loader

اقتصادی ترین نرم افزار انبار امانی تحت وب

دوشنبه,27/اردیبهشت/1400 - 14:58:04 - 60
چگونه عملکرد انبارهای امانی و گردش کالاهای امانی را در نرم افزار انبارداری انبارانلاین پیاده سازی کرد؟

کالای امانی موردی است که در انبارها وجود دارد. کالای امانی به اقلامی اطلاق می شود که در محدوده زمانی مشخص در ملکیت انبار نیست ولی به نوعی موجودی انبار محسوب شده و انبار موظف است موجودی این اقلام را تحت کنترل داشته باشد.
ممکن است در اینگونه موارد انبار حالت امانت داری را داشته باشد که کالایی را به امانت می گیرد و موظف به حفظ و نگهداری آن تا زمان درخواست از سوی صاحبان کالا می باشد (امانی دیگران نزد ما). مثال: اقلامی که پیمانکاران ممکن است جهت انجام کار به عنوان ابزار و یا متریال به انبار تحویل نمایند. در نوع دیگر انبار ممکن است خود نقش امانت دهنده را داشته باشد و برخی از موجودی خود را به امانت نزد افراد قرار بدهد (امانی ما نزد دیگران). شاخص ترین مثالی که در این حالت می توان عنوان کرد دسته ابزار آلات می باشد که در شرکت ها به تناسب نوع کار تحویل پرسنل شده و مجددا به انبار عودت داده می شود. در انبار آنلاین می توانید انبار جداگانه ای با عنوان انبار امانی تعریف کنید.
معمولا انبارها گردش کالای امانی را به شکل دستی و خارج از سیستم های کامپیوتری خود کنترل می کند و در این بین امکان اشتباه و خدشه دار شدن اطلاعات انبار اجتناب ناپذیر خواهد بود. با سیستمی کردن انبار خود در انبار آنلاین از خطاهای احتمالی جلوگیری کنید.

دسته بندی کالای امانی در انبار

در انبار کالای امانی به دو دسته زیر تقسیم می شود.

1 - امانی ما نزد دیگران

شامل اقلامی است که انبار از موجودی خود خارج کرده و به امانت به شخصی تحویل می دهد.

2 - امانی دیگران نزد ما

شامل اقلامی است که اشخاص به امانت در انبار نگهداری می کنند.

روش های کنترل اقلام امانی ما نزد دیگران

روش دستی

این روش قدیمی ترین روشی است که انبارداران به شکل سنتی از آن برای ثبت اقلامی که به دیگران امانت می داده اند استفاده کرده اند. در دفتری ثبت شده و پس از عودت آن را خط می زنند.

​تعریف نوع فرم امانی در سیستم

در نرم افزار انبار آنلاین، در تعریف نوع فرم یک نام امانی تعریف می شود و عملیات آن را خروج قرار می دهید. می توانید در بخش طرف حساب ها نیز افرادی که کالای امانی دریافت می کنند را با کلمه یا نشانه ای نامگذاری کنید. همچنین هنگام ساخت فرم امانی در بخش توضیحات شرایط و نکات مربوط به کالای مورد نظر مثلا، کشیدگی سیم یا پریدگی رنگ ذکر شود.

انبار امانی ابزار

عودت به انبار

اصل کالا و یا مستهلک شده آن توسط طرف حساب پس از گذشت مدتی به انبار عودت داده خواهد شد. انبار پس از دریافت جنس یک فرم رسید امانی ثبت کنید.

فروش کالای امانی

در این روش نیز بنا به تشخیص مدیران کالای امانی که به نام طرف حساب است باید به انبار بازگردد و سپس یک فرم خروج (حواله خروج) زده شود.

بیشتر بدانید: هر گردی گردو نیست و هر انبارداری آنلاین...

نکات مربوط به کالاهای امانی

  • پیگیری جهت تعیین تکلیف کالاهای امانی از طریق فیلتر کردن نوع فرم
  • نصب برچسب امانی بر روی کالا برای تفکیک مشخص کالای امانی
  • نگهداری کالا در محل یا قفسه جدا از موجودی انبار با نام و برچسب کالاهای امانی
  • نگهداری حساب اینگونه کالاها در انبار با صورت جلسه تنظیم شده و تحویل و دریافت آن ها فقط با تأیید و موافقت مدیر انبار باشد.

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد در نرم افزار انبارانلاین می توانید انبار امانی تعریف کرده و کالای امانی خود را در کنار دیگر کالاها مدیریت کنید. برای انبار امانی نیاز به نرم افزار جدید انبارداری نخواهید داشت. تعریف بی نهایت انبار و همینطور تعریف نوع فرم شما را از خرید نرم افزار امانی بی نیاز می کند.


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 23/تیر/1400
تعداد مطالب: 385
تعداد بازدید: 504,421
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...