loader

12 راهکار برای افزایش فروش محصولات

شنبه,24/اسفند/1398 - 10:15:08 - 193
فروشندگان خبره به خوبی می دانند که فروش محصولات در مکان های مختلف تا چه اندازه ارزشمند است.

شرکت های کوچک انتخاب های بالقوه ی زیادی برای فروش دارند؛ به عبارت دیگر جستجو برای مشتریان بسیار آسان تر است. با استفاده از 12 روش موثر زیر شرکت خود را به یک فروش موفق برسانید:

مشتریان را ترغیب کنید که محصول گرانتر را بخرند

یک روش موثر برای فروش محصول به مشتری این است که یک محصول گرانتر را به او پیشنهاد بدهیم. با این روش، نیاز به کار اضافی برای فروش یک محصول مانند پیدا کردن یک مشتری دیگر نیست. مشتری برای خرید یک محصول خاص با شما تماس گرفته یا شخصاً به شرکت شما آمده است. به عنوان مثال، این مشتری می خواهد کالای X را به قیمت ۱۰۰ هزار تومان خریداری کند، اینجاست که فروشنده می تواند به او محصول Y را که قیمت آن ۱۴۰ هزار تومان است اما به جای محصول مورد نظر مشتری مزایای بیشتری مانند ضمانت نامه طولانی تر دارد به او پیشنهاد بدهد. این روش فروش بسیار ساده است زیرا فروش محصول را با خدمات بهتر برای مشتری ادغام می کند.

محصولات را به طور مستقیم بفروش برسانید

بازاریابی به صورت فروش مستقیم می تواند هزینه های بالایی داشته باشد اما موثر است. در این روش محصولات یا خدمات خود را از طریق تبلیغات اینترنتی یا تلویزیونی به فروش برسانید. بنابراین وقتی که مشتری محصولات را مشاهده نمود با شما تماس می گیرد یا به فروشگاه اینترنتی تان سر می زند و بلافاصله خرید خود را انجام می دهد.

افزایش فروش

مشتریان خود را از به روز شدن محصولات آگاه کنید

یک روش مفید برای بهبود فروش و حفظ مشتریان این است که به آن ها پیشنهاد دهیم محصولات جدید و به روز شده را خریداری کنند. بنابراین می توانیم با احترام کامل با مشتریان کنونی تماس بگیریم و به آن ها خبر دهیم محصولات به روز شده ای در فروشگاه خود داریم. علاوه بر این می توانیم به آن ها پیشنهاد دهیم که به دلیل وفاداری آن ها در صورت خرید فوری به آن ها تخفیف خواهیم داد.

محصولات را به صورت پکیج بفروشید

اگر بخواهیم که محصولات را به صورت تکی و جدا بفروشیم فرایند فروش بسیار زمان بر خواهد بود و حتی ممکن است بی نتیجه باشد. در نتیجه می توان به جای فروش یک محصول، چند محصول را بصورت دسته بندی شده و بسته ای بفروش رساند. به عنوان مثال، می توان یک سِت کامل از محصولات مراقبت از پوست را در یک بسته قرار داد به جای اینکه مرطوب کننده و تمیز کننده را تک تک فروخت. در صورتی که مشتری خواهان تمام بسته نبود می توان آن ها را به صورت تکی فروخت.

محصولات را به صورت اینترنتی به فروش برسانید

اگر محصولات را از طریق یک سایت معتبر و امن به فروش برسانید بسیار بهتر است. علاوه بر این مشتریان ترجیح می دهند که اینترنتی خرید خود را انجام دهند زیرا راحت تر است و لزومی ندارد که شلوغی خیابان ها را نیز تحمل کنند. بنابراین یک کاتالوگ اینترنتی از محصولات شرکت فراهم کنید و در آن محصولات به علاوه‌ی قیمت هر محصول در کنار آن را به خوبی توصیف کنید. برخی از شرکت ها برای خریدهای اینترنتی تخفیفاتی نیز لحاظ می کنند.

محصولات خود را با استفاده از کاتالوگ به فروش برسانید

بسیاری از مردم ترجیح می دهند که با دیدن کاتالوگ، کالای مورد نظر خود را خرید نمایند. شما باید کاتالوگ محصولات متداول خود را برای مشتریان ارسال نمایید. در این کاتالوگ سعی نمایید که محصولات را بر اساس دپارتمان طبقه بندی کنید یا اینکه محصولات مربوط به فصل فعلی فروش را در صفحه ی اول کاتالوگ قرار دهید تا نظر مشتریان را بیشتر جلب نماید.

افزایش فروش

با برگزاری نمایشگاه ها و نمایش محصولات، بفروشید

اگر دوست دارید که مردم را ملاقات کنید و به صورت حضوری کیفیت محصولات خود را به آن ها نشان دهید، برگزاری نمایشگاه و نمایش محصولات بهترین انتخاب می باشد. فقط لازم است که برنامه ریزی مناسب داشته باشید و هزینه ی فضای مورد نیاز نمایش محصول را تقبل کنید. بنابراین باید زمانی را برای دعوت افراد و پاسخگویی به آن ها اختصاص دهید. این روش معمولاً فصلی است بنابراین ممکن است فروش به این شیوه تا حدی محدود باشد.

با نمایش محصولات خود در فروشگاه، بفروشید

شرکت های کوچک که داری فروشگاه هستند برای فروش کالاهای خود باید از نمایش محصولات در فروشگاه استفاده کنند. بسیاری از سازندگان از بسته هایی که جنبه ی پوستر، استند و بنرهای رنگارنگ دارند استفاده می کنند. قفسه های جذاب را در فروشگاه به گونه ای بچینید که محصولات به خوبی در دید مشتری باشد. فراموش نکنید که فروشگاهی مرتب و منظم را برای خرید مشتریان فراهم کنید.

با استفاده از مهمانی های خانگی محصولات را به فروش برسانید

برخی از صاحبان مشاغل کوچک با استفاده از مهمانی های خانگی فروش خود را انجام می دهد. در این روش صاحبان شرکت نمونه هایی از محصولات خود را به افراد می دهند و سفارشات را دریافت می کنند. مهمانی های خانگی شبکه ای از مشتریان را که خواهان خرید در یک فضای آرام هستند، فراهم می نماید.

افزایش فروش

اجازه دهید مشتریان، خود کالایتان را تست کنند

چای کیسه ای نخستین بار به عنوان یک تستر در میان مردم پخش شد تا مشتریان بتوانند پیش از خرید مقادیر زیاد چای، نمونه ای از آن را امتحان کنند تا در صورت داشتن رضایت نسبت به خرید قوطی های بزرگتر اقدام نمایند. دادن نمونه، تستر، هدیه و یا نمایش عملی کارکرد یک محصول تکنیک بی نظیری است که به مشتری فرصت می‌دهد قبل از خرید، محصول شما را تست کرده و خریدی بدون ریسک و فارغ از هر گونه نگرانی را تجربه کنند. چنانچه طبیعت محصول شما به گونه ای است که نمی‌توانید تستر و نمونه در اختیار خریداران قرار دهید، با یک تخفیف وسوسه انگیز یا شعار یکی بخر دو تا ببر، مشتریان را نسبت به خرید کالایتان ترغیب نمایید.

عرضه منطقه ای و محلی محصولات از مزیت تعامل و برقراری ارتباط رو در رو و مستقیم سود می برد؛ می توانید یک گردهمایی غیر رسمی در منزل ترتیب دهید تا مهمانان بتوانند محصول شما را از نزدیک بررسی کرده، خدمات شما را امتحان کنند. هر چه مصرف کننده در تست و امتحان محصول شما راحت تر و آزادتر باشد، سریع تر و با اشتیاق بیشتری برای خرید آن پا پیش می‌گذارد.

از رویدادها برای فروش محصولات استفاده کنید

رویدادهای سالانه، فصلی و ماهانه می تواند سطحی از هیجان را در مشتریان به وجود آورد و آن ها را تشویق به خرید نماید. با برگزاری رویدادهایی مانند مراسم روز افتتاحیه، خیریه یا تعطیلات، فروش را افزایش دهید. نمایش مد در فروشگاه نیز می تواند روش خوبی برای فروش محصولات باشد.

محصول خود را استاندارد و متعارف بسازید و از بیهوده شاخ و برگ دادن به آن اجتناب کنید

زمانی که یک محصول جدید تولید می‌کنید از به زحمت انداختن و کار تراشیدن الکی برای خریدار جداً بپرهیزید. محصول شما می‌بایست درست به همان شکل و شیوه ای باشد که اولین محصول روانه شده به بازار و محصولات پس از آن بودند. به عنوان مثال شلنگ باغبانی را در نظر بگیرید که نه گره می‌خورد نه پیچ و تاب اضافی. فرفی نمی‌کند که این شلنگ برای بار اول است که ساخته می‌شود یا با هزارم، ظاهر و کاربرد آن تغییری نخواهد کرد، چرا که هدف و منظور از ساخت آن گره نخوردن و تسهیل آبیاری است و نه هیچ چیز دیگر. اسباب بازی بچه ها را باید بتوان بی هیچ دردسری سرهم کرد. نباید توقع داشته باشید مادری که سرش بیش از حد شلوغ است بیش از ۵ دقیقه وقت صرف کند تا از نحوه کار یک آرام پز سر در بیاورید.

افزایش فروش

بطور خلاصه می توان راهکارهای افزایش فروش را اینگونه ذکر کرد:

 • اخذ مشاوره های لازم از مشاورین بازاریابی
 • ایجاد یک تیم مشتری محور
 • استخدام فروشندگان حرفه ای و برتر
 • ایجاد رابطه دوستانه و صادقانه با مشتری، به خصوص مشتریان محتاط
 • تقدیر و تشکر از فروشندگان خود و دادن انگیزه به آن ها
 • انجام پژوهش های لازم در مورد خصوصیات محصول و بازار
 • توجه به کیفیت محصول
 • تبلیغات محصول یا کالا در فضاهای مجازی
 • قیمت گذاری درست
 • خدمات پس از فروش مناسب
 • ایجاد ارزش برای مشتری
 • ارائه مشاوره مناسب به مشتری
 • وفادار نمودن مشتری

منبع: ksykg.com respinatech.com


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نرم افزار انبارداری چه کمکی به ما می کند

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 16/تیر/1399
تعداد مطالب: 223
تعداد بازدید: 152,404
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...