انبارداری لوازم یدکی خودرو در انبار آنلاین

  • دوشنبه 15/آذر/1400
انبارداری لوازم یدکی خودرو در انبار آنلاین

به طور کلی لوازم یدکی خودرو را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

شاسی خودرو: شاسی عبارت است از اسکلت بندی یک وسیله نقلیه که بتواند سایر قطعات خودرو از جمله موتور، جعبه دنده و … را بر روی خود نگه دارد. در خودروهای سواری، شاسی با بدنه بطور یکپارچه ساخته می شود در خودروهای تجاری خصوصا وانت بارها شاسی از بدنه خودرو مستقل است.

بدنه خودرو: بدنه خودرو محفظه ای است که بر روی شاسی نصب می شود و در برگیرنده سرنشینان و بخش های مختلف خودرو می باشد. شکل بدنه خودروها از جمله مواردی است که موجب دسته بندی آن ها می گردد. در شکل های زیر دسته بندی خودروهای سواری از لحاظ شکل بدنه نشان داده شده است. به خودروهایی که حداکثر گنجایش نه نفر را داشته باشند خودروی سواری اطلاق می گردد.

لوازم یدکی خودرو

سیستم مولد قدرت: سیستم مولد قدرت خودرو یا موتور دستگاهی است که انرژی حرارتی حاصل از سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل نموده و موجب به حرکت در آمدن خودرو می شود. در واقع موتور به عنوان قلب تپنده خودرو می باشد و خود از قطعات ثابت و متحرک زیادی تشکیل شده است.

سیستم انتقال قدرت: وظیفه سیستم انتقال قدرت، انتقال توان تولیدی موتور خودرو به چرخ های محرک می باشد. اجزای سیستم انتقال قدرت خودرو عبارتند از: جعبه دنده، کلاچ، میل گاردان خودروهای محرک عقب یا چهار چرخ محرک، دیفرانسیل، پلوس و چرخ های محرک.
از لحاظ سیستم انتقال قدرت، می توان خودروهای سواری را به سه دسته محرک جلو، محرک عقب و چهار چرخ محرک تقسیم نمود. اگر توان موتور به چرخ های جلو خودرو منتقل گردد به آن خودروی جلو محرک گفته می شود اگر توان موتور به چرخ های عقب خودرو منتقل شود، به آن خودروی عقب محرک گفته می شود. و اگر توان موتور هم به چرخ های جلو و هم به چرخ های عقب انتقال یابد، به آن خودروی چهارچرخ محرک اطلاق می گردد.

سیستم انتقال قدرت خودرو محرک عقب: این سیستم اکثرا در خودروهای قدیمی وجود دارد که متشکل موتور، جعبه دنده و گیریکس، میل گاردان و چرخ و.... است.

سیستم انتقال قدرت در خودرو جلو محرک اکثر خودرو های سواری امروزی: تقریبا تمامی خودروهای جدید از این سیستم استفاده می کنند که متشکل از موتور، جعبه دنده و گیریبکس، چرخ ها و پلوس و... می باشد.

سیستم انتقال قدرت خودرو چهار چرخ محرک: همانطور که از نامش پیداست نیرو در هر چهار چرخ انتقال می یابد و خودرو حرکت می کند. این نوع سیستم متشکل از: پلوس عقب، پلوس جلو، میل گاردن، دیفرانسیل، موتور و گیریبکس و... می باشد.

سیستم تعلیق: وظیفه سیستم تعلیق یا فنربندی چرخ ها، جلوگیری از انتقال ضربات وارده از جاده به اتاق و سرنشینان خودرو و هدایت و کنترل مناسب خودرو طی حرکت در مسیرهای مختلف است. اجزای سیستم تعلیق عبارتند از: فنرها، کمک فنرها و انواع اکسل.

سیستم فرمان: وظیفه سیستم فرمان، هدایت و کنترل خودرو در مسیر دلخواه راننده می باشد. به همین خاطر سیستم فرمان در ایمنی خودرو نقش بسیار مهمی دارد. سیستم فرمان از بخش های غربیلک فرمان، ستون فرمان، جعبه فرمان، مکانیزم و اهرم بندی فرمان تشکیل شده است.

بیشتر بدانید: کسب و کارهای فروش لوازم یدکی خودرو انبارداری را جدی بگیرند

سیستم ترمز: سیستم ترمز برای کاهش سرعت، متوقف نمودن و حفظ وضعیت سکون خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم با تبدیل انرژیجنبشی خودروی در حال حرکت به گرما از طریق نیروی اصطکاکی که در ترمز چرخ های در حال گردش خودرو تولید می شود، باعث کاهش سرعت خودرو یا توقف کامل آن می گردد.

سیستم الکتریکی و الکترونیکی: وظیفه سیستم الکتریکی و الکترونیکی، تامین انرژی الکتریکی و راه اندازی تجهیزات برقی خودرو می باشد. با توجه به گستردگی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در خودروهای امروزی این سیستم از اهمیت ویژهای برخوردار است، برخی از اجزای سیستم عبارتند از: باتری، استارتر، آلترناتور یا دینام مداراهای روشنایی، مدارجرقه، مدار برف پاک کن و...

سیستم ایمنی: وظیفه سیستم ایمنی حفط جان سرنشینان خودرو می باشد. به طور کلی سیستم های ایمنی در خودرو به دو دسته تقسیم می شود. سیستم های ایمنی فعال که از بروز تصادف جلوگیری می کنند مانند سیستم ترمز ضد قفل ABS و سیستم کنترل پایداری ESP سیستم های ایمنی غیر فعال که پس از بروز تصادف وارد عمل می شوند و از آسیب دیدن بیش از حد راننده و سرنشینان جلوگیری می کنند. مانند کیسه هوا و کمربند ایمنی.

برخی از قطعات خودرو

آشنایی با قطعات خودرو یا لوازم یدکی خودروها فقط مناسب تعمیرکاران یا فروشندگان لوازم یدکی نیست. داشتن اطلاعاتی حتی اندک در مورد قطعات و لوازم یدکی خودرو حتی برای یک صاحب خودرو هم می تواند در شرایطی کمک کننده و یا حتی ضروری باشد.

استارتر خودرو، کمپرسور کولر، پلوس، سیبک، دیسک ترمز، لنت ترمز، میل سوپاپ، طبق، میل لنگ، میل گاردن، کمک فنر، دیسک و صفحه، چراغ جلو و عقب، سپر عقب و جلو، انواع پیچ و مهره، کاتالیزر، سنسور ها (دنده عقب، اکسیژن و...)، استوپر، دینام، تسمه تایم، فرمان، دنده، دستگیره های درب، شیشه، لامپ ها، پیستون، سیلندر، واشرها، فیلتر هوا، فیلتر روغن، درب باک، پمپ بنزین، فنر، توپی چرخ، ایربگ، بوستر ترمز، سوپاپ، شاتون، انژکتور، واتر پمپ، ترموستات، شمع، رادیاتور شیشه بالابر برقی، رینگ پیستون، وایر، ماهک گیریبکس، کوئل شمع و...

لوازم یدکی خودرو

اهمیت به روز بودن کسب و کار

امروزه به علت تنوع بالای خودروهای داخلی و خارجی و درخواست بالای مصرف کننده، خودرو و لوازم یدکی و مصرفی آن بازار گسترده ای را ایجاد کرده است. با به کارگیری از نوین ترین روش های مدیریت کسب و کار، می توانید از بقیه رقبا جلوتر باشید. انبارداری آنلاین و مدیریت موجودی لحظه ای یکی از اصلی ترین روش های مدیریت است.

ویژگی های انبار آنلاین در انبار لوازم یدکی خودرو

انبار آنلاین یک نرم افزار تحت وب انبارداری است که با ویژگی های منحصر به فردش (سرعت، دقت و دسترسی آسان) به کسب و کار شما کمک می کند.

در انبار آنلاین محدودیتی در ایجاد کاربر، انبار و فرم ها نخواهید داشت.

تا سه سطح و دسته بندی کالاها را وارد کنید. (در صورت نیاز می توانید تعداد دسته ها را افزایش دهید.)

گزارش هایی (نموداری و جدولی) از تمام ورود و خروج ها، کاردکس کالا و طرف حساب ها داشته باشید.

اگر چند نوع فروش (حضوری، سایت، شبکه های اجتماعی) دارید از همین طریق وارد نرم افزار انبار خود کنید.

و... در ادامه بخوانید.

بیشتر بدانید:همین حالا دمو نرم افزار به صورت رایگان دریافت کنید

دسته بندی لوازم یدکی

راهی آسان برای اطلاع از موجودی لوازم در هر زمان و مکان با انبار آنلاین
برای دسته بندی لوازم یدکی خودرو، این نرم افزار به شما سه دسته بندی وابسته به هم را ارائه می دهد که برای لوازم یدکی خودرو سه دسته بندی دسته کافی است.
مثال1(برند/نام خودرو، مدل، تیپ)

نام کالاسطح اول (برند/نام خودرو)سطح دوم(مدل)سطح سوم(تیپ)
لنت ترمز عقبپژو206تیپ 5
لنت ترمز عقبپژوپارسELX
لنت ترمز عقب​پراید111-
دیسک و صفحهسمند سورنپلاس
دیسک و صفحهکوئیکمعمولیاتومات
دیسک و صفحههیونداکوپهدنده ای


محل استقرار

معمولا انبارهای لوازم یدکی خودرو از مساحت بالا و یا تعداد اقلام زیادی برخورداری هستند به همین سبب جستجوی کالا در انبار برای انباردار دشوار است. در انبار آنلاین شما با مشخص کردن محل استقرار هر کالا به راحتی به کالا دسترسی داشته باشید.

لوازم یدکی خودرو

انبارهای متعدد

اگر کسب و کار شما گسترده است و بیش از یک انبار دارید؛ در انبار آنلاین می توانید انبارهای مجزا تعریف کنید. می توانید با ثبت فرم انبار به انبار توازن کالاهای خود را در انبار ها حفظ کنید.
یکی دیگر از ویژگی های انبارآنلاین در انبارداری لوازم یدکی، مشخص کردن حداقل و حداکثر موجودی کالا است. شما با مشخص کردن حداقل و حداکثر موجودی، در صورت گذر کردن موجودی از عدد تعریفی شما نرم افزار به شما اطلاع می دهد. و می توانید برای تامین کالا اقدام کنید.

توجه: در انبار آنلاین تعریف کاربر، انبار، کالا، طرف حساب و نقش هیچ گونه محدودیتی ندارد.
شما با تعریف نقش های مختلف و اجازه دسترسی های مربوط به وظیفه هر شخص کارهای خود را تقسیم کرده و با آسودگی خاطر به عنوان نقش مدیر به کسب و کار خود نظارت داشته باشید.

درخواست کالا

در انبار آنلاین این امکان فراهم شده است که با تعریف طرف حساب ها، آن ها بتوانند از انبار درخواست کالا کنند. همچنین شما تعریف تامین کننده ها در طرف حساب می توانید از آن ها درخواست تامین کالا کنید.

توجه: درخواست کالا فقط برای کالاها و طرف حساب هایی است که مجوز پورتال آن ها فعال است.

گزارشات

شما می توانید با کمک انبار آنلاین در هر زمان و مکانی از موجودی کالاهای خود در انبار مطلع باشید. همچنین می توانید تعداد ورود و یا خروج کالا را در هر زمانی ببینید. در انبار آنلاین اگر ماژول ریالی داشته باشید می تواند گزارش مالی نیز از انبار خود بگیرید.

گزارشات

حرف آخر

انبار آنلاین تمامی امور و اطلاعات انبارداری را به زبان ساده و دقیق برای ما نشان می دهد. اگر می خواهید کسب و کاری به روز و پیشرفته داشته باشید، انبار آنلاین گزینه خوبی برای انبارداری است. از موجودی لحظه ای و فروش خود، هر لحظه و در هر زمانی آگاه شوید.

یدکیش، یکی از مشتریان ما و مرجع قیمت قطعات یدکی خودرو در انبارانلاین است که از این سیستم برای مدیریت قطعات یدکی و فروشندگان خود استفاده می کند. در این سایت برای هر خودرویی یدکیش گیر میاد!

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید