهای سنگین کاهش پیدا کند، پیدا کردن مناسب ترین طول و عرض و در کل ابعاد مناسب مسئله خیلی مهمی است. استفاده از ابعاد مناسب باعث میشود سازه شما کارآمد و قوی باشد.

قفسه بندی انبار

همچمنین فاکتور های دیگری هستند که بجز قفسه ها اهمیت دارند:

1.زمین محکم و مقاوم

یک قفسه و سازه خیلی محکم بر روی یک زمین ضعیف قادر نیست به اندازه ای که قفسه محکم روی زمین محکم بار تحمل می کند وزن تحمل کند. چرا که در نهایت تمام نیروی وزن از عمود به زمین وارد می شود. پس مطمئن شوید که زمین انبار شما قادر است که وزن کالاهایتان را تحمل کند.

2.توزیع وزن

استفاده از حداکثر ظرفیت یک واحد قفسه بندی به بارگذاری برابر ارتباط دارد. اگرسازه ای می تواند مثلا شش تن وزن را تحمل کند در حالت ماکزیمم، باید وزن را بصورت برابر روی کل واحد پخش کنید (که به آن اصطلاحاً بار گسترده یکنواخت می گویند). اگر همه ی فشار روی یک طرف باشد به این معنیست که ظرفیت حمل بار کاهش پیدا می کند.

منبع: jahandozh.com


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

دریافت دموی انبار آنلاین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...