تجهیزات دفتری انبارداری

 • دوشنبه 04/مهر/1401
تجهیزات دفتری انبارداری

تجهیزات دفتری برای انبارداری را با دید باز خرید کنید

در شرکت و کارخانجاتی که محصولات فیزیکی به بازار ارائه می دهند، داشتن انبار، تجهیزات دفتری برای انبارداری، حسابداری انبار و انبارگردانی از ملزومات است. سیر تحولات و تکامل روش انبارداری از شیوه سنتی به شیوه مدرن با سرعت و رشد زیادی همراه بوده است.
انبارداری استاندارد و سنتی که همه با آن آشنایی دیرینه دارند، تبدیل به انبارداری مدرن و هوشمند شده و دیگر مانند گذشته نیست. البته بسیاری از کسب و کارها هنوز هم به شیوه سنتی و قدیمی در حال انبارداری محصولات خود هستند و پیشرفت تکنولوژی را در کسب و کار و انبارداری خود بوجود نیاورده اند.

انباردار

درحالیکه رقبای اکثر چنین کسب و کارهایی انبارداری لجستیک و انبارداری هوشمند را انتخاب کرده و به دلایلی مانند صرفه جویی در هزینه ها و انبارداری موفق، بهبودی سیستم ایمنی انبار و موقعیت کاری اپراتور، انبارهای خود را هوشمند کرده اند.
کالاهایی که تحت عنوان مواد اولیه و یا ذخیره کالای اصلی در انبار نگهداری می شوند، می توانند ارزش مالی بالایی داشته باشند. نگهداری کالا و مواد اولیه در انبار باعث به وجود آمدن هزینه هایی برای شرکت ها و سازمان ها می شود که این هزینه ها دارای چند بخش مختلف هستند.
پس باید به ورود و خروج کالا، نظم و امنیت آن اهمیت زیادی بدهیم. برای اداره انبار از تجهیزات شامل اسناد انبارداری، کارتکس، سیستم های کامپیوتری آنلاین و مجهز به برنامه های انبارداری است می تواند نظم و ترتیبی به انبارمان بدهیم. با استفاده از این برنامه ها می توان گزارشات دقیق، سریع و کاملی از انبارداری تهیه کرد. استفاده از این وسایل و برنامه ها در انبارداری، می توان از به وجود آمدن اشتباهات و مشکلاتی که با استفاده از روش سنتی و دستی در انبارداری وجود دارد، جلوگیری کرد. زیرا در سیستم های آنلاین و کامپیوتری احتمال خطا و اشتباه تقریبا به صفر می رسد.
از جمله مواردی که می توان نام برد که در انبارداری دستی و سنتی یک ایراد بزرگ محسوب می شود، لوازمی هستند که به طور معمول و همه روزه استفاده می شوند.

لوازم انبار
در این مقاله می خواهیم لیست ملزومات اداری پر مصرف را همراه با قیمت های آن ها را برایتان بگویم و اینکه اگر نرم افزار انبارداری را تهیه کنید چقدر می توانید در هدر رفتن وقت و هزینه هایتان تجدید نظر کنید. این نکته مهم ترین رکن پیاده سازی یک انبار می باشد. یک سازمان یک شرکت برای صرفه جویی در هزینه ها باید به این نکته توجه نمایید تا بتوانند بهترین تجهیزات را برای انبار خود تهیه نماید. تا چه حد می توانید هزینه تجهیزات دفتری را به حداقل برسانید و هم در وقت و نیروی انسانی خود صرفه جویی کنید و همانطور که در بالا هم گفتم مزایای دارد که واقعا ملزوم به خرید این نوع نرم افزارها می شوید. ملزوماتی مانند:

کاغذ در انبار

کاغذ A4، A2، A3 و A5، کاور کاغذ و گیره کاغذ، خودکار و سایر وسایل نوشت افزار، ماژیک، دفتر یادداشت به نظر بی اهمیت و کم می آیند ولی از پرمصرف ترین ملزومات دفتری یک انبار هستند. باید بگویم که برای درج و ثبت و چک نویس کردن پاک نویس کردن با وسایل بالا نیز به نیروی انسانی نیاز دارید که دیدگاهی است که با وجود هدر رفتن هزینه های شما اصلا به چشم نمی آید.
قیمت حدودی بعضی از این ملزومات را برای اینکه راحت تر مطلب را درک کنید اینجا آورده ایم. قیمت ها برای شهریور 1401 می باشد.

 • کاغذ A4 کپی مکس بسته 500 عددی را 128,000 به شما عرضه می کند.
 • کاغذ کلاسور پاپکو بسته 120عددی مدل NB-638-SH را به شما 17860 به شما عرضه می کند.
 • پیپر وان، کاغذ A5 سیتی پیپر مدل A51 بسته 500 عددی 80 گرم 3٪ 67,900 به شما عرضه می کند.

خودکار در انبار

و یا قیمت خودکار

 • خودکار کنکو مدل FINO بسته 50 عددیرا به قیمت 203,900به فروش می رساند.
 • خودکار کیان نوک 0.7 میل بسته 50 عددی را به بازار با قیمت 126,000 عرضه کرده.
 • خودکار پنتر مدل DP-105 بسته 50 عددی 170,000 را به بازار عرضه کرده.

جالب است که بدانید قیمت نرم افزار انبار در یه دوره یک ماهه مثلا از شرکت انبار آنلاین تنها 270,000 ریال است. که خود این موضوع ما را به فکر فرو می برد.
حال اگر کمی ریزبین تر باشیم نرم افزار انبارداری فواید دیگر نیز دارد. که ما در این مقاله بازگو خواهیم کرد. من این موارد رو از سایت آنبار آنلاین بررسی کردم و به نظر در این موارد خیلی هزینه های یک انبار را کاهش می دهد پس در ادامه این مقاله با ما همراهی کنید.

بیشتر بدانید: اهمیت حاشیه سود در کسب و کارها

کاهش دادن دفعات خرید و کم شدن هزینه ها

زمانیکه ما به طور دقیق و توسط نرم افزار انبارداری از موجودی دقیق انبار آگاهیم در زمان مناسب اقدام به خرید می کنیم، هم می توانیم از تخفیف های خرید عمده بهره ببریم و هم استرس ناشی از آمار غلطی که ممکنه سهوا توسط نیروی انسانی به ما داده شود تا حد زیادی بکاهیم.

حسابداری انبار

هزینه جا به جایی و کاهش دادن هزینه انبار و انبارداری

کالاهایی که در انبار هستند و یا در بخش تولید ساخته شده اند و یا حتی به وسیله یک بخش خریداری شده اند و باید به انبار انتقال داده شوند برای انتقال دادن نیاز به هزینه های انتقال و جا به جایی دارند که این هزینه ها با نرم افزار انبارداری خیلی دقیق و با اشتباه خیلی ناچیزی مدیریت می شود و باعث هزینه اضافی و تحمیلی به ما نمی شوند.

سر و سامان بخشیدن به وضعیت انبارها مربوط به اداره انبارها

برای مثال، بسیاری از شرکت ها نرم افزار انبار را انتخاب می کنند چون در می یابند که تعداد زیادی از اشتباه هایی که حین بسته بندی ای ارسال رخ می دهد بیش از اندازه است و می خواهند تا این هزینه های اضافی را تا جای ممکن کم کنند تا سفارش ها و کالاها به درستی و در بسته بندی های با کیفیت به دست مشتریان برسد. از طرفی برای گزارش ساعت به ساعت برای نظافت و درست چیدن کالاها باید گزارشاتی بگیرید و ارائه دهید که این نیز می تواند توسط نرم افزار ها انجام شود و از سهل انگاری و یا فراموشی کارمندان جلوگیری کند.
با تغییر شیوه سنتی و تبدیل انبارداری به شیوه مدرن، انبارداری شکل بهتر و مستعدتری برای بازدهی بهتر و سوددهی بیشتر در چندین بخش را به همراه خواهد داشت و به طور مشخص، این مسئله در کاهش هزینه ها تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

 • بررسی موجودی ها بر اساس آخرین تاریخ انقضا ها (بیشترین کاربرد در داروخانه ها و لوازم آرایشی)
 • اضافه کردن کالا ها به صورت متراژ و بسته ای
 • ثبت حواله از یک انبار و همه انبار ها
 • گزارش های موجودی از همه انبار ها، لیست ابتدا و انتها، موجودی های صفر و ...
 • تعریف و انتخاب برش دهنده در فرم ها
 • پرینت و pdf از تمامی فرم ها

این مواردی که در بالا ذکر شد تنها خدمات کمی است که نرم افزار انبارها در اختیارتان می گذارند. برای آگاهی از خدمات دیگر این نرم افزارهای انبار می توانید به سایت انبار آنلاین مراجعه کنید. بی شک بعد از آگاهی بیشتر خود را آماده یک خرید شیرین و مقرون به صرفه خواهید کرد.

بیشتر بدانید: استخدام انباردار با تجربه

حرف آخر

همه ما می دانیم که انبار و انبارداری و انبارگردانی کاری بس دشوار دقیق و پر هزینه است با در نظر گرفتن همه این موارد تکنولوژی به کمک ما آمده تا همواره کارها را بر ما راحت تر کند و بتواند از هزینه های جاری روزانه بکاهد. با یک دید باز و آگاهی درست می توانید تا حد زیادی خود را برای برداشتن قدم های بزگ و سریع تر آماده کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید