loader

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی و معرفی مراکز آن

دوشنبه,22/شهریور/1400 - 11:16:29 - 27
در این مقاله به معرفی انواع کپسول های آتش نشانی، نحوه ی خرید و چگونگی شارژ کردن آن ها می پردازیم.

انواع کپسول های آتش نشانی

کپسول آتش نشانی حاوی آب و گاز تحت فشار

از این نوع کپسول برای خاموش کردن مبلمان، موکت، فرش و مواردی این چنینی استفاده می شود. ولی حتما باید این موضوع را به یاد داشته باشید از این نوع کپسول آتش نشانی برای خاموش سازی روغن در حال سوختن یا سایر مواد مایع اشتعال زا استفاده نکنید، چرا که این کار باعث می شود اتفاقات بسیار بدتری را پیش رو داشته باشید و اصلا به خاموش سازی آتش کمک نمی کنید.

کپسول آتش نشانی حاوی فوم (کف)

از این نوع کپسول برای خاموش سازی مواد خشک مانند چوب و پارچه و از طرفی برای مایعات اشتعال زا، استفاده می شود. البته باید این موضوع را به یاد داشته باشید که استفاده از این کپسول های اتش نشانی برای مواردی که منشاء آتش سوزی اتصال کوتاه الکتریکی و روغن خوراکی است اصلا درست نیست و باعث بروز حوادث بدتری می شود.

کپسول آتش نشانی حاوی گاز کربن دی اکسید

این نمونه کپسول آتش نشانی یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در زمانی هستند که آتش سوزی در اثر برق بوجود آمده باشد و یا منشاء آتش سوزی مایعات اشتعال زا مانند نفت و بنزین باشد.

کپسول آتش نشانی حاوی پودر و گاز

زمانی که شما در خانه خود دچار آتش سوزی هایی با وسعت زیاد می شود، بهترین گزینه برای مقابله با حادثه این است که از کپسول آتش نشانی پودر و گاز استفاده کنید، این نمونه کپسول آتش نشانی برای مقابله با آتش سوزی های مایعات اشتعال زا، آتش سوزی های با منشاء الکتریکی و آتش سوزی گاز های اشتعال زا استفاده می شود. اما در کارگاه ها و انبار بهتر است از کپسول گاز کربن دی اکسید استفاده کنید.

شارژ کپسول اتش نشانی

شارژ کپسول های آتش نشانی

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا کپسول های آتش نشانی قابل شارژ هستند یا خیر! پاسخ هم بله است و هم خیر! جواب این سوال به وضعیت کپسول شما نیز بستگی دارد. کپسول های آتش نشانی قابل شارژ و غیر قابل شارژ هستند.
باید بدانیم کپسول های آتش نشانی غیر قابل شارژ فقط برای یک بار استفاده در نظر گرفته شده اند. حتی اگر یک بار از این کپسول ها استفاده نمایید، باید حتما آن را تعویض کنید زیرا در غیر اینصورت برای خاموش کردن آتش کاربردی نخواهند داشت.

بیشتر بدانید: در انبار خود از تجهیزات آتش نشانی استفاده کنید

نکات مهم در شارژ کپسول های آتش نشانی

باید نسبت به شارژ کپسول آتش نشانی بلافاصله پس از هر بار استفاده: حتی اگر کپسول به طور کامل خالی نشده باشد، اقدام کنید تا مطمئن شوید که برای استفاده در دفعات بعدی آماده است. تخلیه کپسول حتی به مقدار کم باعث نشت و از بین رفتن کامل فشار مورد نیاز برای عملکرد مناسب می شود.
کپسول های آتش نشانی شما هر یک سال یکبار باید سرویس و شارژ مجدد شوند، در صورتی که می خواهید تاریخ دقیق برای اقدام شارژتان را بدانید کافیست به کارت یا برچسب متصل به کپسول نگاه کنید و با شماره درج شده تماس بگیرید.
سعی کنید هر ماه کپسول های آتش نشانی انبار خود را با دقت بازرسی نموده و از سالم بودن آن ها اطمینان پیدا کنید، البته در رابطه با کپسول های دارای گاز کربن دی اکسید لازم نیست این کار را هر ماه انجام دهید، چون دوره ی زمانی بازرسی آن ها هر ۶ ماه یک بار می باشد.
هر دو سال یک بار کپسول آتش نشانی خود را برای تست هیدرواستاتیک از درون جعبه خارج و به مراکز معتبر تست و شارژ ببرید.

شارژ کپسول آتش نشانی به چه صورت انجام می شود

تخلیه کپسول:

در مرحله ی اول باید مواد باقی مانده درون کپسول را خالی کنیم. عمل تخلیه باعث می شود تا ناخالصی های درون کپسول همگی تخلیه شده و کپسول آمده فرایند شارژ شدن شود.

تمیز کردن کپسول:

تمیز کردن کپسول باعث می شود تا آخرین ناخالصی ها نیز تخلیه شده و کپسول آماده شارژ شدن شود. همچنین اجزای بیرونی کپسول مانند سیلندر، اهرم، شیلنگ و... نیز باید پاکسازی شوند. پس از تمیز کردن کپسول باید نازل اهرم و حلقه پلمپ را بررسی کرد تا مشکلی آن را تهدید نکند. در صورت پوسیده بودن قطعات کپسول باید بلافاصله آن ها را تعویض نمود.

شارژ کردن کپسول:

پس از طی کردن فرایند های فوق به آخرین مرحله یعنی شارژ کردن کپسول می رسیم. برای این کار باید کپسول را به یک دستگاه فشار وصل کرد. این دستگاه ها قابل فروش بوده و شما می توانید آن ها را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

شارژ کپسول اتش نشانی

هزینه شارژ کپسول های اتش نشانی

به دلیل این که کپسول های آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند و محتویات درونی متفاوت دارد؛ بنابراین تعرفه های قیمت کپسول آتش نشانی، متفاوت است. هر چه کپسول بزرگ تر باشد، نیازمند مواد بیشتری است و تعرفه قیمتی بالاتری برای شارژ دارد. کیفیت مواد به کار رفته در کپسول متفاوت است و هر چه ماده مرغوب تر باشد، در اطفا حریق بهتر عمل می کند و قیمت بالاتری هم دارد.

لیست قیمت مصوب شارژ کپسول های آتش نشانی پودر و گاز در سال 1400

اتحادیه صنف لوازم ایمنی و آتش نشانی، لیست قیمت کنترل، سرویس و شارژ خاموش کننده ها را با شرایط زیر اعلام کرده است:
لیست قیمت های ذیل برای شارژ خاموش کننده های آتش نشانی استاندارد و تخلیه شده و قابل شارژ به تصویب رسیده است و قیمت های ذیل شامل: گاز مصرفی، پودر مصرفی، اجرت شارژ و گارانتی دوره ای سالانه می باشد.

  • نصب کارت گارانتی شارژ با پلمپ مرکز شارژکننده الزامی می باشد.
  • هزینه تعویض قطعات و هزینه حمل و نقل با ارائه فاکتور رسمی و ارائه قطعه تعویضی به قیمت های ذیل اضافه می گردد.
  • آزمون مقاومت دوره ای فشار (تست هیدرواستاتیک) برای کلیه خاموش کننده ها فقط در آزمایشگاه های همکار اداره استاندارد به همراه گزارش کتبی مجاز می باشد.
  • پودر مصرفی استاندارد و مورد تأیید اتحادیه براساس هر کیلوگرم 122.000 ریال و گاز CO2 مصرفی با خلوص مناسب براساس هر کیلوگرم 65.500 ریال می باشد.

ردیف وزن خاموش کننده پودر و گاز گاز و اجرت پودر جمع کل (ریال)
۱ ۱ کیلوگرمی ۱۳۲،۰۰۰ ۷۸،۰۰۰ ۲۱۰،۰۰۰
۲ ۲ کیلوگرمی ۱۶۹،۰۰۰ ۱۵۶،۰۰۰ ۳۲۵،۰۰۰
۳ ۳ کیلوگرمی ۲۲۱،۰۰۰ ۲۳۴،۰۰۰ ۴۵۵،۰۰۰
۴ ۴ کیلوگرمی ۲۸۸،۰۰۰ ۳۱۲،۰۰۰ ۶۰۰،۰۰۰
۵ ۶ کیلوگرمی ۳۶۲،۰۰۰ ۴۶۸،۰۰۰ ۸۳۰،۰۰۰
۶ ۱۲ کیلوگرمی ۴۶۴،۰۰۰ ۹۳۶،۰۰۰ ۱،۴۰۰،۰۰۰
۷ ۲۵ کیلوگرمی ۹۸۰،۰۰۰ ۱،۹۵۰،۰۰۰ ۲،۹۳۰،۰۰۰
۸ ۵۰ کیلوگرمی ۱،۳۰۰،۰۰۰ ۳،۹۰۰،۰۰۰ ۵،۲۰۰،۰۰۰
۹ ۱۰۰ کیلوگرمی ۱،۸۰۰،۰۰۰ ۷،۸۰۰،۰۰۰ ۹،۶۰۰،۰۰۰
۱۰ ۲۵۰ کیلوگرمی ۳،۲۵۰،۰۰۰ ۱۹،۵۰۰،۰۰۰ ۲۲،۷۵۰،۰۰

ردیف وزن خاموش کننده CO۲ گاز اجرت دستمزد جمع کل(ریال)
۱ ۲ کیلوگرمی ۱۱۰،۰۰۰ ۱۶۰،۰۰۰ ۲۷۰،۰۰۰
۲ ۳ کیلوگرمی ۱۶۵،۰۰۰ ۱۸۰،۰۰۰ ۳۴۵،۰۰۰
۳ ۴ کیلوگرمی ۲۲۰،۰۰۰ ۲۱۰،۰۰۰ ۴۳۰،۰۰۰
۴ ۵ کیلوگرمی ۲۷۵،۰۰۰ ۲۴۰،۰۰۰ ۵۱۵،۰۰۰
۵ ۶ کیلوگرمی ۳۳۰،۰۰۰ ۳۵۰،۰۰۰ ۶۸۰،۰۰۰
۶ ۱۰ کیلوگرمی ۵۵۰،۰۰۰ ۳۷۵،۰۰۰ ۹۲۵،۰۰۰
۷ ۱۲ کیلوگرمی ۶۶۰،۰۰۰ ۴۸۰،۰۰۰ ۱،۱۴۰،۰۰۰
۸ ۳۰ کیلوگرمی ۱،۶۵۰،۰۰۰ ۷۵۰،۰۰۰ ۲،۴۰۰،۰۰۰
لیست قیمت مصوب شارژ کپسول های آتش نشانی حاوی کربن دی اکسید در سال 1400

لیست قیمت مصوب شارژ کپسول های اتش نشانی حاوی اب و گاز در سال 1400
ردیف وزن خاموش کننده آب و گاز گاز اجرت دستمزد جمع کل(ریال)
۱ ۶ لیتری ۱۳۰،۰۰۰ ۳۶۰،۰۰۰ ۴۹۰،۰۰۰
۲ ۱۰ لیتری ۱۸۰،۰۰۰ ۴۷۰،۰۰۰ ۶۵۰،۰۰۰
۳ ۵۰ لیتری ۴۰۰،۰۰۰ ۱،۳۰۰،۰۰۰ ۱،۷۰۰،۰۰۰

بیشتر بدانید: آشنایی با انواع روش های خاموش کردن آتش و بررسی انواع خاموش کننده ها

معرفی 5 مرکز شارژ و فروش کپسول آتش نشانی

شرکت آتش بس ایرانیان

این شرکت خدماتی شامل: مشاوره، طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفا حریق اتوماتیک، شارژ و فروش کپسول های آتش نشانی ارائه می دهد.
نشانی: تهران، منطقه 4، محله مهران، شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان کریمی یارندی
شماره تماس: 22863436-021

شرکت مهندسی ایمن صنعت آترین

این شرکت خدماتی شامل: فروش سیستم اعلام و اطفا حریق، فروش تجهیزات آتش نشانی و کپسول آتش نشانی ارائه می دهد.
نشانی: تهران، منطقه 3، محله ونک، ملاصدرا، بعد از بیمارستان بقیه اله، پلاک 209، ساختمان هزاردستان 141، طبقه چهارم، واحد 15
شماره تماس: 88215815-021

شرکت رایان اطفا

شرکت رایان اطفا در زمینه شارژ کپسول آتش نشانی در غرب تهران و تمام نقاط با ارگان ها و سازمان های خصوصی و دولتی زیادی همکاری داشته است.
این شرکت خدماتی شامل: فروش کپسول آتش نشانی، شارژ کردن کپسول آتش نشانی با حمل و نقل رایگان، بیمه مسئولیت رایگان برای کپسول ها، نصب توری محافظ رایگان را ارائه می دهد.
نشانی: تهران، فلکه دوم صادقیه، برج گلدیس، طبقه ۱۳، واحد 19
شماره تماس: 44288682-021

شرکت آتش گریز

این شرکت خدماتی شامل: شارژ کپسول آتش نشانی در 15 دقیقه و شارژ کپسول آتش نشانی در تمام مناطق تهران و کرج، همچنین فروش انواع کپسول های آتش نشانی را ارائه می دهد.
نشانی: حسن آباد، خیابان وحدت اسلامی، جنب پمپ بنزین، ابتدای کوچه ی ارزانی
شماره تماس: 66963703-021
www.sharjkapsol.com

فروشگاه اینترنتی ناجی 125

تهران، ابتدای بزرگراه امام رضا، مجتمع تجاری اطمینان، واحد 136
تلفن دفتر تهران: 02133868565
تلفن همراه: 09125501793
www.naji125.com

آماده بودن کپسول آتش نشانی در مکان های حساس مانند انبار بسیار مهم است، لذا این مساله را هر شش ماه توسط مدیر انبار چک کنید. در حادثه کوچک انبار می توانید با کپسول آتش نشانی از فاجعه ای بزرگ جلوگیری کنید. همچنین برای حفظ اطلاعات انبارداری خود از نرم افزار های آنلاین بهره مند شوید تا علاوه بر دسترسی در هر زمان و مکان به موجودی انبار خود؛ بتوانید از امنیت داده ها آسوده خاطر باشید.
نرم افزار انبارانلاین، نرم افزار آسان و کاربردی در زمینه انبارداری می باشد که قابلیت سفارشی سازی آن کمک می کند سیستم انبار خود را با هزینه کم (زمان و پول) به کسب و کار خود نزدیک تر کنید. همچنین آنلاین بودن آن شما را از سیستم های کامپیوتری گران و سخت افزار بی نیاز می کند. شما تنها با یک مرورگر و اینترنت می توانید موجودی لحظه ای انبار، فروش و مدیریت انبار خود را انجام دهید.


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نقاط کنترلی در انبار چیست؟
تبلیغات در انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: شنبه 03/مهر/1400
تعداد مطالب: 417
تعداد بازدید: 635,520
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...