نرم افزار انبارداری لوازم خانگی

  • شنبه 02/بهمن/1400
نرم افزار انبارداری لوازم خانگی

در زبان انگلیسی لوازم خانگی به دو دسته لوازم خانگی بزرگ (یا کالا های سفید)، لوازم کوچک که اکثرا الکترونیک هستند (به کالا های قهوه ای معروف است) تقسیم بندی می شود. این طبقه بندی، بر پایه اندازه و وزن این لوازم می باشد.

کالا های قهوه ای به مهارت فنی و دانش تخصصی در تعمیر و نگه داری نیاز دارند و با گذشت زمان پیچیده تر می شوند. در حالی که کالا های سفید ممکن است به مهارت های عملی بیشتری نیاز داشته باشند و برای تعمیر آن ها به دست کاری دستگاه ها و ابزار های سنگین نیاز است.

لوازم خانگی چیست ؟

تعریف دستگاه های لوازم خانگی به کاربرد آن بستگی دارد به طور کلی می توان اینگونه تعریف کرد:

(ماشین یا دستگاه طراحی شده برای استفاده یا عملکرد خاص)

فرهنگ لغت کالینز (لوازم خانگی) را به عنوان ماشین یا دستگاه، معمولا الکتریکی، که در خانه شما است و شما برای انجام کار مانند تمیز کردن و یا پخت و پز استفاده می کنید تعریف می کند.

با توجه به تعریف کلی که در بالا ارائه شده است تقریبا هر دستگای که برای استفاده های خانگی طراحی شده است می تواند یک لوازم خانگی باشد از جمله لوازم الکتریکی، اجاق گاز، یخچال و فریزر، تستر، و سیستم های تهویه هوا و لامپ های روشنایی و پمپ های آب و....

لوازم خانگی بزرگ

لوازم خانگی بزرگ، همچنین به عنوان کالا های سفید شناخته می شود، شامل سیستم های تهویه، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، کابین خشک کن لباس، یخچال و فریزر، اجاق آشپزخانه، آبگرمکن، ماکروویو و اجاق گازهای القایی و …..

کالا های سفید معمولا سفید رنگ هستند، و بسیاری از آن ها هنوز هم هستند. به همین دلیل به آن ها کالا های سفید گفته می شود.

لوازم خانگی کوچک

لوازم خانگی کوچک به طور معمول ماشین های الکتریکی خانگی کوچکی هستند، همچنین بسیار مفید و راحت حمل و نصب شده است.

البته بسیاری از آن ها در طبقه بندی لوازم آشپزخانه نیز شامل می شوند تعدادی از آن ها عبارتند از: آبمیوه گیری، همزن های برقی، چرخ گوشت، قهوه ساز ها و چای ساز ها، سرخ کن های برقی، آسیاب کن و مخلوط کن های برقی، خردکن ها و غذاساز ها، کتری های برقی، ساندویچ ساز ها، پلوپز ها، تستر ها و هود های آشپزخانه.

دسته دیگر از لوازم خانگی کوچک شامل لوازم الکترونیکی خانگی مانند: دوربین های فیلمبرداری، دوربین های دیجیتال، ساعت ها، ساعت های زنگ دار، کامپیوتر، کنسول های بازی های ویدئویی، دستگاه های تلویزیون، دستگاه های پخش ویدئویی، سینما خانگی و دستگاه های پخش صوت، تلفن ها و…. هستند.

این وسایل به عنوان (کالاهای قهوه ای) طبقه بندی می شوند.

البته نام گذاری این وسایل به کالا های قهوه ای بدلیل این بوده است که قبلا برخی از این محصولات بخش یا تمامی از قطعات آن ها با چوب ساخته می شد البته امروز این نام گذاری کمی غیر قابل هضم تلقی می شود.

لوازم خانگی چیست ؟

بازیافت لوازم خانگی

بازیافت شامل دفع لوازم خانگی و دفع قطعات آن ها برای استفاده مجدد است. انواع اصلی لوازم خانگی که بازیافت می شوند، عبارتند از تلویزیون، یخچال و فریزر، سیستم های تهویه مطبوع، ماشین لباسشویی و کامپیوتر.

بازیافت شامل جداسازی، حذف اجزای خطرناک و قطعه قطعه کردن تجهیزات برای بازیابی مواد بکار رفته در آن هاست به طور کلی توسط تکه تکه شدن، مرتب سازی و طبقه بندی انجام می شود.منبع (نوبهار)

بیشتر بدانید: ضرورت بازیافت زباله ها و حفظ سلامت محیط زیست

انبارداری لوازم خانگی

به علت تقاضای بالای مشتریان بازار گسترده ای از لوازم خانگی در همه ی جوامع به وجود آمده است. کارخانه جات زیادی با نوآوری و مهندسی خود اقدام به تولید و توضیع لوازم خانگی کرده اند.

به علت بالا بودن حجم کالا و تعدد آن اکثر فروشگاه ها و کارخانه های لوازم خانگی نیاز به انبار دارند و از آنجایی که کنترل انبار امری مشکل است ما به شما نرم افزار انبار آنلاین را پیشنهاد می کنیم.

انبار آنلاین

کنترل موجودی یکی از مهم ترین کاربرد هایی است که نرم افزار ها باید داشته باشند. در نرم افزار های تحت ویندوز شما باید به یک دستگاه وابسته باشید تا فرم ها را وارد کنید و موجودی انبار را کنترل کنید.

اما انبار آنلاین با قابلیت تحت وب بودن این امکان را به شما می دهد که در هر مکانی که هستید با داشتن یک دستگاه (موبایل، تبلت و کامپیوتر) به انبار خود دسترسی داشته باشید و بتوانید فرم های خود را ثبت کنید.

در لوازم های خانگی معمولا کالاهای مرجوعی وجود دارند؛ کالاهایی که به هر دلیل معیوب شده اند به انبار مرجوع می شوند.

شما با تعریف فرم مرجوعی می توانید کالا ها را به انبار مرجوع کنید و در قسمت توضیحات علت خرابی و یا مرجوع شدن کالا را وارد کنید.

اگر در کسب و کار خود دارای انبار های متعدد هستید می توانید در نرم افزار انبار های متعددی را تعریف کنید و فرم ورود و خروج آن ها را ثبت کنید.

انبار آنلاین یکی از معدود نرم افزار هایی است که سفارشی سازی دارد. یعنی شما می توانید درخواست های خود را به پشتیبان نرم افزار ارائه دهید؛ سپس پس از تعیین قیمت امکانات اضافه و درخواست ها روند سفارشی سازی آغاز می شود.

بیشتر بدانید: اهمیت نرم افزار سفارشی انبارداری و فروش

شما با تعریف طرف حساب در نرم افزار انبار آنلاین می توانید با تعریف طرف حساب مشتری ها و تامین کننده های خود را مشخص کنید و فرم های مربوط به این افراد را در قسمت گزارشات مشاهده کنید.

همچنین در انبار آنلاین امکان درخواست و سفارش کالا وجود دارد. طرف حساب هایی که مجوز پرتال داشته باشند می توانند کالاهای درخواستی خود را به صورت آنلاین از انبار درخواست می کنند. (کالاها باید مجوز پرتال داشته باشند)

همچنین انبار دار می تواند برای طرف حساب های تامین کننده هایی که مجوز پرتال دارند سفارش کالا دهند. (سفاش کالا به تایید مدیر نیاز دارد.)

شما در انبار آنلاین می توانید نقش ها و کاربر های متعددی را تعریف کنید و به آن ها محدودیت دسترسی بدهید و خود به عنوان مدیر بر کسب و کار نظارت داشته باشید.

با تعریف دوره کاری در نرم افزار میتوانید فرم های گذشته را به صورت آرشیو در آورده و آن ها را مشاهده کنید.
در قسمت گزارشات ریالی و تعدادی می توانید با فیلتر های مختلف گزارش گیری کنید. (طرف حساب، سطح بندی ها، قیمت ها و...)

حرف آخر

امروزه همه ی کسب و کار های بزرگی که کالا دارند؛ نیاز به مدیریت و آگاهی از وضعیت کالا دارند که این کار با نرم افزار های مدیریت کالا به آسانی و با دقت انجام می شود. شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود نرم افزار خود را انتخاب کنید. برای آشنایی با انبار آنلاین از نسخه دمو آن استفاده کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید