مقاله (وبلاگ) چه تاثیری در پیشرفت سایت دارد؟

  • دوشنبه 18/بهمن/1400
مقاله (وبلاگ) چه تاثیری در پیشرفت سایت دارد؟
وبلاگ یکی از سیستم های تولید محتوا می باشد که در تعیین جایگاه وب سایت و سئو نقش مهمی دارد.

مقاله (وبلاگ) چیست؟

وبلاگ یکی از سیستم های تولید محتوا می باشد که در تعیین جایگاه وب سایت و سئو نقش مهمی دارد و جالب است بدانید که گوگل علاقه زیادی به وبلاگ ها دارد و یکی از المان های مهم و موثر در رنکینگ خود قرار داده است.

بلاگ یکی از سیستم های تولید محتوا می باشد که در تعیین جایگاه وب سایت و سئو نقش مهمی دارد و جالب است بدانید که گوگل علاقه زیادی به وبلاگ ها دارد و یکی از المان های مهم و موثر در رنکینگ خود قرار داده است. یک وبلاگ شامل مقاله، عکس، آرشیو لینک ها، کامنت بازدید کنندگان و... می باشد و شاید گاهی به این فکر افتاده باشید که سئو سایت خود را بالا ببرید و رتبه خود را در گوگل ارتقا ببخشید. یکی از راه هایی که در بالا بردن سئو سایت تاثیر گذار است ایجاد بلاگ(وبلاگ) درون سایت است، ایجاد پست های جدید وبلاگ موجب افزایش صفحات ایندکس شده سایت شده و یک فرصت برای کشاندن ترافیک به وب سایت می باشد که به وبلاگ نویسی کمک می کند تا از طریق رسانه های اجتماعی کشف شوید، مخاطبان محتوای شما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند.

چرا باید از وبلاگ استفاده کنیم؟

منظور ما در اینجا از وبلاگ نویسی ساخت یک وبلاگ روی دامنه اصلی سایت که می تواند در خود سایت اصلی باشد و یا اینکه در یک پوشه وبلاگ خود را راه اندازی کنید می باشد.

مطمئنا کسب و کار هایی که وبلاگ دارند موفق تر از کسب و کاری هستند که وبلاگ ندارد. چرا که وبلاگ این کسب و کارها درواقع به یک پاتوق برای مشتریان تبدیل شده است. گذشته از این همین موضوع باعث تمرکز روی برند شده و هر زمان که مشتری نیاز به راهنمایی در مورد خدمات مربوطه داشته باشد به جای سرک کشیدن در سایت های مختلف می تواند از وبلاگ همان سایت پاسخ سوالات خود را دریافت کند.

اهمیت وبلاگ فعال در سئو

زمانی که شما برای وب سایت خود یک وبلاگ مناسب راه اندازی می کنید، درواقع تعداد صفحات ایندکس شده را در گوگل افزایش می دهید و در صورتی که هر کدام از محتوا و مقالاتی که منتشر می کنید براساس اصول سئو محتوا نگارش شده باشند، به ازای هر صفحه می توانید در یک یا چند کلمه کلیدی، جایگاه خوبی در گوگل و سایر موتور های جستجو بدست آورید که در بلند مدت به ازای چندین عبارت کلیدی و صفحات مختلف می توانید بازدید بالایی را کسب کنید. هدف سئو نیز ارتقا رتبه و دریافت بازدید بیشتر از طریق گوگل است.

وبلاگ نویسی باید مستمر و ترجیحا روزانه انجام شود، زیرا اهمیت زیادی در دید گوگل نسبت به سایت شما دارد. گوگل به وب سایت های فعال و کاربردی برای کاربران علاقه زیادی دارد و طبیعتا جایگاه بالاتری را برای آنها در نظر می گیرد. پس باید در کنار ایجاد صفحات اصلی، صفحات محصولات و خدمات مقالات و نوشته های جدیدی را برای استفاده کاربران و مخاطبان خود ارائه نمایید.

blog

چه نکاتی باید در وبلاگ نویسی رعایت شود؟

وبلاگ نویسی بخشی از سایت شماست که می تواند به بزرگترین و پر بازدید ترین بخش نیز تبدیل شود. در صورتی که قصد دارید رتبه خود را در میان رقبا بهبود دهید و سهم بیشتری از بازدید های کاربران در فضای مجازی داشته باشید، حتما باید نکات زیر را در وبلاگ نویسی سایت خود رعایت کنید.

در مطالب مختلفی در رابطه با اهمیت تولید و سئوی محتوا توضیح داده ایم. در عین حال برای ایجاد وبلاگ مناسب و با تاثیر مثبت در سئو سایت باید به دسته بندی مطالب، لینک سازی اصولی، تگ و برچسب، گزینه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی دقت داشته باشید. مهم ترین نکات را با هم در این قسمت بررسی می کنیم:

اهمیت دسته بندی مطالب وبلاگ در سئو

دسته بندی مطالب وبلاگ از چند جهت اهمیت زیادی در سئو دارد. اول اینکه زمانی که مقالات منشتر شده زیاد شد، نویسنده و مالک سایت را دچار سردرگمی نمی کند و شما به راحتی می توانید به هر محتوا جهت تغییرات یا بروزرسانی دسترسی داشته باشید. همچنین با این کار، کاربرانی که وارد سایت شما می شوند بهتر و سریعتر به مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا می کنند. مطالب مرتبط و هم راستا را در یک دسته بندی قرار دهید.

لینک سازی میان مقالات مرتبط

دومین نکته ای که میتوان مورد بررسی قرار داد لینک سازی میان مقالات می باشد. در هر حال، لینک سازی میان مطالب مختلف سایت، مخصوصا بین مطالب یک دسته از وبلاگ اهمیت زیادی دارد. برای لینک دهی میان مقالات وبلاگ می توانید مستقیما در متن این کار را انجام دهید و یا در پایین هر مقاله 3 تا 4 مطلب مرتبط را درج نمایید. اما در درج لینک افراط نکنید و نسبت به تعداد کلمات و طول هر مطلب، تعدادی لینک مناسب را درج کنید.

امکان درج نظرات

یکی از بهترین روش های درگیر کردن کاربران با مطالب وبلاگ و حفظ آن ها برای مدت زمان بیشتری روی سایت، امکان درج نظرات آن ها در هر صفحه است. این نکته می تواند موجب بهبود امتیاز تجربه کاربری سایت شما شود و زمان حضور کاربر را روی سایت افزایش دهد. همچنین توجه بیشتر بازدیدکنندگان به مطالب و نوشته های وبلاگ تاثیر مثبتی در تصمیم گوگل برای رتبه بندی سایت شما دارد.

استفاده از برچسب در مقالات وبلاگ

در کنار دسته بندی مطالب پیشنهاد می کنیم وب سایت هایی که بیش از 500 مقاله و مطلب منتشر شده دارند، از برچسب استفاده کنند. ایجاد تگ یا برچسب در شرایطی که مطلب کمی دارید تاثیر منفی در سئو دارد. اما با توسعه وبلاگ و افزایش مقالات، برچسب گذاری برای هر نوشته نه تنها تعداد صفحات را بیشتر خواهد کرد، بلکه نظم و ترتیب موثرتری برپایه ارتباط محتوایی ایجاد می نماید.

blog

مزایای وبلاگ نویسی و فواید داشتن وبلاگ

1. به دست آوردن نیاز روز

اصلی ترین مزیت داشتن وبلاگ برای سایت این است که می توانید نیاز روز مشتریان را به دست آورده و با برنامه ریزی درستی که انجام می دهید به ایجاد محصول جدید و معرفی محصولات سایت بپردازید.

2. افزایش سئو سایت

سایت هایی که صرفا در زمینه فروش محصول یا ارائه خدمات خاصی فعالیت دارند، صفحات خیلی کمتری دارند. بنابراین نیاز است با ساخت وبلاگ برای سایت صفحات بیشتری تولید کنیم و به عنوان یک سایت فعال از نظر گوگل شناخته شویم. البته تولید صفحات به این معنی نیست که هر روز چندین محتوای بی کیفیت را فقط برای این منظور که لینک های بیشتری در گوگل داشته باشیم، ثبت کنیم. بلکه صفحات ما باید کاملا از روی اصول تولید محتوا ایجاد شده باشند.

3. افزایش ترافیک سایت و جذب بازدید کننده

به لطف افزایش سئو سایت با استفاده از وبلاگ، بخش اعظم بازدید کننده ها از طریق وبلاگ تامین می شوند. به لطف همین افزایش بازدید وبلاگ که صورت گرفته، کاربران جدید وارد وبسایت شما شده و بعد از مطالعه محتوا با کسب و کار شما آشنا شده و بخشی از همین کاربران به مشتری شما تبدیل خواهند شد.

4. استفاده تبلیغات و معرفی محصولات جدید

بعد از اینکه وبلاگ شما حسابی رشد می کند و به لطف سئو و افزایش بازدید وبلاگ که داشته اید، حالا می توانید روی ایجاد محصولات جدید و معرفی محصولات گام بردارید. این وبلاگ می تواند بهترین مکان برای معرفی محصول و همچنین ارائه کد های تخفیف جهت خرید محصول باشد. حتی می توانید برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی از طریق وبلاگ نظرات مشتریان خود را جویا شوید.

5. ارزش آفرینی و برند سازی

اگر وبلاگ نویسی به صورت درست و اصولی دنبال بشود مهم ترین مزیتی که در پی داره ارزش آفرینی اون کار هست. اگر به دنبال دیده شدن، برند شدن و مهم تلقی شدن هستید باید برای مشتری ارزش آفرینی داشته باشید. یادتون باشد که هیچ چیزی مهم تر از معنویات و ارزش آفرینی در ذهن مشتری نیست. بعد از اینکه ارزش آفرینی کنید، با سیلی از کامنت های تشکر و تعریف از سوی مشتریان مواجه خواهید شد.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید