loader

نقش حسابدار در کسب و کارهای کوچک

چهارشنبه,27/آذر/1398 - 18:07:29 - 1307
از آنجا که اکثر صاحبان کسب و کارها به دنبال پس انداز کردن پول هستند، ممکن است گمان کنند که از پس هزینه های استخدام یک حسابدار بر نمی آیند.

لازم نیست حسابدار به صورت تمام وقت در شرکت تان کار کند. هر چه بیشتر حساب هایتان را ساماندهی کنید وقت کمتری از حسابدار می گیرد و در نتیجه هزینه ی کمتری برای آن پرداخت می کنید.

یک حسابدار باعث می شود زمان آزاد بیشتری برای تمرکز بر قابلیت های اصلی کسب و کارتان در اختیار داشته باشید و به شما اطلاعات مالی ای می دهد که عملکرد کسب و کارتان را به درستی نشان می دهند.

تنظیم نرم افزار حسابداری و اهداف کسب و کار

هنگام نوشتن طرح کسب و کار، خوب است که دیدی واقع گرایانه به حسابداری داشته باشید تا بتوانید اهداف دست یافتنی تان را مشخص کنید. استخدام یک متخصص از ابتدای کار باعث می شود کارمان را با اطلاعات خوب مالی شروع و در زمان و پول مان صرفه جویی کنیم.

یک حسابدار می تواند نرم افزار حسابداری تان را نصب کند تا گزارش های مالی شفافی ارائه دهد و برآوردهای مالی تان را تنظیم کند. یک حسابدار همچنین قادر خواهد بود امور مالی تان را با ساختار قانونی تطبیق دهد تا از درست بودن مالیات های پرداختی تان اطمینان حاصل کنید.

کمک به شما در ساماندهی امور مالی تان

این اشتباه را نکنید که بخواهید همه ی کارهای کسب وکارتان را خودتان انجام دهید. حسابداری کسب و کار کوچک می تواند پیچیده و زمان بر باشد. موفقیت کسب وکارتان به جریان نقدی بستگی دارد بنابراین ارزش آن را دارد که از وضعیت طلب و بدهی تان آگاه باشید.

حسابدار می تواند راه هایی به شما پیشنهاد دهد که جریان نقدی تان را آزاد سازید و پول هایتان را پس انداز کنید و همچنین معیارهای اصلی کسب و کار را بسنجید. اگر شما و حسابدارتان از یک نرم افزار حسابداری آنلاین استفاده می کنید می توانید از آنها بخواهید که اطلاعات حساب هایتان را با شما به اشتراک بگذارند تا بتوانید در هر زمانی بر آنها نظارت داشته باشید.

برای بایگانی مالیاتی با یک حسابدار مشورت کنید

صاحبان کسب و کار لیست بلند بالایی از تطابق های قانونی مانند سلامتی و امنیت، قوانین استخدام و مالیات دارند. حسابدارتان می تواند شما را از تغییراتی که در قوانین مالیاتی حاصل می شود آگاه سازد و اسناد تطبیقی و قانونی لازم را تکمیل و پر کند. اگر در آماده سازی سند مالیاتی اشتباهی شود کسب و کارتان خسارت زیادی متحمل می شود.

هنگامی که برای دریافت وام اقدام می کنید از حسابدار مشورت بگیرید

هنگام اقدام برای دریافت وام خوب است که از یک حسابدار مشورت بگیرید. آنها برای پشتیبانی از درخواست تان می توانند سابقه ی قانونی تان را ارائه کنند. همچنین آنها می توانند مشورت هایی درباره ی شرایط و نرخ های بانکی بدهند و برای هر امضایی که می خواهید بکنید به شما مشاوره بدهند.

یک حسابدار جایگاه با ارزشی برای رشد کسب و کار تان دارد. اگر شما و حسابدارتان از نرم افزار حسابداری استفاده کنید همواره از عملکرد کسب وکارتان آگاه خواهید بود.

کسب و کارهای کوچک از حسابدار هایشان چه انتظاری دارند؟

امور مالی معمولاً بیشتر از هر مسئله ی دیگری ذهن صاحبان کسب و کارهای کوچک را به خود مشغول می دارد. با این حال، توسعه ی محصولات جدید، کمپین های بازاریابی یا حتی پیشرفت کلی در صورتی امکان پذیر است که سرمایه ی شرکت سالم باشد.

انتظارات کسب وکارهای کوچک در این مواقع چیست؟ و آیا با واقعیت کنار می آیند؟

خب، نظرسنجی اخیری که توسط محققان انجام شده سعی در یافتن پاسخ این پرسش ها داشته است.

نیاز به مشاوره

به نظر می رسد کسب و کارها به دنبال مشاوره گرفتن هستند. این مشورت نه تنها شامل بینش آگاهانه بلکه همچنین شامل توانایی حسابدار در درک بهتر بخش سازمان است. اگرچه محققان دریافتند که اکثر حسابداران ۶۰ درصد از زمان شان را صرف انجام دادن کارها می کنند و فقط ۴۰ درصدشان مشاوره می دهند.

به گفته ی ژانت چانگ، مدیر حسابداری آیپزوز «بسیاری از حسابداران می دانند که اگر به امور مالی رسیدگی نکنند و فقط به دادن مشورت اکتفا کنند مشتریانشان را از دست می دهند».

استفاده از تکنولوژی

انتظار دیگر کسب و کارهای کوچک از حسابداران توانایی در استفاده از تکنولوژی است. برای نمونه، اینکه آیا می توانند اعداد و ارقام را از طریق نرم افزار حسابداری سازمان گردآوری کنند. خوشبختانه اکثر شرکت های نیوزلند و استرالیا در حال پیوستن به فضای دیجیتال هستند و از آن به عنوان وسیله ای برای بهبود روابط شان با مشتری استفاده می کنند.

در نهایت آیپزوز و کامان لدجر دریافتند که هم اکنون زمان شراکت حسابدار-تجارت رسیده زیرا فرصت های بیشتری نسبت به قبل برای ایجاد رابطه ای طولانی مدت و شراکت موفق وجود دارد.

منبع:sepidarsystem.com
به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید دموی نرم افزار انبارداری آنلاین را دریافت نمایید.

پشتیبانی انبار آنلاین
تبلیغات در انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 30/خرداد/1401
تعداد مطالب: 502
تعداد بازدید: 1,056,774
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

Captcha