مدیریت موجودی آنلاین در انبار البسه و پوشاک

  • چهارشنبه 08/دی/1400
مدیریت موجودی آنلاین در انبار البسه و پوشاک
امروزه در جامعه، تنوع سلیقه ها باعث شده که مدل های متنوع از پوشاک در جامعه عرضه شود و برای مدیریت موجودی پوشاک نیاز به نرم افزار دارید.

پوشاک یکی از اصلی ترین نیاز های بشر است. با بوجود آمدن ملیت ها و قشر ها و فرهنگ های مختلف نوع پوشش افراد نیز بسیار گوناگون است. از این رو پوشاک یکی از بزرگترین و یکی از متنوع ترین بازار های جامعه می باشد.

بهترین جنس پارچه برای پوشاک مختلف

بهترین جنس پارچه برای مقاصد ورزشی، پارچه های بافته شده از الیاف مصنوعی هستند. اما استفاده از پارچه های متشکل از مواد طبیعی نیز توصیه می شود. با پیشرفت صنعت نساجی که زیر سایه رشد خارق العاده مهندسی پلیمر به دست آمده، دیگر نه پارچه های مصنوعی ضررهای سابق را دارند و مانند الیاف آکرلیکی شائبه سرطان زا بودن آن ها مطرح است و نه از سوی دیگر به علت مسائل زیست محیطی می توان الزاما روی پارچه صد در صد گیاهی و حیوانی در مقیاس وسیع حساب باز کرد. از بهترین پارچه ها در بازار امروز، انواعی هستند که از ترکیب الیاف مصنوعی مدرن و طبیعی با نسبت های مهندسی شده به دست آمده اند.

انواع الیاف مصنوعی

پلی استر، نایلون، پلی اورتان از جمله الیاف مصنوعی برای بافت پارچه پوشاک هستند.

انواع الیاف طبیعی

پنبه، ابریشم، کنف، ویسکوز، بامبو از جمله الیاف طبیعی ​برای بافت پارچه پوشاک هستند.

انواع پارچه بر اساس نوع بافت آن ها

گاباردین، ساتن، دورس، مخمل، حریر،کرپ، تریکو، جین، موهر، فوتر، لَمه، کتان کِش، ژاکارد.
همچنین می توان پارچه ها را بر اساس رنگ، طرح و یا متراژنیز دسته بندی کرد.

انبار پوشاک

انبارداری پوشاک

کسب و کارها در زمینه های مختلف رو به گسترش هستند. بنابراین رقابت شدیدی بین آن ها شکل گرفته است. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که پیروزی از آن کیست؟ قطعا عوامل زیادی در این پیروزی دخیل هستند. اما یکی از مهم ترین عوامل، مدیریت یکپارچه کسب و کار می باشد. منظور از مدیریت یکپارچه، مدیریت در ورود و خروج کالا از انبار، اطلاعات دقیق محصولات در انبار و خرید و فروش و … در هر زمان و مکانی می باشد.

این مبحث را با یک مثال ساده ادامه می دهیم. فرض کنید یک فروشگاه پوشاک دارید. برای مدیریت این فروشگاه، به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

  • اطلاع دقیق از میزان خرید و فروش
  • اطلاع از میزان موجودی پوشاک در انبار
  • اطلاع از اینکه کدام یک از محصولات بیشتر فروش رفته است و کدام محصول اصلا فروش نشده است.

فروشنده با داشتن اطلاعات کافی می تواند تقاضای بازار و سلیقه مشتریان را شناسایی کند و براساس آن، کالای خود را سفارش دهد.

بیشتر بدانید: 7 فروشگاه MarketPlace در ایران، جستجو و مقایسه کالا

مشکلات انبارداری پوشاک و حل آن با انبار آنلاین

مشکلات ناشی از عدم مدیریت انبار

حال بهتر است به چند مورد از مشکلاتی که در اثر عدم مدیریت انبار ممکن است برای این فروشگاه پیش بیاید اشاره کنیم:
اگر این فروشگاه پوشاک از تعداد دقیق اجناس خود در انبار بی اطلاع باشد، نمی تواند تشخیص دهد که کدام جنس را باید دوباره به انبار اضافه کند.

اگر این فروشگاه به ارزیابی اجناس خود در انبار بی اهمیت باشد ممکن است این کار موجب افزایش اجناس در انبار شود. و این به معنای ضرر کردن است. اگر کالایی در انبار رو به اتمام است (به حداقل موجودی خود رسیده) باید آن را شارژ کرد. اگر این کالا در انبار تمام شود بایستی سفارش دهید و تا مدتی آن کالا را موجود ندارید، این به معنی از دست دادن مشتری است.

تنوع در پوشاک بسیار بالا است برای مثال رنگ بندی های متنوع، سایزبندی، مدل های متنوع و... اگر در انبار خود دسته بندی مناسب نداشته باشید و اطلاع دقیقی از ورود و خروج اجناس نداشته باشید، جنس شما ناقص می شود.

حل مشکلات

این مشکلات مشکل تمام انباردارانی است که از مدیریت خوبی برخوردار نیستند، برای حل این مشکل کافیست یک نرم افزار انبارداری در کسب و کار خود داشته باشد.

انبار آنلاین

انبار آنلاین یک نرم افزار تحت وب است. تحت وب بودن یعنی شما در هر زمان و مکانی با متصل شدن اینترنت می توانید از انبار خود آگاهی کامل داشته باشید و موجودی لحظه ای خود را در انبار ببینید.
در انبار آنلاین با مشخص کردن حداقل و حداکثر موجودی، هنگامی که موجودی کالا از حد انتخابی شما گذر کرد سیستم به شما اطلاع می دهد که این کالا به حداقل موجودی رسیده و یا حداکثر موجودی را رد کرده است. توسط این نرم افزار می توانید به انبارداری و فروش بپردازید.

دسته بندی پوشاک در انبارداری

در انبار آنلاین شما می توانید اجناس خود را با سه دسته بندی متفاوت متصل به هم دسته بندی کنید.
برای مثال شما می توانید در سطح اول مدل و یا نوع جنس را مشخص کنید برای مثال: زنانه، مردانه، شلوار، پیراهن، تیشرت، بلوز و....
در سطح دوم می توانید رنگ یا جنس خود را انتخاب کنید.
و در سطح سوم می توانید سایز بندی کالا خود را مشخص کنید.

توجه: دسته بندی پوشاک به علت تنوع بالایی که دارد (زنانه، مردانه، شال و روسری، کیف و کفش، کت و شلوار و...) می تواند به مدل های مختلفی قرار بگیرند.

​توجه: دسته بندی در هر فروشگاهی می تواند متفاوت باشد.

با انتخاب سطح بندی کالا می توانیم اطلاع دقیق از موجودی هر جنس را داشته باشیم.

یکی از مهم ترین ویژگی های انبار آنلاین داشتن دو واحد سنجش است. یعنی شما هم می توانید اجناس خود را به صورت تکی و هم به صورت جین (12 تایی) ورود یا خروج کنید.

در پوشاک، معمولا خرابی و یا زدگی در اجناس دیده می شود. به همین منظور این اجناس به انبار مرجوع می شوند. شما می توانید با تعین نوع فرم مرجوعی، مرجوع شدن کالا را به خوبی مدیریت کنید.

انبارگردانی اجناس خود را به آسانی با انبار آنلاین انجام دهید.

اگر کسب و کار گسترده ای دارید و انبار های متعددی دارید و نمی خواهید که موجودی انبار ها با هم قاطی شود، در انبار آنلاین می توانید با خرید یک نرم افزار تمامی انبار های خود را پشتیبانی کنید. شما در هر انبار با تعریف نقش و کاربر می توانید فعالیت های نیروهای خود را تقسیم کنید. و خود به عنوان مدیر کسب و کار را زیر نظر داشته باشید.

توجه: تعریف نقش، تعریف کاربر و تعریف انبار محدودیت ندارد.

توجه:نرم افزار انبار آنلاین به علت تحت وب بودن حتما نیاز به سیستم ندارد و می توانید با تلفن همراه خود وارد انبار شوید.

همچنین با تعریف نوع فرم می توانید درخواست های دیگر و محل فروش های دیگر خود مانند شبکه های اجتماعی،تلگرام، واتساپ،اینستاگرام و... را در انبار ثبت کنید. با توجه به سطح دسترسی هر فروشنده شما فقط به ثبت فرم دسترسی داشته باشد و همه موجودی انبار در لحظه بماند.

بیشتر بدانید: چرا نرم افزار؟ چرا نرم افزار انبارداری؟

حرف آخر

وجود یک نرم افزار رایگان انبارداری پوشاک می تواند کمک شایانی به این کسب و کار کند. نرم افزار انبارداری می تواند در مدیریت این امور کمک شایانی به شما کند. در واقع نرم افزار انبارداری، دارای قابلیت های فراوانی است که خیال شما را برای همیشه بابت مدیریت کسب و کار خود و از همه مهم تر مدیریت انبار راحت می کند.

سبز آبی، دست دوزه های میر و مزون بوشهر و... برخی از کسب و کارهایی هستند که در حوزه پوشاک از انبار آنلاین استفاده می کنند.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید