بهترین شرکت های پخش دارو

  • دوشنبه 17/مرداد/1401
بهترین شرکت های پخش دارو

دو نوع شرکت دارویی از جنبه فعالیت وجود دارد:

  • شرکت های تولید کننده یا وارد کننده که در حوزه تامین و تولید دارو فعالیت می کنند.
  • شرکت پخش دارو که به دو دسته استانی و کشوری تقسیم می شود.

شرط اولیه ثبت شرکت دارویی اخذ مجوز فعالیت از وزارت بهداشت است که در ابتدا به آن موافقت اصولی شرکت دارویی گفته می شود که از معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت اخذ می شود.

ثبت شرکت دارویی

شرکت های دارویی در دو نوع شرکت پخش سراسری و شرکت پخش استانی ثبت می شوند. شرکت پخش سراسری که نقش واسطه بین مراکز دارویی و داروخانه ها را ایفا می کند؛ موظف به توزیع دارو، داروهای رژیمی، کمک غذاهای نوزاد، شیرخشک، لوازم مصرفی پزشکی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی در سراسر کشور است. شرکت پخش استانی موظف به توزیع موارد مذکور در سطح استان موردنظر است. ذکر واژه توزیع دارو در موضوع فعالیت و اخذ مجوز فعالیت از وزارت بهداشت برای هر دو نوع شرکت مذکور الزامی است.

هر پنج سال یک بار، کمیسیون قانونی مرکز به تعیین تعداد شرکت های پخش سراسری می پردازد. معیار تشخیص کمیسیون قانونی مرکز، گردش مالی و حجم بازار دارویی است. اما برای تعیین تعداد شرکت­های پخش استانی، به ازای هر 50 داروخانه، یک شرکت پخش در نظر گرفته می شود.

ثبت شرکت دارویی پخش استانی منوط به ارائه معرفی نامه از اداره ناظر بر امور دارویی و مواد مخدر و تاییدیه دانشگاه مربوطه است. همچنین ثبت هم شرکت های استانی و هم سراسری نیز ملزم به دریافت مجوز از کمیسیون قانونی مرکز است.

لازم به ذکر است که بین متقاضیان ثبت شرکت دارویی پخش استانی حق تقدم با شرکت تعاونی داروسازی است. در صورت وجود چند متقاضی ثبت شرکت تعاونی داروسازی، اولویت با تقاضایی است که جهت ثبت زودتر اقدام کرده است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت دارویی

  • تقاضانامه کتبی جهت گرفتن موافقت برای تاسیس شرکت پخش دارو.
  • کپی برگ تقاضانامه شرکت با ذکر فعالیت مورد نظر در زمینه دارو.
  • کپی آگهی تاسیس در روزنامه رسمی.
  • گواهی جهت نداشتن پیشینه کیفری برای تمامی افراد هیات مدیره و مدیر عامل.
  • کامل کردن فرم تعهد نامه شرکت.
  • فرم معرفی نامه از معاونت غذا و داروی دانشگاه.

مراحل ثبت شرکت دارویی

مرحله اول ثبت برند

تعیین اسم برند برای ثبت شرکت دارویی می باشد. که جهت شناساندن محصولات تولید شده شرکت دارویی بسیار مهم می باشد. یکی از دلایل مهم بودن برند شرکت حساس بودن شرکت مورد تقاضا می باشد زیرا با سلامت جامعه در ارتباط می باشد. دومین دلیل اهمیت انتخاب برند رعایت قانون و شرایط لازم جهت ثبت شرکت می باشد.

مرحله دوم استعلام برند

برند و نام انتخاب شده برای شرکت باید استعلام شود. زیرا در صورت وجود نام موجود و یا حتی مشابه بودن اسم برند به دیگر برند های به ثبت رسیده احتمال رد شدن تقاضای شما صد درصدی می باشد.
شما هزینه پرداخت کرده و صرف زمان می کنید. اما در صورت مغایرت نداشتن اسم انتخاب شده شما به راحتی هم در زمان و هم در هزینه های مربوطه صرفه جویی کرده ا​ید.

مرحله سوم جمع آوری مدارک

بعد از تهیه تمام مدارک مورد نیاز می بایست کمیسیون قانونی کشور مدارک ارائه شده را مورد بررسی قرار داده است و سپس در صورت تشخیص آن ها را تایید نماید و رای داده شده را صدور نماید.
ثبت شرکت دارویی ممکن است از 22 روز الی 45 روز طول بکشد.

شرکت سلامت پخش هستی

شرکت سلامت پخش هستی

شرکت سلامت پخش هستی به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ در بهمن ماه سال 1389 با هدف تهیه و پخش سریع، مطمئن و سراسری داروهای تولید داخل و وارداتی و زنجیره سرد، محصولات سلولزی، تجهیزات پزشکی، مکمل های غذایی و محصولات بهداشتی مورد نیاز کشور، با استفاده از تجربه و امکانات موجود در گروه صنعتی گلرنگ تأسیس شد.این شرکت که از شرکت های سرمایه گذاری دارویی گلرنگ محسوب می شود، 17 شعبه در شهرهای مختلف کشور دارد.شعب تهران، مازندران، خوزستان، شیراز، مشهد، اصفهان و همدان از جمله شعب این شرکت است.

02124852000

ورود به سایت سلامت پخش هستی

میدان ونک خیابان ملاصدرا، بعد از اتوبان کردستان، پلاک 63

شرکت داروگستر باریج اسانس

شرکت داروگستر باریج اسانس

شرکت پخش داروگستر حلقه واسطه ای است میان تأمین کنندگان، مشتریان و مصرف کنندگان نهایی که با به کارگیری آخرین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا، تلاش می کند با تأمین به موقع نیاز مشتریان گام های موثری در برآورده سازی انتظارات ذینفعان بردارد

02149921

ورود به سایت شرکت داروگستر باریج اسانس

خیابان مرزداران، بین آریافر و سرسبز، پلاک 78

شرکت پخش الیت دارو

شرکت پخش الیت دارو

شرکت الیت دارو با سرمایه گذاری کاملا خصوصی از سال 1384 تاسیس شده و هدف از تاسیس آن توزیع انحصاری محصولات تولیدی و وارداتی شرکت اکتور کو و خدمت رسانی متمرکز در این بخش به مشتریان بوده است. در ابتدای سال 1393 هیات محترم مدیره تصمیم به توسعه و افزایش ضریب نفوذ خود در بازار نمودند که به همین منظور سرمایه گذاریهای وسیعی برای تکمیل زیر ساخت های مورد نیاز انجام شد. این زیر ساخت ها عبارت بودند از راه اندازی زنجیره توزیع سرد، راه اندازی مراکز توزیع جدید، توسعه و تکمیل مراکز توزیع موجود، تکمیل ناوگان توزیع و به روز رسانی سیستم های نرم افزاری و فرآیندهای سازمانی شرکت.

021548810000

ورود به سایتشرکت پخش الیت دارو

گیشا، خیابان علیالی، پلاک 9/1

بیشتر بدانید: انبار داروخانه و نرم افزار انبارداری داروخانه

شرکت پخش دارو هجرت

شرکت پخش دارو هجرت

شرکت پخش هجرت با هدف توزیع و فروش دارو، تجهیزات پزشکی، مکمل های غذایی و محصولات بهداشتی با کیفیت مطلوب، ضمن دارا بودن 19 مرکز استانی و تحت پوشش قرار دادن تمامی داروخانه ها، بیمارستانها و مراکز درمانی در سراسر کشور و با بهره گیری از تجهیزات و فناوری های نوین و رعایت کلیه اصول انبارش و توزیع دارو توانسته است در جایگاه دوم از نظر سهم بازار در بین بیش از سی شرکت فعال در فضای رقابتی صنعت توزیع دارو قرار گیرد.

02166468015
خیابان طالقانی غربی نبش خیابان فریمان، پلاک 556

دارو گستر نخبگان

دارو گستر نخبگان

شرکت پخش داروگستر نخبگان (سهامی خاص) از شرکت های پخش سراسری فعال در توزیع داروهای انسانی در سراسر کشور می باشد. این شرکت در سال 1385 ثبت و فعالیت خود را در سال 1389 رسما آغاز نمود. این شرکت با بهره مندی از پرسنل کارآمد و توانمند در دپارتمان های مربوطه و با داشتن امکانات گسترده و بهره برداری از متد مدیریت روز و قرار داشتن در هلدینگ دارویی قوی و کارامد (شرکت های تهران شیمی، ایران هورمون، تهران دارو، آفا شیمی و حکیم) وارد صنعت توزیع دارو شده است.

02187792000

ورود به سایت دارو گستر نخبگان

خیابان توانیر، کوچه رستگاران، پلاک 15

شرکت پخش دایا دارو

شرکت پخش دایا دارو

شرکت پخش دایا دارو در سال 1386 توسط شرکت دایا طب و به عنوان پخش سراسری تاسیس گردید. این شرکت با تکیه بر کالاهای وارداتی شرکت دایا طب و تجربیات گروه دایا در زمینه پخش فرآورده های بهداشتی و غذایی روند رو به رشد خود را آغاز نمود و موفق شد تا سال 1394 با 13 مرکز پخش و انبار مرکزی ملکی در نزدیکی تهران به فعالیت خود ادامه دهد.

با توجه به افزایش تعداد پخش ها و سخت شدن رقابت در بازار دارویی و افت جایگاه شرکت پخش دایا دارو در رنکینگ تصمیم بر آن شد که با مهندسی مجدد ساختار شرکت با توانی مضاعف در بازار دارویی حضور فعال خود را به نمایش بگذارد. لذا از آذر ماه 1394 مذاکراتی جهت اضافه شدن شرکت های تولیدی برای حضور در سهامداری پخش دایا دارو آغاز گردید.
در حال حاضر گروه دارویی روناک دارو که هلدینگ های خوش نام داروسازی کشور هستند با خرید 60% سهام شرکت پخش دایا دارو در کنار سایر شرکت های تولیدی داوطلب خرید سهام این پخش، توان رقابتی دایا دارو را در بازار افزایش داده و امروز جایگاه شرکت پخش دایا دارو از مرتبه 33 به 9 تغییر پیدا کرده است.​

46048574-44477618 -44477581-44453829

ورود به سایت دایا دارو

بزرگراه نیایش، ستاری جنوب، خیابان شهید مخبری، پلاک 239

شرکت پخش التیام

شرکت پخش التیام

شرکت پخش التیام با نام ثبت شده شرکت داروسازان التیام، در سال 1387 با سرمایه گذاری هولدینگ خوارزمی و با هدف ارتقاء توزیع مویرگی دارو، مکمل و ملزومات پزشکی در سراسر کشور تأسیس شد.
با افتتاح 24 مرکز توزیع در سراسر کشور، تمامی نقاط کشور از جمله مناطق محروم و دورافتاده نیز تحت پوشش شرکت داروسازان التیام قرار گرفت.
کیفیت و سرعت ارائه خدمات و برقراری کامل زنجیره سرد، رعایت اصول GDP و GSP، تکمیل سبد کالای دارویی، مکمل و ملزومات، بهره گیری از فناوری اطلاعات و تصمیم گیری داده محور و تنوع بخشی به خدمات در جهت حصول رضایت مشتریان، سرلوحه فعالیت های شرکت داروسازان التیام قرار دارد.​

02144907865

ورود به سایت التیام دارو

تهران، کیلومتر 8 جاده مخصوص کرج، شهرک استقلال، خیابان جلال، نبش شهریور یکم، پلاک 9​

محیا دارو

شرکت محیادارو

شرکت محیادارو به همت مرحوم احمد منتظری به عنوان اولین شرکت پخش خصوصی در زمینه توزیع محصولات دارویی، مکمل های غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی و تجهیزات پزشکی از سال 1383 شروع به فعالیت نمود. این شرکت در سال اول فعالیت خود با 15 قلم محصول توانست با پوشش استان تهران بصورت متمرکز و پوشش چندین استان در قالب نمایندگی، حضور خود را به صورت رسمی در بازار دارویی کشور آغاز و نهادینه نماید.
شرکت محیادارو از سال 1383 تاکنون با تکمیل زنجیره تامین و به کارگیری نیروی انسانی متخصص و بهره مندی از دستاوردهای جدید توانسته رشد و توسعه شرکت را به صورت مستمر محقق نموده و به عنوان یکی از معتبرترین شرکت های پخش در زمینه توزیع محصولات دارویی و مکمل های غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی، تجهیزات پزشکی و یکی از پیشگامان موفق خصوصی سازی صنعت توزیع دارو در کشور شناخته شود.

021-66282020
ورود به سایت شرکت محیادارو
کیلومتر 15 بزرگراه فتح، شهرک دانش، تقاطع خیابان سولیران و کرمانی (مقابل شهرداری ناحیه 6 منطقه 18)، پلاک 58

نرم افزار داروخانه

موجودی لحظه ای بر اساس تاریخ انقضا در این کسب و کار بسیار مهم است که با نرم افزار آنلاین انبارداری می توان به راحتی آن را مدیریت و کالاها را با تاریخ انقضا رصد کرد. انبار آنلاین نرم افزار داروخانه با 4 دسته بندی و بدون محدودیت کاربر می باشد. تعیین حداقل و حداکثر برای هر کالا و همچنین دسته بندی اول می تواند شما را زودتر از زمان اتمام کالا با خبر کند. انبارآنلاین دمو رایگان داشته و می توانید با مشاوران ما در تماس باشید. جهت ورود کالا با اکسل، برای ورود یکباره کالا در نرم افزار نگران نباشید. به راحتی کالاها را وارد نرم افزار می کنید.درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید