به دنبال بهترین راه حل برای مدیریت انبارداری

 • دوشنبه 27/فروردین/1397
 • 0
به دنبال بهترین راه حل برای مدیریت انبارداری
به دنبال بهترین راه حل برای مدیریت انبارداری - رایانش ابری در مقابل SaaS

معرفی

در اصل رایانش ابری به طور ساده زنجیره ای از مکان ها است با توجه به جایی که نرم افزار میزبان است. در گذشته اکثر شرکت ها باید نرم افزار ها را نصب می کردند و نرم افزار WMS (warehouse management system) را روی سرور خود قرار می دادند که باید زمان زیادی صرف این کار می کردند. اما اکنون سرویس دهندگان رایانش ابری از سرورهای off-site برای سرویس دادن در اینترنت استفاده می کنند. در تئوری این ویژگی منفعت هایی برای کاربران دارد:

 • هزینه راه انداری کمتر: دیگر کاربران نیاز ندارند تا هزینه های هنگفتی را صرف خرید سرور و نگهداری آن کنند. همه این هزینه ها توسط سرویس دهندگان به عهده گرفته می شود.
 • فضای بیشتر: کاربران می توانند از فضای ذخیره سازی استفاده کنند که البته همه فضای ذخیره سازی به شما اختصاص ندارد. برای بهره وری بیشتر و مقرون به صرفه بودن در صورتی که شما به آن نیاز نداشته باشید به شخص دیگری داده می شود.
 • استقرار ساده و سریع: در رایانش ابری شما دیگر نیاز به سی دی و فلش برای نصب نرم افزار ندارید. نرم افزار ابری از هر دستگاهی توسط اینترنت قابل دسترس است.
 • انعطاف: فروشندگان پیشرو قادر به ساختن نرم افزارهایی هستند که ماژولار هستند بنابراین کسب و کارها سرویس هایی را استفاده می کنند که نیاز دارند و با محدودیت هایی که در گذشته وجود داشت درگیر نمی شوند.

وقتی نرم افزارهای ابری می تواند ارزش و اهمیت خود را در کسب و کارهای گوناگون اثبات کند به همه واژه هایی تبدیل می شود که در مفهوم نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) معمولاً گیج کننده می شود.
راه حل های SaaS وابسته به فناوری رایانش ابری است نه به همه راه حل های آن. کارهای زیادی می توان انجام داد نه اینکه فقط برنامه را روی سرور منتقل کنیم. چون شرکت ها برای ارائه خدمت از اینترنت استفاده می کنند دلیل بر این نیست که خدمات ابری ارائه کرده است. در حقیقت استفاده از اینترنت برای تحویل نرم افزاری که معماری مشخصی ندارد ممکن است اثرات مخالف داشته باشد.

نرم افزار ابری در تنظیمات انبار

افرادی که در قسمت نگهداری و توزیع کالا (بخش لجستیک) کار می کنند با همگام شدن با رایانش ابری آهسته و کند عمل می کنند. در سال 2016 روی زنجیره تامین مطالعاتی انجام شد که نشان می داد اکثر زنجیره تامین از رایانش ابری برای کنترل و نگهداری و توزیع کالا استفاده نمی کنند. آن ها برای مهاجرت به سیستم مدیریت انبارداری برای سال 2020 برنامه ریزی انجام دادند. تنها 6.5 درصد آن ها از سیستم مدیریت انبارداری استفاده می کنند و مابقی برای چهار سال آینده تصمیم به این کار دارند. این شرکت ها اکثراً محافظه کار هستند. آن ها اجازه می دهند ابتدا بقیه شرکت ها وارد این سیستم شوند و بعد از بازخود مناسب خودشان این مهاجرت را انجام دهند. آن ها از مهاجرت به رایانش ابری ترس دارند و این ترس ناشی از سردرگمی آن ها است. بسیاری از سرویس دهندگانی که از سیستم های قدیمی پشتیبانی می کنند نسخه ابری را پیشنهاد می کنند اما فقط مشکل این است که نرم افزار کجا استقرار پیدا می کند.

چرخه اقتصادی

عمیق شدن در رایانش ابری

بنا به گفته ی تحلیلگر و کارشناس زنجیره تامین واژه ی «ابری» واژه ای است که اشتباه برداشت شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته خصوصاً در حوزه مدیریت انبارداری. آن ها فکر می کنند که رایانش ابری موجب زیان ده شدن کسب و کارشان می شود چون کنترل روی داده ها را از دست می دهند. نگرانی ها درباره رایانش ابری به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • انعطاف پذیری: از زمانی که نرم افزار توسط افراد دیگری قرار است کنترل شود. این افراد باید تایید کنند.
 • امنیت: رایانش ابری داده ها را جای دیگری مستقر می کند که این برای شرکت ها نگرانی ایجاد می کند که صاحب داده ها شخص دیگری شده و آن ها بر این باورند که مهاجرت باعث کند شدن و تاخیر در بازیابی داده ها می شود چون سرور از آن ها فاصله پیدا می کند​.
 • هزینه: جابجایی از یک سیستم به سیستم دیگر هزینه بر است

بسیاری از سرویس سرویس دهندگان نرم افزاری که خدمات ابری ارائه می کنند تضمین هایی که رایانش ابری قول آن ها را داده را اجرا نمی کنند. این شرکت ها فقط تظاهر می کنند که خدمات ابری ارائه می کنند و فقط از عنوان ابری استفاده می کنند. به روز رسانی برای شرکت ها متفاوت است. سرویس دهندگانی که خدمات ابری ارائه می دهند به سرعت می توانند به روز رسانی را انجام دهند اما شرکت هایی که فقط تظاهر به ارائه خدمات ابری دارند تغییرات برایشان کار آسانی نیست. این شرکت ها کاربران را به گودال هزینه و ناکارآمدی و سرگردانی هدایت می کنند. این شرکت ها تغییرات برایشان بسیار هزینه بر است و در برخی مواقع اصلاً ممکن نیست چون معماری مناسب برای خدمات ابری ندارند.
تظاهرکنندگان به خدمات ابری بروز رسانی را منحصر برای یک شرکت انجام می دهند و برای مشتریان این تغییرات یکسان نیست بنابراین مشتری به دلیل شخصی سازی هزینه بیش تری پرداخت می کند. در نهایت این شرکت ها فقط هزینه های غیر ضروری را به مشتری تحمیل می کنند در حالی که راه حل ابری به کسب و کار کمک می کنند تا بهتر عمل کنند و هزینه کمتری بپردازند.

پیدایش آینده ای امید بخش در SaaS

بازار انبارداری بسیار کند است تا به خدمات ابری برسد و با این سرعت سال ها طول می کشد. اما شرکت هایی که از SaaS استفاده می کنند از مزایای آن بهره مند می شوند:

 • هزینه کمتر: دیگر نیازی به خرید سخت افزار و هرینه نگهداری ندارید.
 • پیاده سازی سریع تر: در روش های سنتی پیاده سازی ماه ها طول می کشد.
 • بهره وری IT: هر چیزی که شما نیاز داشته باشید اجاره می کنید و به اندازه ای که استفاده می کنید هرینه پرداخت می کنید و از خدمات پشتیبانی بهره مند می شوید.

رایانش ابری و SaaS یکسان نیستند. SaaS یکی ازسرویس های ابری است. SaaS مدلی است که برای راه اندازی انبارداری آنلاین سریع مقرون به صرفه و دارای بهره وری بالا است.

پیشنهاد ویژه

شما هم می توانید جزء تیم تولید محتوای انبار آنلاین باشید و کسب درآمد کنید.

نویسنده شو
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید
دیگر مطالب انبار وب
لوگوها به نوعی هویت برند بوده و شرکتی خاصی را به ما معرفی می کند.
داشتن انبار، تجهیزات دفتری برای انبارداری، حسابداری انبار و انبارگردانی از ملزومات است.
فضای کسب‌ و کارها دائما در حال رقابتی‌تر شدن است و یک کارآفرین در صورتی موفق خواهد بود که یک برنامه‌ ریزی و استراتژی قوی برای خود داشته باشد.
به جای فراموش کردن ایده‌ها می‌توانید به سراغ دریافت وام کارآفرینی بروید.
هدف مزیت رقابتی عملکرد بهتر از رقبا است، نه صرفا برابری با عملکرد بقیه کسب و کارها.
انباردار چه شخصی است و دقیقا چه وظایفی را بر عهده دارد؟
در این مقاله ما چت آنلاین چیست و چه بهره ای می توان از این پلتفرم برد و چه کاربرد هایی دارد را با شما در میان می گذاریم.
در دنیای امروزی همه چیز بر پایه تحقیق و جست و جو در اینترنت پایه ریزی می شود و هر محصولی که ارائه می شود، ابتدای امر اطلاعات آن در اینترنت ثبت و در اختیار کاربران قرار می گیرد.
در تبلیغات گوگل درست در همان لحظه که مشتریان به شما، خدمت و محصول شما نیاز دارند، دیده می شوید.
باور فعالان اقتصادی این است در دوران تحریم و تورم بالا که به شدت روی کسب‌وکارها اثر گذاشته، دریافت مالیات از تراکنش‌ بانکی، فشار بسیار به آن ها وارد خواهد کرد.
در این مقاله به نقل از سایت سازمان غذا و دارو مارک های داروهای مزوتراپی و پد الکلی که مجوز ندارند را ارایه می دهیم.
بهترین و کاربردی ترین مرورگر ها به همراه لینک دانلود نسخه ویندوز
انبارداری یکی از مشاغل پرزحمتی است که نیازمند داشتن مسئولیت‌پذیری، کفایت اداره کردن و توان مدیریتی بالا است.
برای جان سالم در بردن در بازار رقابتی و فروش محصولات در حال تمام شدن تاریخ انقضا می توانید قیمت‌ محصولات خود را پایین‌تر بیاورید.
به شرکت های تولید کننده، شرکت های وارد کننده و شرکت های پخش دارو که مجوز فعالیت دارند؛ شرکت های دارویی گفته می شود.
بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) شرکتی آمریکایی در زمینه تولید ربات است.
در مبانی حاشیه سود Profit margin می دانیم که کسب و کارها و افراد در سراسر جهان، فعالیت های اقتصادی انتفاعی را با هدف ایجاد سود انجام می دهند.
در انبار آنلاین امکان تعریف فرمول، برای محصولات تولیدی فراهم شده است.
امروزه افراد ثروتمند که به دنبال یک زندگی لوکس هستند از برند ها استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم برند های معروف را معرفی و بررسی کنیم.