loader

مدیریت زنجیره تأمین (Supply chain management)

پنج شنبه,27/اردیبهشت/1397 - 10:52:36 - 927
لجستیک زنجیره تأمین (Supply chain management) را از طریق ارزیابی ها تقویت کنید.

سالهاست که بر ساختن پروژه های مشاوره ای در زمینه زنجیره تامین، کار می شود. همیشه یک بیانیه وجود دارد که از طریق تمام پروژه های انبار به طور مداوم تکرار می شود. قبل از رفتن به مسائل و راه حل های پیچیده تر و یا پیشرفته تر، ابتدا اطمینان حاصل کنید. اجرای یک انبار مانند ساختن یک خانه است. این بنیاد باید قبل از اینکه شما یک اتاق رسانه ای با یک سیستم سینمای خانگی با صدای فراگیر و یک تلویزیون پلاسمای 54 اینچی داشته باشید، قرار گرفته باشد.
برای ارزیابی تدارکات زنجیره تأمین فعلی شما قبل از اینکه تغییرات را به نحوی که شما انجام می دهید، ارزیابی شود، زمان دقیق و تجدید نظر را برای ارزیابی انبار ارزیابی کنید. نگاهی به اطمینان از اینکه اصول اولیه در آن قرار دارند می تواند پایه شما را قوی تر کند. اگر هرگز این مرحله را پشت سر نگذاشتید و عملیات خود را ارزیابی نکردید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به چند مفهوم این مبانی داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که اینها در حال انجام هستند و اینکه چگونه کار می کنند. آن ها عبارتند از:

  1. فضای خالی: اطمینان حاصل کنید وقتی که صرف چیدن اقلام می کنید در سودمند ترین مکان ممکن باشد. با توجه به سرعت فروش و ویژگی های محصول هنگام قرار دادن اقلام، تفاوت زیادی در کارایی انبار و تدارکات زنجیره تامین ایجاد می شود. اگرچه این تابع به عنوان کار پس زمینه مورد توجه قرار می گیرد، لازم است که یک عملیات کارآمد ایجاد شود.
  2. دوباره پر کردن: بعد از اینکه محصولات به درستی چیده شدند، گام بنیادی بعدی این است که مطمئن شوید روند پرکردن مجدد، برای پاسخگویی به تقاضا با فضای کافی همراه خواهد بود. ترکیبی از حداقل و حداکثر فرآیند بررسی تقاضای هر موج انتخابی باید مورد استفاده قرار گیرد.
  3. کنترل انبار: دانستن محل موجودی کل شما برای پویایی انبار ضروری است. شما باید یک سیستم مدیریت انبار داشته باشید که اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد که نشان دهنده هر مکان در انبار و SKU ذخیره شده در آن و مقدار هر کدام است. اگر شما به راحتی همه موجودی خود را پیدا کنید، امکان انجام کارهایی مانند: بازپرداخت، دور انداختن و جابجایی فیزیکی را به نحوی موثر امکان پذیر می سازد. بدون دانستن آنچه که شما دارید و در آن واقع شده است، زمان زیادی صرف می شود که مکان و یا محصولی را انتخاب کنید که غیرضروری است.

اگر شما از اصول اولیه مراقبت کنید، زنجیره تامین شما بسیار ساده تر و سازنده خواهد شد. درصورت تمایل مشاهده دموی نرم افزار انبار، لینک زیر را کلیک کنید.

وب سایت انبار آنلاین


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نقاط کنترلی در انبار چیست؟

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 20/آذر/1398
تعداد مطالب: 134
تعداد بازدید: 56,096
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...