loader

مزایای استفاده از تلفن های صنعتی

چهار شنبه,24/آذر/1400 - 13:48:18 - 348
بدون شک تلفن ها، به بخشی جدایی ناپذیر از سبک زندگی مدرن تبدیل شده اند و در این دوره از توسعه فناوری فکر کردن به زندگی بدون تلفن سخت است.

​بعد از اینکه تلفن توسط الکساندر گراهام بل اختراع شد، تلفن محبوب ترین وسیله ارتباطات شفاهی تبدیل شده است. با پیشرفت تکنولوژی، تلفن نیز تغییرات زیادی را تجربه کرده و با گذشت زمان به وسیله ای ضروری برای کسب و کار ها و منازل تبدیل شده است. با این حال، طی یک دوره زمانی، شاهد اهمیت روزافزون تلفن های همراه و سایر انواع آن هستیم. اما، وقتی در مورد کاربردهای صنعتی صحبت می کنیم، هیچ دستگاهی نمی تواند جایگزین تلفن های صنعتی شود. این تلفن ها برای استفاده تجاری محبوب هستند و به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب، ضربه و انفجار مقاومت می کنند. تلفن های صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر شرایط پیچیده مقاومت کرده و عملکرد خوبی داشته باشند. در محیط های کاری سخت مانند تونل ها، معدن ها، مناطق دریایی، زیرزمینی، ایستگاه های مترو، سکوی راه آهن، کنار بزرگراه، هتل ها، پارکینگ ها، کارخانه های فولاد، کارخانه های شیمیایی، نیروگاه ها و... برقراری ارتباط مشکل است. در اینجا ویژگی تلفن های صنعتی رامورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بدانید: 10 روش برای هوشمند سازی انبار

دسترسی به ارتباط امن در محیط های صنعتی

در محیط هایی مانند تونل، معدن، تاسیسات دریایی، محیط های کاری نفت و گاز و... به دلیل شرایط سختی که دارند، ارتباطات معمولی نه در دسترس است و نه از نظر اقتصادی امکان پذیر است. آب و هوای غیر طبیعی، شرایط محیطی و دور افتاده بودن این مکان های دور و منزوی به گونه ای است که خطوط ارتباطی برای مدیریت و تضمین ایمنی کارکنان اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

اجرای سیستم ارتباطی امن، سریع و قابل اعتماد برای این محیط های سخت صنعتی بسیار مهم است. علاوه بر این، برقراری ارتباط کارکنان با خانواده موجب می شود کیفیت کار بالا رود. تقریبا تمامی حوزه های صنعتی با چالش های ارتباطی یکسانی روبرو هستند و به دنبال بهبود ارتباطات، ایجاد محیط کار بهتر برای کارمندان و استفاده از برنامه های جدید هستند.

ارتباطات صنعتی با کارایی بالا برای اتصال اتاق کنترل مرکزی به سایت های صنعتی نیز بسیار مهم است. تلفن های صنعتی و اورژانسی اغلب وسایل ارتباطی ضروری در این محیط صنعتی هستند. تلفن های اضطراری، که اغلب به آن ها تلفن های SOS یا جعبه تماس اضطراری گفته می شود که در شرایط اضطراری برای اطلاع آتش سوزی، تخلیه، حبس شدن و... به اتاق کنترل مرکزی استفاده می شود.

برای حفظ ارتباطات در موقعیت های اضطراری، اعم از تصادف، بیماری ناگهانی، آسیب شخصی یا سایر شرایط اضطراری، استفاده از تلفن های صنعتی قابل اعتماد، بسیار مهم است.

تلفن صنعتی ضد آب

تلفن صنعتی ضد آب

همانطور که گفته شد، عملکرد اصلی تلفن این است که افراد بتوانند بدون توجه به مسافت از راه دور ارتباط برقرار کنند و برای اینکه مردم بتوانند فرآیند ارتباطات را حتی در شرایط محیطی سخت انجام دهند، تلفن ضد آب ساخته شده است. این تلفن ها امکان ایجاد روند ارتباطی بدون وقفه در شرایط نامساعد جوی را فراهم می کنند. این دستگاه با تمرکز بر اطمینان، ایمنی و کارایی بالا طراحی شده است که آن را برای استفاده از شرایط آب و هوایی دشوار مناسب می کند. تلفن های ضد آب همانطور که از نام آن پیداست به گونه ای طراحی و توسعه یافته اند که در برابر شرایط سخت محیطی مانند جو اسیدی، نویزهای زیاد محیط، گازهای منفجره یا دمای متفاوت مقاومت می کنند و می توانند عملکرد خوبی داشته باشد. تلفن های ضد آب برای استفاده در فضای باز و داخلی مناسب هستند. در زیر چند ویژگی وجود دارد که این تلفن ها را منحصر به فرد می کند.

تلفن ضد آب با اتصال گوشی ماژولار همراه است. اتصال ماژولار و گوشی مقاوم با میکروفون حذف کننده نویز از دیگر ویژگی های آن است.
استفاده از این تلفن ها در شرایط نامساعد آسان است زیرا این تلفن ها امکان شماره گیری سریع را برای سرعت در ارتباط کاربر فراهم می کنند.
تلفن ضد آب به گونه ای طراحی شده است که نصب آن ها بر روی میله یا دیوار آسان است و همچنین دارای مقاومت در برابر رطوبت و همچنین بلندگوهای ضد ضربه هستند.
تلفن ضد آب مجهز به اعلان صوتی و شماره دوم با شماره گیری خودکار است. این تلفن ها با ویژگی قطع خودکار و تایمر مکالمه قابل تنظیم هستند.

تلفن های مقاوم در برابر ضربه

تلفن صنعتی ضد آب

قرار دادن تلفن در مکان عمومی مستعد حمله و تخریب است، از این رو چنین تلفن هایی باید محکم و مقاوم باشند و باید با موادی طراحی شوند که بتوانند در برابر حمله مقاومت کنند و حتی در شرایط سخت نیز کارآمد عمل کنند. تلفن های مقاوم در برابر خرابکاری یکی از این تلفن ها است که باید به دنبال آن باشید. این مدل ها برای انعطاف پذیری و مقاومت در برابر خرابکاری طراحی شده اند. این تلفن ها، در درجه اول در مکان های اجتماع خصوصاً در مکان های عمومی که امنیت نگران کننده است و انعطاف پذیری مورد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرند. کمپانی هایی وجود دارند که تلفن مقاوم در برابر خرابکاری را از کابل زره پوش با گوشی تقویت شده و تلفن با صفحه فولاد ضد زنگ سنگین طراحی می کنند.

تلفن های مقاوم در برابر خرابکاری وجود دارد که به طور خاص برای اطمینان از ایمن بودن ارتباطات طراحی شده اند. این تلفن ها در برابر آب و هوای نامناسب و خوردگی مقاوم بوده و برای کار در اکثر شرایط سخت سازگار هستند.
تلفن مقاوم در برابر خرابکاری ها با میکروفون های کاهش دهنده سر و صدا همراه است و شنیدن صدای مکالمه در مناطقی با سر و صدای زیاد را تضمین می کند.
طراحی این تلفن ها با در نظر گرفتن سهولت نصب انجام می شود. سیم این تلفن ها محکم است و از ویژگی حذف نویز برخوردار است.

بیشتر بدانید:با آزار دهنده ترین صداها در محل کار آشنا شوید!

تلفن صنعتی VoIP

تلفن صنعتی ضد آب

تلفن های "VoIP" یا "Voice over Internet Protocol" صدا را به صورت پرونده های بسته بندی شده از طریق اینترنت یا از طریق یک شبکه محلی انتقال می دهند. این شبکه به نام Packet Switching Network شناخته می شود. تلفنهای آنالوگ استاندارد قدیمی از شبکه مدار سوئیچینگ استفاده می کنند، که به سیستم تلفن ثابت سنتی آنالوگ معروف به شبکه PSTN اشاره دارد.

طی سال های گذشته، وقتی صحبت از کارآیی هزینه، استانداردها، کیفیت و سهولت استفاده می شود، تلفن های صنعتی آنالوگ نمی توانند با تلفن های صنعتی VoIP رقابت کنند. امروزه مشاغل، انعطاف پذیری، آزادی و مقرون به صرفه بودن ارائه شده توسط تلفن های صنعتی VoIP را در مقایسه با تلفن های آنالوگ ترجیح می دهند. از آنجا که کسب و کارها به ارتباطات از راه دور مثل اینترنت، ایمیل، خدمات مشتری از طریق تلفن، برنامه های وب آنلاین و.. نیاز دارند VoIP می تواند انتخاب مناسبی برای رفع این نیازها باشد. به علاوه، استفاده از این تلفن ها باعث کاهش هزینه و افزایش بهره وری می شود.

امروزه کاربران از مزایای تلفن های صنعتی VoIP آگاه هستند. بنابراین بیشتر مشتریان صنعتی امروزه تلفن های صنعتی VoIP را ترجیح می دهند.

مزایای استفاده از تلفن های صنعتی VoIP

 1. این تلفن هابر اساس آخرین پروتکل های VoIP / SIP ساخته شده اند و مزایای اساسی بسیاری در مقایسه با هم ردیفانآنالوگ خود دارند. اول، از آنجا که تلفن صنعتی VoIP از شبکه های IP برای انتقال ارتباطات صوتی استفاده می کند، دارای ویژگی های نرم افزاری دیگری است که چنین سیستمی را بسیار جذاب می کند. به عنوان مثال، برخی از تلفن های VoIP به صورت استاندارد دارای عملکرد نظارت و کنترل خطا هستند. این یک ویژگی بسیار مفید است، زیرا به کارکنان اتاق کنترل مرکزی این امکان را می دهد تا بطور خودکار بفهمند تلفن در هر زمان کار می کند.
 2. کارکنان اتاق کنترل می توانند از ویژگی مدیریت از راه دور برای بارگذاری به روزرسانی های نرم افزاری از یک مکان مرکزی، روشن یا خاموش کردن تلفن یا کنترل سایر اجزای تلفنی از راه دور استفاده کنند. در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.
 3. از آنجا که تلفن صنعتی VoIP می تواند از شبکه های داده IP موجود برای انتقال صدا استفاده کند، هزینه نصب و راه اندازی آن بسیار کمتر از تلفن های آنالوگ سنتی است.

ویژگی های تلفن صنعتی

 • پشتیبانی از پروتکل SIP
 • سازگاری با اکثر IP PBX ها
 • مناسب برای استفاده در محیط های صنعتی و کارگاهی حذف نویز و اکو
 • دارای هندست ساخته شده از زره پوش فلزی مقاوم
 • دارای کیبورد فلزی استیل
 • دارای سطح حفاظت IP55-IP65
 • مقاومت بیشتری در برابر خرابکاری ها
 • امکان افزودن زنگ هشدار و چراغ خطر گردان

این ویژگی ها باعث جذب صاحبان مشاغل صنعتی شده است. البته اگر محیط کاری شما به اینترنت مجهز باشد با گوشی های ساده خود نیز می توانید به سیستم انبارداری انبار آنلاین دسترسی پیدا کنید. انبارآنلاین نرم افزار انبارداری تحت وب است و فقط نیاز به مرورگر دارد. این نرم افزار کمک می کند تا از موجودی لحظه ای کالاهای خود مطلع شوید.به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید دموی نرم افزار انبارداری آنلاین را دریافت نمایید.

پشتیبانی انبار آنلاین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

Captcha