نرم افزار درخواست کالا انبار آنلاین

 • دوشنبه 26/دی/1401
نرم افزار درخواست کالا انبار آنلاین

نرم افزار خرید و تدارکات، درخواست کالا انبار آنلاین

نرم افزار خرید و تدارکات انبار آنلاین با سیستمی کردن فرآیند خرید کالا و درخواست کالا در کسب و کارها به ابزاری کارآمد برای ثبت و مدیریت انواع درخواست خرید کالاها و خدمات تبدیل شده است. این نرم افزار در بازار با نام های متنوعی به فروش می رسد.

 • نرم افزار درخواست کالا
 • فرآیند خرید و تدارکات
 • پروسه خرید و تدارکات
 • نرم افزار تدارکات و خرید رایگان
 • نرم افزار تدارکات و کارپردازی
 • نرم افزار خرید و تدارکات داخلی
 • نرم افزار مسئول خرید
 • نرم افزار برنامه ریزی خرید
 • نرم افزار برای خرید

در تصویر چارت، نمودار سلسله مراتبی از جایگاه و مراحل موجود در روند درخواست و ارتباط میان آن ها را مشاهده می کنید.

نرم افزار درخواست کالا

طبق این روند و چارت تهیه شده مراحل یک درخواست شکل گرفته است. کلیت فرآیند درخواست کالا، اضافه کردن متن درخواست کالا در انبار و ایجاد فرم درخواست است که در پروسه خرید و تدارکات میان دپارتمان ها و اشخاص مشخص شده مسیر خود را سپری می کند. در این میان ممکن است به درخواست، موضوع، تعداد کالا، فایل پیوست و توضیحات اضافه شود. در ادامه مراحل دقیق و اشخاص تایید کننده یا رد کننده را با هم مرور می کنیم.

در درخواست کالا:

مدیر سیستم همان شخص اول و مدیر است که به همه ی مراحل دسترسی داشته و امکانات و فعالیت های او کامل است.

طرف حساب ها کسانی هستند که برای هر انبار یا پروژه درخواست ارسال می کنند. در ثبت طرف حساب ها یا همان درخواست کننده ها محدودیتی وجود ندارد. نکته ای که لازم است برای ثبت آن دقت کنید، تیک مجوز پوتال، تیک فعال است و تیک مشتری را بزنید. او می تواند نام کالای درخواستی خود به همراه تعداد را وارد کرده و اگر فایل ضمیمه ای دارد به آن الصاق کند.

کاربران تایید کننده، به تعداد دپارتمان ها (هر بخش) کاربر تعریف می کنید و انبار و پروژه ها را به آن ها تخصیص می دهید. یعنی یک درخواست توسط 6 مرحله تایید و بررسی خواهد شد. مدیر پروژه نفر اولی است که درخواست را می بیند. در این سیستم 4 مدیر پروژه داریم که هر کدام فقط به پروژه های خود دسترسی دارند و درخواست های مرتبط با آن ها برایشان نمایان می شود.

بقیه دپارتمان ها همه ی درخواست های تایید شده از طرف مدیر پروژه را مشاهده خواهند کرد.

هر کاربر (مسئول دپارتمان، مانند: مدیر پروژه، مدیر فنی، امور مالی، طرح و برنامه، مدیر عامل، انباردار) می تواند:

 1. درخواست را ویرایش کند.
 2. به تعداد درخواستی آن اضافه یا از آن کم کنید.
 3. توضیحات هر ردیف کالا را تغییر دهد.
 4. فایل ضمیمه کرده و توضیحات جدیدی برای فرم بنویسد.
 5. فرم درخواست را رد کرده و ارجاع دهد.
 6. فرم درخواست را تایید کند.

کاربر انباردار-پشتیبان و کاربر بخش مالی دسترسی برای ارسال فاکتور و رسید پرداختی دارند.

کاربر انباردار علاوه بر ارسال فایل پیش فاکتور می تواند برای کالا بار کد تعریف کرده و آن را جزو کالا های داخل انبار کند. همچنین در انتهای درخواست فرم ورود بسازد تا پروسه انبارداری و قیمت دهی آن نیز کامل شود.

بیشتر بدانید: ثبت آگهی استخدام انباردار

همانطور که در چارت می بینید، فرم درخواست ابتدا به مدیر پروژه می رسد. پس از تایید به معاونت فنی و طرح و برنامه ریزی و مدیر عامل می رسد. در این مرحله انبارداری بارکد کالا و قیمت آن را اضافه می کنید. پس از آن امور مالی تایید و پرداختی آن را ضمیمه می کند. در این حالت درخواست به پایان رسیده است. حال دوباره به انباردار (پشتیبانی) ارسال خواهد شد تا کالای خریداری شده را به انبار ورود دهد. پس از ایجاد فرم ورود تعدادی، فرم ریالی آن را نیز قیمت گذاری می کند. در این حال کالا ها در انبار یا پروژه ای که درخواست کننده انتخاب کرده بود؛ وارد می شود. در توضیحات فرم ورود آن مشخص است که از کدام درخواست و در چه تاریخی بوده است.

نکات:

 • همه مراحل می تواند درخواست را رد کرده و علت رد را بنویسند. بسته به اینکه درخواست کجای این راه رد شود به نفر قبلی یا به درخواست کننده بازگردانده می شود.
 • در همه ی مراحل درخواست کننده می تواند در درختواره مسیر و روند درخواست خود را رصد کند.
 • سابقه تغییرات فرم، فایل ها و تغییرات هر ردیف کالا قابل مشاهده است.

ویدئو آموزشی درخواست کالا و خرید و تدارکات

در این ویدئو مسیر ثبت درخواست و تایید و رد کردن آن را به زبان ساده خواهید دید.


برای مطالعه بیشتر از طریق لینک نرم افزار درخواست کالا اقدام کنید.

سفارشی سازی در انبار آنلاین امکان پذیر است چرا که هر کسب و کاری در کنار روند های کلی خود، جزییاتی دارد که نیازمند سیستمی شدن و متصل شدن به نرم افزار انبارداری اش است. نرم افزار انبارداری مناسب مدیریت کالا و کنترل لحظه ای موجودی انبار می باشد. از آن برای بهبود تولید و فروش خود کمک بگیرید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید