loader

مزیت ها و ویژگی های مربوط به پالت و جک بشکه گیر چیست؟

چهارشنبه,18/فروردین/1400 - 11:24:05 - 31
از شما دعوت می شود که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا آخر مورد بررسی و مطالعه قرار دهید و از این طریق به اطلاعات بسیار جالبی در این زمینه دست پیدا کنید.

امروزه بسیاری از مردم به دنبال یافتن اطلاعات بسیار دقیق برای سوالاتی از این قبیل هستند تا بتوانند یکی از باشکوه ترین و باکیفیت ترین انواع جک بشکه را تهیه کرده و آن را در صنعت خود مورد استفاده قرار دهند.

جک بشکه یکی از مهمترین ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از صنایع می باشد. بهتر است قبل از خرید جک بشکه در مورد آن اطلاعات لازم را به دست آورید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع جک بشکه و راهنمای خرید بهترین و مناسب ترین انواع این محصولات توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع جک بشکه گیر

توجه داشته باشید که پیشرفت فناوری سبب شده است که زندگی و بهره وری بسیاری از کارخانه ها و صنایع افزایش یابد و شما می توانید بهترین تجلی این فناوری را در جک بشکه گیر مورد مشاهده قرار دهید. از مهم ترین انواع این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جک بشکه گیر دستی
 • جک بشکه برقی

جک بشکه بر دستی چیست؟

جک بشکه بر دستی چیست؟

جک بشکه بر دستی یکی از پرکاربردترین انواع تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از کارخانه ها و کارگاه ها می باشد که جهت حمل بشکه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار از مدل های بسیار متفاوتی با قابلیت های مختلفی برخوردار بوده که نیاز به نیروی انسانی کمتر کرده و شما می توانید در کمترین زمان ممکن بشکه های مورد نظر خود را تا مسافت های طولانی تر مورد حمل قرار دهید.

مزیت های استفاده از جک بشکه بر دستی

افرادی که دوست دارند تا اقدام به خرید و استفاده از جک بشکه بر دستی کنند، می توانند به مزیت های بسیار بی نظیری نیز دست پیدا کنند. امروزه شرکت های تولید کننده این محصولات، سعی بر آن دارند تا از متریال ها و مواد اولیه بسیار باکیفیت و استانداردی برای طراحی و ساخت جک بشکه استفاده کنند. ظرفیت های مربوط به این تجهیزات با یکدیگر بسیار متفاوت بوده و همین امر سبب شده است تا شما مناسب ترین این محصول را تهیه و خریداری کنید. از دیگر مهم ترین مزیت های مربوط به جک بشکه بر دستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محکم بودن بدنه دستگاه
 • ابعاد کوچکتر
 • قیمت مناسب تر
 • داشتن پدال
 • کاربرد و کارایی بسیار بالا

ویژگی های مربوط به جک بشکه گیر چیست؟

اگر شما نیز قصد دارید تا یکی از بهترین و مناسب ترین انواع این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید، می توانید در مورد ویژگی ها مربوط به این محصولات اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های مربوط به جک بشکه گیر می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • داشتن قیمت بسیار مناسب
 • داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار طولانی مدت
 • داشتن تنوع و انواع بسیار متفاوت
 • طراحی جمع و جور
 • استقامت بسیار بالا و منحصر به فرد
 • حرکت بسیار آسان تر و راحت تر
 • داشتن پالت های بسیار مدرن و مقاوم

همچنین شما می توانید قبل از ثبت سفارش مورد نظر خود، به کاتالوگ مربوط به جک بشکه نیز مراجعه کرده و از این طریق اطلاعات مورد نظررا نیز به دست آورید. شما می توانید با توجه به حوزه ی فعالیت خود، یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین این محصولات را تهیه کرده و آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

پالت بشکه چیست؟

پالت بشکه چیست؟

انبارها یکی از مهم ترین مکان ها جهت دپوی کالا و نگهداری مواد است. در این مکان برای آسیب نرسیدن به کالاها و همچنین حمل و نقل آسان آن ها از انواع مختلف بسته بندی و پالت استفاده می شود. در این مقاله با آشنایی با پالت بشکه از انواع و کاربردهای این نوع پالت اطلاعات بیشتری کسب می کنید.

همیشه محصولاتی که درانبارها نگهداری می شوند جامد نیستند و در بعضی از مواقع مایعات نیز سهم زیادی در اشغال فضای انبارها دارند. نگهداری این نوع مواد بیشتر در بشکه های بزرگ صورت می گیرد. در انبارها برای این که از فضای انبار بیشتر بهره برده شود از پالت های مختلف جهت چیدمان کالاها بر روی هم استفاده می شود. آشنایی با پالت بشکه متوجه خواهید شد که برای چیدمان بشکه ها بر روی هم نیز از این پالت استفاده می شود.

انواع پالت بشکه

در آشنایی با پالت بشکه خواهید دید که این پالت ها در انواع افقی و عمودی جهت نصب ساده و راحت در انبار ها تولید می شود. اما این که از چه نوع پالت بشکه در انبار استفاده شود بسته به نظر متصدی انبار و نوع بشکه ها دارد. در بعضی از مواقع لازم است که بشکه ها به صورت افقی در انبار بر روی هم قرار گیرند و در بعضی از مواقع نیز به صورت عمودی بر روی هم چیده می شوند. متریال این پالت ها از فلز بسیار مقاوم بوده و قابلیت نصب و نگهداری تا چندین بشکه را بر روی هم دارا می باشند.

آشنایی با پالت بشکه افقی
در این نوع پالت بشکه ها به صورت افقی بر روی هم قرار می گیرند. این نوع پالت بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که بشکه ها دارای شیر تخیله باشند. در این صورت استفاده از مواد درون بشکه به سادگی امکان پذیر بوده و بشکه ها نیز به صورت تک ردیفی و متوالی در کنار هم چیده می شوند.

آشنایی با پالت بشکه عمودی
در این نوع پالت بشکه ها به صورت چندتایی بر روی هم قرار می گیرند. در صورتی که نیاز به مواد داخلی بشکه های نیز وجود داشنته باشد از پمپ های تخلیه جهت این کار استفاده می شود. با آشنایی با پالت بشکه عمودی می بینید که حمل و نقل در این نوع بسیار راحت بوده و با لیفتراک صورت می گیرد.

ویژگی پالت های بشکه

اگر شما مالک یک انبار هستید و علاقمند به تجهیز انبار خود هستید باید نسبت به آشنایی با پالت بشکه اطلاعات بیشتری داشته باشید تا هنگام تهیه این پالت از خرید خود احساس رضایت بیشتری نمایید.
متریال این نوع پالت از فلز بسیار مقاوم بوده و برای نگهداری بشکه در حالت های عمودی و افقی بسیار پر کاربرد هستند.
با توجه به مایعات ذخیره شده در بشکه ها و سنگینی آن ها قطر لوله استفاده شده در ساخت پالت قابل تغییر است. پالت ها عمودی با تحمل 5 ردیف بشکه بر روی هم تولید می شوند.

از مهم ترین مزایایی که هنگام آشنایی با پالت بشکه از آن اطلاع خواهید یافت متریال این نوع پالت ها است. گالوانیزه گرم با مقاوت بسیار بالا بهترین و مهم ترین متریال در تولید این نوع محصولات به دلیل عدم پوسیدگی و آسیب در محیط های مرطوب می باشد.
از متریال هایی که در تولید بشکه از آن استفاده می شود پلی اتیلن فوق سنگین است. این نوع متریال دارای مقاومت بالا در برابر انواع ضربه، فشار، پوسیدگی، خوردگی، و.....بوده و عمر طولانی در برابر با انواع دیگر بشکه ها دارند. اما این نوع بشکه ها خود دارای پالت بشکه مخصوص به خود هستند. متریال پالت بشکه پلی اتیلن نیز از بهترین و با کیفیت ترین نوع می باشد.

مهم ترین کاربرد پالت بشکه

مهم ترین کاربرد پالت بشکه

از این نوع پالت جهت کاربردهای مختلفی استفاده می شود اما مهم ترین کاربردهای پالت بشکه به این ترتیب است.

 • نگهداری و حمل موادی نفتی که در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها تولید می شود.
 • نگهداری مواد شیمیایی.
 • نگهداری مواد معدنی.
 • مایعاتی در صنایع مختلف استفاده می شوند و قابلیت اشتعال زایی زیادی دارند.
 • مواد غذایی و یا دارویی در صنایع مختلف

پالت بشکه دارای چه مزایایی است؟

همان گونه که گفته شد قفسه بندی در انبارها به ایجاد فضایی بیشتر در این مکان کمک زیادی می کند. استفاده از پالت ها و یا بسته بندی ها نیز کمک می کند تا محصولات بهتر نگهداری و راحت تر قابل حمل و نقل باشند. برای آشنایی با پالت بشکه و مزایای آن به چند مورد اشاره می کنیم.

 • عدم بروز سانحه در انبارها با چیدمان درست بشکه های حاوی مواد محترقه
 • سرعت و سهولت در دسترسی به هر بشکه با استفاده از انواع پالت افقی و عمودی بشکه در چیدمان انبار بیشترین استفاده از فضای داخلی هر انبار با نحوه درست چیدمان بشکه ها بعد از آشنایی با پالت بشکه ممانعت از بروز هر گونه خطر و آسیب در بشکه های که در آن از مواد شیمیایی و یا صنعتی آتش گیر نگهداری می شود.
 • ممانعت از نفوذ هر گونه آلودگی و یا رطوبت به داخل بشکه های حاوی مواد غذایی و یا بهداشتی
  آشنایی با پالت بشکه در چیدمان انبارها مانع از آسیب رسیدن به کارگران و افرادی می شود که در این مکان مشغول به فعالیت هستند در هنگام جابجایی این بشکه ها

منبع : فضا سازان


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

پشتیبانی انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 30/فروردین/1400
تعداد مطالب: 348
تعداد بازدید: 428,491
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...