تعریف واحد دوم کالا در نرم افزار انبار

  • دوشنبه 24/بهمن/1401
تعریف واحد دوم کالا در نرم افزار انبار

تعریف واحد کالا در نرم افزار

کسب و کارها با به کارگیری سیستم دو واحدی می توانند محصولات مورد نظر خود را با واحد های گوناگون با توجه به فعالیت خود تعیین و ذخیره کنند. تمامی کالاها و محصولات مشابه یکدیگر نیستند و انواع متفاوتی دارند، چندین نوع از محصولات و کالاها به صورت تکی ارائه می شود و برخی از این کالاها به صورت بسته ای، عددی و یا مقداری ارائه می شود.
با استفاده از امکان دو واحدی انبار می توانید برای هر کدام از کالاهای موجود در انبار خود دو واحد مجزا مثلا: کیلوگرم، عدد، بسته، کارتن و … تعریف نمایید. همچنین برای صدور فاکتور کالا یا همان فرم خروج از انبار می توانید با احتساب دو واحد تعداد و کارتن اقدام کنید.
این کیت یا افزونه جانبی به صورت پیش فرض بر روی نسخه های نرم افزار هلو فعال نیست و در صورت نیاز با پرداخت هزینه 450 هزار تومانی امکان پذیر می باشد.
همچنین زیر سیستم دو واحدی سپیدار نیز هزینه اضافه تری به مبلغ 2,800,000 تومان می پردازید.
زیر سیستم دواحدی در نرم افزار انبار آنلاین، رایگان و بدون نیاز به پرداخت هزینه جداگانه می باشد.

گزارش بر اساس واحد دوم در انبار

یکی از نکاتی که در انبارداری حائز اهمیت است و در تهیه گزارشات موجودی انبار تاثیر گذار است، نحوه و روش های تعیین واحد شمارش کالا و قیمت گذاری کالاها در نرم افزار انبارداری می باشد.
تعیین واحد شمارش کالاها در انبار با توجه به گستردگی و نوع فعالیت تجاری هر واحد کسب و کار متفاوت است. اما در انتخاب نوع واحد شمارش کالا باید مشخص شود که در کسب و کارتان قصد فروش به صورت عمده یا خرده را دارد. همچنین ممکن است هر دو حالت از انبار خارج کنید. انبار آنلاین این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می دهد که برای واحد شمارش کالاها، یک واحد اصلی و یک واحد فرعی برای هر کالا در نظر بگیرید.
برای مثال کالایی مثل ماسک، ممکن است به صورت عمده و یا خرده به فروش برسد. در چنین شرایطی با توجه به پر کاربردترین نوع فروش محصول، واحد اصلی را انتخاب می کنیم مثلا عدد، ورق و ... و برای واحد فرعی نیز می توانیم کارتن، بسته و ... انتخاب کنیم.
در گزارش ها نیز می توانید بر اساس هر دو واحد اطلاعات کالا را مشاهده کنید.

ضریب واحد دوم کالا در انبار

ضریب در نرم افزار انبارداری انبار آنلاین دو حالت دارد:

حالت اول:

اگر این تعداد و بسته همیشه ثابت است می توانید از ضریب استفاده کنید. برای مثال همیشه در یک کارتن 12 عدد وجود دارد. ضریب آن 12 خواهد بود.

حالت دوم:

اگر تعداد و مقدار متفاوت دارید، می توانید تیک ضریب متغیر را در هنگام ثبت کالا در نرم افزار فعال کنید. برای مثال تولید کننده ی میلگرد هستید که واحد اول شما شاخه است. واحد دوم شما وزن می باشد که در هر شاخه متغیر تولید می شود. در این حالت می توانید از این ویژگی استفاده کنید که دو واحد را به هم وابسته نکرده و ضریب های متغیر، هنگام ورود کالا وارد کنید.

واحد دوم در انبار

واحد دوم در انبار آنلاین

امکان تعریف نامحدود واحد کالا به صورت مقداری و یا وزنی وجود دارد یعنی برای هر کالا می توان واحد مربوط به آن را اضافه و تعریف کرد. این دو واحد را می توانید مقدار و وزن تعریف کنید.
واحدهای کالای مقداری، واحدهایی هستند که به صورت کمی و تعدادی حساب می شوند مانند عدد، متر، بسته، کارتن، جعبه، دستگاه. واحد های وزنی واحدهایی هستند که عموما به صورت کیفی هستند مانند کیلو، گرم.
همانطور که در بالا مطرح کردیم می توانید هر دو را مقداری در نظر بگیرید مانند: واحد اول عدد، واحد دوم بسته.
همچنین هنگام خروج و یا فروش کالا می توان بر اساس هر دو واحد اقدام کنید. بدین صورت که می توانید متناسب با واحد اصلی کالا و یا واحد دوم (فرعی)، کالای مد نظر خود را انتخاب کنید.

مشاهده ویدئو ثبت کالای دو واحدی، انبارگردانی و گزارشات

ثبت دو واحدی کالا در نرم افزار انبار آنلاین به شما امکاناتی می دهد که شامل موارد زیر است.

  • تعریف دو واحد مجزا و متفاوت برای کالاهای انبار
  • صدور فاکتور یا حواله انبار بصورت تعدادی و مقداری
  • تعریف تعداد در کارتن برای هر کالا (تعداد در بسته، بسته در کارتن، گرم و کیلوگرم)
  • امکان استفاده از ضریب ثابت و ضریب متغیر
  • گزارشگیری از موجودی انبار بر اساس هر دو واحد
  • انبارگردانی بر اساس دو واحد

استفاده از این امکان در انبار آنلاین رایگان بوده و همه کسب و کارهایی که نسخه عمومی را تهیه می کنند به آن دسترسی دارند. این امکان در تنظیمات و ثبت کالا قابل تنظیم است. کسب و کارهایی که تک واحدی کار می کنند می توانند از تنظیمات، تنظیمات نرم افزار، گزینه انبار تک واحدی را فعال کنند. در این حالت در ثبت کالا و ثبت فرم ها فقط از یک واحد استفاده خواهند کرد.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید