نمایشگاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک 1400

  • شنبه 16/بهمن/1400
  • 0
نمایشگاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک 1400
نمایشگاه الکامپ 1400 که به خاطر کرونا به تعویق افتاده بود در بهمن برگزار خواهد شد.

الکامپ​ (ELECOMP)، مخفف Electronics، Computer & E-Commerce نمایشگاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است که هر سال در تهران و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

تاریخچه الکامپ با فراز و نشیب های جالبی همراه بوده و باید گفت که نخستین تجربه برگزاری این نمایشگاه کامپیوتر در کشور به سال 1369 برمی گردد که با نام نمایشگاه بین المللی کامپیوتر، برق، الکترونیک و ارتباطات و در یک چادر بادی برگزار شد.

بعد از گذشت نزدیک به یک دهه، برق از الکامپ جدا و به صورت نمایشگاهی مستقل برگزار شد. مخابرات نیز در همان سال ها با نام تلکام نمایشگاه مخصوص به خود را برگزار کرد و از این نمایشگاه بین المللی، کامپیوتر و الکترونیک باقی ماندند.

نمایشگاه از این تاریخ به بعد با نام نمایشگاه کامپیوتر و تجارت الکترونیک و نام اختصاصی الکامپ در ایران برگزار شد و بر اساس گزارشات، برگزار کننده آن تا سال 1379 شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران بود و از بعد از آن با مشارکت بخش خصوصی و چند سالی هم به طور کامل به بخش خصوصی سپرده شد و حالا سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مسئولیت برگزاری آن را بر عهده گرفته است.

الکامپ ۱۴۰۰ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

الکامپ ۱۴۰۰ با رویکرد «آینده بهتر» برگزار خواهد شد و سلامت آنلاین، آموزش الکترونیک، بانکداری الکترونیک و خدمات دولت بر بستر شبکه ملی اطلاعات از جمله محورهای اصلی برگزاری این نمایشگاه به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهردر این دوره از ثبت نام مانند سنوات قبل، متقاضیان کمتر از ۸۰ مترمربع فضای نمایشگاهی، بعد از ثبت نام در سایت الکامپ، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا با پرداخت هزینه های مرتبط، ثبت نام خود را قطعی کنند. متقاضیان بالای ۸۰ مترمربع نیز پس از ثبت نام در سایت الکامپ، به ترتیب اولویت زمانی ثبت نام، برای جانمایی دعوت خواهند شد و این گروه نیز پس از مشخص شدن غرفه، ۴۸ ساعت مهلت خواهند داشت تا با تسویه حساب مالی، ثبت نام خود را قطعی کنند.

متقاضیان سازمان ها و نهادهای دولتی نیز مانند بخش خصوصی می توانند با مراجعه به سایت الکامپ ثبت نام کنند. ثبت نام این گروه از متقاضیان نیز پس از تسویه حساب مالی قطعی خواهد شد.

  • تاریخ شمسی: ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰
  • تاریخ میلادی، 2021 16-19 Feb
  • ۴ روز نمایشگاه
  • چهارشنبه تا شنبه
  • زمان بازدید ۸ صبح الی ۱۵ عصر
  • محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در 9 سالن
  • برگزار کننده: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

اینستاگرام الکامپ

سایت الکامپ

همزمان با نمایشگاه الکامپ محصول جدیدی از شرکت دات نرم افزار رونمایی خواهد شد.

الکامپ 1400 لغو شد

بنابر اعلام ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰، این نمایشگاه در سال جاری لغو شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ در اطلاعیه ای اعلام کرد: «مقرر بود بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ با هدف ارائه توانمندی ها، ابتکارات وخلاقیت های شرکت ها، استارت آپ ها و مجموعه های دانش بنیان که بخشی از آن نیز در حوزه ی مقابله با کرونا بود در بهمن ماه سال جاری برگزار شود.

متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا که منجر به قرمز شدن وضعیت استان تهران شده است و با توجه به محدودیت های مقرراتی موجود، امکان برگزاری نمایشگاه الکامپ در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ وجود ندارد و عملا امکان برگزاری مجدد آن تا انتهای سال جاری نیز میسر نخواهد بود».

در ادامه آمده است: «با امید به ریشه کن شدن این ویروس منحوس از همراهی و حضور فعالانه، گرم و پرشور شما بزرگواران تشکر و قدردانی می کنیم و از شرایط غیرمترقبه ی پیش آمده پوزش می طلبیم».

گفتنی است تاریخ جدید برگزاری از طریق سایت نمایشگاه الکامپ اعلام خواهد شد.

منبع: روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران

لینک خبر

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید