• ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان با انبار آنلاین
  • شروع کنید

چرا انبارداری سنتی را باید کنار گذاشت؟

  • دوشنبه 04/شهریور/1398
  • 0
چرا انبارداری سنتی را باید کنار گذاشت؟
امروزه راه حل های نرم افزاری و اتوماسیون ها یکی از پرکاربردترین راه های سیستم سازی در واحدهای تولیدی صنعتی و همچنین بازرگانی می باشد.

تاثیر نرم افزار انبارداری تحت وب در مدیریت انبار همراه با پیاده سازی سیستم و روش های انبارداری نوین، منجر به رشد بسیار چشمگیر کاهش هزینه های انبارداری می شود.
نرم افزار انبارداری تحت وب یکی از سه عامل اصلی در هزینه های تدارکات، تأثیر مهمی در موفقیت تجاری هر شرکت دارد.
با این حال سوال در مورد این که آیا نرم افزار انبار می تواند بهتر از عملیات دستی و سنتی در سیستم انبار عمل کند موضوعی است که بسیاری از مسئولین سیستم مدیریت انبار از خود می پرسند.
تحولات اخیر در زمینه بازاریابی و تکنولوژی، شیوه های انبارداری را بسیار تغییر داده و منجر به توسعه در سبک طراحی نرم افزارهای انبار شده است.

انبارداری نوین

چرا انبارداری سنتی را باید کنار گذاشت؟

در گذشته مدیریت برنامه انبار زمانی که همه چیز به صورت دستی انجام شد بسیار دشوار بود. پس از آن بزرگترین مشکل عدم استفاده از بارکد و فضای ناکافی در انبار بود.
شما فرض کنید تعدادی محصول قابل شمارش وارد انبار شما می شود که اگر به روش سنتی انبار خود را مدیریت کنید به راحتی آن را در دفتر ثبت می کنید. اما در این بین اقلامی نیز وجود دارند که به صورت فله ای هستند و قابل شمارش نیستند و به راحتی نمی توان در نرم افزار انبارداری تحت وب آن ها را اعمال کرد.
در نتیجه این عدم مغایرت موجب اعمال نشدن اسناد و انتقال اطلاعات اشتباه از سالی به سال دیگر در روش سنتی انبارداری می شود بنابراین برای ارائه راه حل در حسابرسی سنتی پیشنهاد می شود برای مقابله با این روند در حال تغییر، همانند بسیاری از شرکت ها با فن آوری های جدید مانند نرم افزار انبارداری و سیستم های انبارگردانی خود را گسترش دهید تا به خوبی برای کاهش هزینه ها و بهبود سطح خدمات به مشتریان بر اساس اطلاعات و اسناد ثبت شده در نرم افزار حسابداری انبارداری تصمیمات به موقع و اصولی بگیرید.

مزایای پیاده سازی سیستم مکانیزه مدیریت انبار

مدل تصمیم گیری در نرم افزار انبار تحت وب برای سودآوری سازمان بسیار مهم است. تحقیقات موجود نشان می دهد که شناخت اصول طراحی در برنامه انبار می تواند نقش مهمی در بهبود کارایی عملیات، کاهش خستگی، بهبود گردش کار کارکنان و سطح خدمات به مشتری داشته باشد.
مدیران کسب و کار با وجود تکنولوژی های جدید در برنامه انبارداری در تلاش برای ادغام زنجیره تامین، پاسخ سریع، تحویل به موقع و پاسخ کارآمد به مشتریان می باشند.

بیشتر بدانید: اتوماسیون انبارداری چیست و چه مزایایی دارد؟

حذف کاغذ بازی در انبارداری نوین

با حذف نیاز به فرآیندهای کاغذی در نرم افزار انبار، هزینه های عملیاتی در تکنولوژی نرم افزار حسابداری انبار کاهش می یابد و به این ترتیب شرکت ها مجبور نیستند هزینه و زمان زیادی برای خرید کاغذ و ثبت اسناد کاغذی در نرم افزار انبارداری تحت وب صرف کنند.

حذف کاغذ بازی در انبار

در نرم افزار انبارداری آنلاین مشخصات، ورود و خروج، تعداد و.... کالا در کمترین زمان بدون نیاز به ثبت کاغذی امکان نگهداری و گزارش گیری از هر مکان و در هر زمانی را دارد.
پروتکل نرم افزار انبارداری از طریق استفاده از کدهای پیش برنامه ریزی شده به کارهای معمول کاغذ کاری یا اقدامات پردازش کار در برنامه انبارداری پایان داده است و همچنین کاهش مصارف کاغذ در نرم افزار انبار، تقاضای کمتری را در منابع جنگلداری ایجاد می کند که کار با نرم افزار انبار تحت وب خود کمک بسزایی به حفظ طبیعت می کند.

کنترل و مدیریت عملیات روزانه با تکنولوژی های روز

کنترل کالا در نرم افزار انبارداری تحت وب به کمک تکنولوژی های به روز می تواند تصمیمات ساده ای در مورد مکان ذخیره اقلام و اطلاع رسانی در پایانه های داده رادیویی داده و به کارکنان انبار اجازه می دهد در نرم افزار انبارداری اطلاعات را به وسیله اسکن بارکد به جای ورود به صورت دستی وارد کنند.
در همین حال ربات ها و ماشین های مرتب سازی می توانند محصولات و سفارشات را بر اساس اطلاعات نرم افزار انبار انتخاب و بسته بندی کنند.

مدیریت موجودی و کنترل ورود و خروج کالاها با دقت بالا

سیستم های مدیریت نرم افزار انبار حاوی انواع روش های هوشمند همچون قفسه بندی برای مدیریت ذخیره سازی کارآمد تر کالا است و اغلب توزیع کالاها و ثبت مشخصات آن در نرم افزار انبارداری وجود دارد بنابراین نه تنها مدیریت موجودی، بلکه مدیریت کالا در هنگام ورود یا خروج نیز اهمیت بسزایی در انبارداری دارد.
نرم افزار انبارداری به شما اجازه می دهد تا به طور کامل ورود و خروج عملیات مدیریت زنجیره تامین خود را در فرآیندهای سیستم انبار ببینید. یک نرم افزار انبارداری ایده آل و موثر می تواند ورود و خروج و موجودی کالا را از طریق استفاده از تگ های RFID یا بارکدهای مرتبط با نرم افزار انبار تحت وب در کنار استفاده از روش های قفسه بندی مدرن مدیریت کند.

شاید برای شما مفید باشد:اصول فناوری شناسایی از طریق فرکانس رادیویی RFID

پردازش پیشرفته روی کالاها

نرم افزار انبارداری به شما این امکان را می دهد که به هر مرحله از کسب و کار و عملیات زنجیره تامین از دریافت و اضافه کردن کالا گرفته تا بررسی کیفیت، حمل و نقل، گزارش دهی موجودی و مشخصات کالا دسترسی داشته باشید.
با نرم افزار انبار شما می توانید مشکلات انبارگردانی و پردازش روی کالا را قبل از اینکه مشکلی اتفاق بیفتد پیدا کنید.
برای مثال با وجود نرم افزار مدیریت انبار و ثبت اطلاعات کالا از طریق اسکن یک کارتن خروجی می توانید به صورت خودکار یک فاکتور در نرم افزار انبارداری تحت وب برای آن کارتن تولید کند سپس صورتحساب به طور خودکار در نرم افزار انبار به گیرنده ارسال می شود که در آن نرم افزار مدیریت انبار دریافت کننده یک پرداخت را ایجاد می کند و به طور خودکار یک رسید و تایید ایجاد می کند.

سیستم مدیریت انبار

ویژگی های یک نرم افزار انبارداری حرفه ای و کارآمد

مدیران انبار یک نژاد پر مشغله هستند و به هر وسیله ای که باعث می شود شغلشان کمی ساده تر باشد خوش آمد می گویند.
مدیران در حال حاضر برای حفظ زنجیره تامین و ارتباط موثر با مصرف کنندگان و مشتریان نیاز به سطح دقت، ذخیره سازی و راه حل های نرم افزار انبار دارند که تنها یک نرم افزار انبارداری تحت وب مناسب می تواند با گزینه های انعطاف پذیر و یکپارچه در بخش های انبارداری وظایف را به انجام برساند. در اینجا 3 ویژگی اصلی نرم افزار انبارداری وجود دارد:

1- سادگی نرم افزار انبار

رابط کاربری ساده در نرم افزار انبار به افزایش بازدهی فرآیندهای انبارگردانی کمک می کند تا سازماندهی تمام بازده های مصرف کننده را برای فروش مجدد با سهولت به ارمغان بیاورد.

2- سرعت نرم افزار مدیریت سیستم انبار

فرآیند ورود و خروج کالا در نرم افزار بصورت دقیق و با سرعت تمام کالاها را منتقل می کند.

همکاری در نرم افزار انبار

در نرم افزار انبارداری اپراتورهای چندگانه همگی در یک زمان می توانند یک کالا را تحویل، دریافت و ارزیابی کنند.
معرفی یک نرم افزار مدیریت انبار هوشمند همگام با تکنولوژی روز

خوانندگان این مطلب، این مقاله را خوانده اند:توقع یک مدیر انبار از نرم افزار انبارداری آنلاین چیست ؟

آیا شما به بروزرسانی و یا انتخاب نرم افزار انبار جدید برای حفظ عملیات کسب و کار خود نیاز دارید؟

اگر چنین است انتخاب نرم افزار انبارداری انبار آنلاین برای حفظ دقت و کارایی در تنظیم انبار خود بسیار مهم است.
سیستم های کاغذی قدیمی مدت هاست که از سیستم انبارداری خارج شده و حتی انواع نرم افزار انبار قدیمی به سادگی داده، سرعت و دقت را که بسیاری از انبارها در حال حاضر نیاز دارند ارائه نمی دهند.
برای اتوماسیون سازی وظایف و فرآیندها در نرم افزار انبار، پیاده سازی نرم افزار انبارداری روی یک نرم افزار قدرتمند به عنوان یک راه حل مدیریتی می تواند نتایج مثبتی در بهبود فرآیندهای نرم افزار مدیریت انبار به ثمر برساند.
نیازها و اهداف ساختار لجستیک خود را تعیین کنید، نرم افزار انبار را با توجه به نیازهای شما سفارشی کرده و نرم افزار انبارداری تحت وب مناسب کسب و کار خود را دریافت کنید.

جهت آموزش انبارداری نوین، مشاوره پیاده سازی سیستم انبارداری، دسته بندی کالاها و سیستم کدینگ و همچنین خرید نرم افزار مدیریت انبار تحت وب می توانید مستقیما با تلفن 02186024604 با مشاوران انبار آنلاین در تماس باشید و یا اینکه از طریق سایت انبار آنلاین اقدام به دریافت دمو و مشاهده فیلم های آموزشی نمایید.

ویدئوی آموزش دریافت دمو انبار آنلاین

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید