خرید انبار فیزیکی

  • چهارشنبه 13/مهر/1401
  • 0
خرید انبار فیزیکی

خرید انبار فیزیکی

شاید برای خرید یک انبار و یا اجاره آن به املاک سر زده باشید و یا املاکی که در اینترنت هم مشغول به کار هستند را چک کرده باشید. موجودی کالاهای انبار باید در محل های امن و به صورت منظم نگهداری شود و به نحوی باشد که دسترسی به آن در مواقع لزوم به آسانی امکان پذیر باشد. می بینید چقدر هر انبار تخصصی تعبیه شده و چقدر انبارها با هم متفاوتند. پیشنهاد می کنم در صورتی که قصد خرید یا اجاره انبار را دارید حتما اول حیطه کاری و کالاهایی که می خواهید انبار کنید را مشخص کنید. از تهویه هوای آن ها گرفته تا نوع چیدمان را باید در نظر بگیرید تا بعدها دچار هزینه های بالا برای تغییر کاربری آن نشوید. مثلا انباری که حبوبات غلات نگه داری می کنند با انباری که در آن میوه نگهداری می کنند بسیار متفاوت است.
چند شب پیش داشتیم با خانواده از خیابان که فکر می کنم مولوی بود رد می شدیم و دیدم دو نفر دیر وقت در مورد خرید انبار برای پوشاک با هم گفتگو می کنند. به نظرم آمد چه جای بدی را انتخاب کرده برای خرید انبار هم بسیار شلوغ است و هم ورودی انبارها خیلی نامناسب است و برای بار زدن و یا تخلیه بار و حتی آمدن به اینجا در روز چقدر وقت گیر است. شاید به نظر نزدیکی آن می تواند امتیاز باشد اما آنقدر وقت گیر است که فکر می کنم برای انبار کردن پوشاک این مکان به درد نمی خورد و مثلا برای محصولات یخی که باید از داخل شهر به فروشنده ها کالا تزریق شود مناسب تر باشد.
اما در اینجا می خواهیم مواردی را که باید در تمام انبار ها و سوله ها مد نظر گرفت را ذکر کنیم. پس با من همراهی کنید تا در مورد انتخاب انبار اشتباهات کم تری را داشته باشیم.
گاهی انبارها داخل یک شرکت یا کارخانه اند و گاهی در یک محیط خارج از آن قرار دارند، ولی اغلب شرکت ها سعی می کنند انبارهای خود (به خصوص انبارهای مواد اولیه) را داخل شرکت جای داده تا بتوانند کالاها و قطعات مورد نیاز خود را به سرعت و سهولت از آن خارج سازند و در تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود دچار وقفه نگردند.
انبارها را از جهات گوناگون می توان دسته بندی کرد که عبارتند از:

  • نوع ساختمان.
  • نحوه انجام عملیات.
  • چگونگی و ماهیت عمل.
  • نوع کالائی که در آن نگهدای می شود.

انبارها را از لحاظ ساختمان به 3 گروه تقسیم می کنند:

انبار پوشیده:

بعضی از کالاها هستند که براساس ساختارشان نباید در معرض نور و هوا و رطوبت و گرد و خاک قرار بگیرند و حتما انبار های با ویژگی داشتن دیوار و سقف و تهویه هوا را بکار برد، کالاهایی مانند مواد غذایی و یا بهداشتی در آن نگهداری می شود.

انبار سرپوشیده:

کالاهای هستند که فقط باید در مقابل آفتاب و برف و باران حفظ شوند که باید از انبارهای سر پوشیده با کف های که آب در آن نماند استفاده کرد. سقف دارد ولی چهارطرف آن باز و فاقد حفاظ جانبی است. کالاهایی مانند نگهداری سیمان و یا گچ.

انبار باز:

این انبار به صورت محوطه است و معمولاً اجناسی که در مقابل نور آفتاب و برف و باران خاصیت اولیه خود را از دست نمی دهند با رعایت اصول انبارداری کالاها در آن نگهداری می شوند. کالاهایی مانند ماشین و یا ماسه.
در واقع صنعتگران، وارد کنندگان و صادر کنندگان کالاها، عمده فروشان و گمرک از استفاده کنندگان از انبارها می باشند. انبارها معمولاً در شهرها، شهرک های صنعتی و کارخانجات ساخته می شوند ولی ممکن است جهت سهولت در دریافت و صدور کالا، در کنار راه های اصلی، فرودگاه یا بنادر ساخته شوند تا کالاها مستقیماً به انبار وارد یا از آن خارج گردد.
سه نوع انبار داریم که کمی متفاوت با انبار های دیگر تعبیه شده است که لازم دانستم در این مقاله کمی درباره آن ها توضیح دهم:

انبار کانتینری

به جعبه های بزرگ از جنس فلز می گویند این نوع از انبار نسبت به انبار ساختمانی و یا سوله ابعاد کوچکی دارد و البته می توان آن را جابه جا کرد و برای کارخانه های که محوطه دارند و مسقف نیست و یا زمین که اطرافش بیابان است و بیشتر در تجارت ها و وارد کردن کالا از این انبار ها استفاده می کنند. جزو انبار مسقف محسوب می شود.

انبار سردخانه ای

این انبارها بهترین انبار هوشمند و انبار مدرن هستند که می توان برای کسب و کارهایی که در زمینه خرید و فروش یا صادرات و واردات کالاهای بهداشتی یا محصولات غذایی هستند، اجاره شوند. سیستم های این انبارها مجهز به یخچال ها و خنک کننده های قوی است که دمای مناسبی را برای نگهداری محصولات فراهم می کند.

انبار سوله ای

انبار سوله ای نوعی انبار مسقف است که از یک سوله صنعتی بخش بندی شده تشکیل شده است. این انبار به دلیل مسقف بودن محیط امنی برای انبار کردن انواع کالا و مواد اولیه است. تمامی کالا ها در مقابل باد و باران حفاظت می شوند، همچنین برای کسب و کار های در حال توسعه این قابلیت وجود دارد که پس از مدتی متراژ انبار خود را افزایش دهند.

برای خرید انبار به چه نکاتی توجه کنیم؟

در انبار های سر پوشیده باید دیوارها و سقف آن از مصالح غیر آتش زا ساخته شده باشد و مثلا از چوب نباشد.
کف آن از بتون و خیلی ساختار محکمی داشته باشد تا در هنگام پیاده و سوار کردن بارها دچار آسیی نشوند.
فاصله بین انبارها باید به نحوی باشد که براحتی ماشین های آتش نشانی در حد فاصل بین انبارها حرکت کنند و انبار را دور بزنند.
درب انبارها باید از جنس فلز و سطح داخلی آن صاف و بدون شکاف و درز باشد. درب بزرگ انبار باید دارای یک درب کوچک جهت تردد پرسنل و دریافت جنس نیز باشد.
پنجره انبارها باید فلزی و مجهز به حفاظ فلزی و تور سیمی باشد.
داخل انبارها به نسبت حجم و وسعت انبار می باید دستگاه تهویه و هواکش مجهز گردد.
سیستم سیم کشی برق در داخل انبارها باید (توکار) و از داخل لوله های مخصوص انجام گیرد و کلید و پریزهای روشنائی نوع ضد جرقه و انفجار انتخاب شود.

بیشتر بدانید: نرم افزار مدیریت انبارآنلاین

املاکی های فعال در این حوزه

چندی از املاکی هایی که در این حوزه هستند را به شما معرفی می کنیم.

آقای املاک

آقای املاک

آقای املاک یکی از قدرتمندترین در نوع خود است و تسلط زیادی روی پیدا کردن انبار طبق خواسته شما را دارد. می توانید به سایتش سر بزنید و گزینه های خوبی هم آنجا به شما پیشنهاد داده می شود. این سایت اپیکیشن دارد و در زمینه های دیگر نیز فعالیت می کند.

انبار فیزیکی خرید

املاک صنعتی سوله

در املاک صنعتی سوله، تسلط بر مناطق صنعتی مدیریت اصولی و بهره گیری از روش های مدرن بازاریابی موجب آن شد تا اغلب معاملات صنعتی اعم از خرید و فروش و رهن و اجاره کارخانجات، کارگاههای صنعتی کوچک و بزرگ و همچنین خرید و فروش و اجاره انبارها، سالن های تولید، انبارهای پخش کالا در کلیه مناطق و شهرک های صنعتی توسط این آژانس انجام می گیرد. بیشتر در منطقه جاده مخصوص و قدیم کرج فعالیت می کند.

املاک شهر صنعت

املاک شهر صنعت

حیطه کاری، انبار، کارخانه ها و سوله هاست. املاک صنعتی شهر صنعت واقع در بزرگراه فتح یکی از قدیمی ترین و شاخص ترین کانونهای صنعتی غرب تهران می باشد که با 3شعبه فعال در زمینه معاملات املاک صنعتی (خرید-فروش، رهن-اجاره) کارخانجات، کارگاه های تولیدی بزرگ و کوچک و انواع انبارها با ابعاد و کاربری های گوناگون اقدام به فعالیت نموده است.

اجاره انبار آرتا

انبار عمومی آرتا

این مشاور بیشتر در زمینه انبار و اجاره کانتینر، انبار سوله ای مسقف، و انبار های سردخانه ای مشغول است. و در زمینه حمل و نقل و کارهای لجستیک هم فعالیت دارد. بهتر است درصورت نیاز حتما به سایت و یا اپیکیشن آن سر بزنید.
حیطه کاری انبار عمومی آرتا تهران، البرز، قزوین می باشد.

در آخر

برای خرید و یا اجاره انبار از هر نوعی که می خواهید حتما اول بررسی کرده و شناخت کامل را بدست آورید. به نظر می ارزد که حق مشاوره به املاک ها بدهید تا اطلاعات کامل تر و وسیع تری به دست بیاورید و در جای درست سرمایه خود را هزینه کنید. تا هم در زمان حال از خریدتان بهره ببرید هم در آینده بتوانید در صورت پیشرفت در حیطه کاری بهره های دیگر از این خرید و یا اجاره ببرید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید