loader

فرایند انبارداری در یک انبار ریسندگی و بافندگی

شنبه,09/اسفند/1399 - 15:50:29 - 90
تبدیل الیاف به نخ، ریسندگی نامیده می شود.

در واقع وقتی دسته ای از الیاف با کشش بصورت موازی با هم قرار گیرند و به هم تابیده شوند، فشار و اصطکاک سطحی بوجود آمده بین آن ها باعث می گردد که رشته ای محکم تر به نام نخ بوجود آید. این عمل اساس کارخانجات ریسندگی و تبدیل الیاف به نخ می باشد. کارخانجات نساجی ریسندگی و تولید نخ، دارای ماشین آلاتی (مانند رینگ و اپن اند و...) می باشد که در یک فرآیند تولیدی الیاف پنبه و پلی استر را با درصدهای متفاوت و نمره های مختلف تبدیل به نخ می نماید. محصولات کارخانه های ریسندگی به صورت کیسه ای و یا کارتنی توزین و بسته بندی می گردند. فروش محصولات این کارخانه ها در بازار با وزن خالص آن ها می باشد که این وزن، همیشه از کسر شدن وزن بسته خالی محصول و دوک ها و مقسم ها از وزن ناخالص، قابل محاسبه می باشد.

اهداف اجرای پروژه

هدف از اجرای پروژه نرم افزاری مبتنی بر بارکد در شرکت های نساجی تولید کننده نخ و پزشکی به طور کلی به دو بخش تقسیم می گردد:

  1. شناسایی توزین و لیبلینگ و ردیابی محصولات تولید شده
  2. سهولت در بارگیری و خروج محصولات (کارتن ها و کیسه های نخ) به صورت وزنی و مدیریت دقیق انبار

تعریف مقادیر ویژگی های محصول: نرم افزار فرانماد در نسخه تخصصی نساجی و ریسندگی خود، فرم هایی جهت ورود اطلاعات پایه جهت شناسنامه مقادیر این ویژگی ها در اختیار کاربر قرار می دهد و کاربر می تواند ویژگی های متنوع محصولات کارخانه را در این فرم ها تعریف نماید تا در قسمت توزین و بسته بندی و لیبلینگ از آن ها جهت ثبت محصول استفاده نماید.

برنامه امکان تعریف ویژگی های محصول نهایی نخ مانند کالیته، همبافت، رنگ، لات رنگ، نوع مصرف، نمره نخ، جنس نخ، تعداد لا، سیستم ریسندگی، درجه، جهت تاب، اندازه بوبین، وزن بوبین، وزن بسته، وزن مقسم، وزن نایلون، وزن ارفاقی، تعداد دوک، شماره ماشین، نوع بسته بندی و... را به کاربر می دهد، برنامه به گونه ای طراحی گردیده شده است که برای تعریف مقادیر هر ویژگی واسط کاربری خاصی با توجه به نوع ارتباط آن با سایر ویژگی ها در اختیار کاربر قرار می گیرد.

عملیات بسته بندی محصول: قسمت بسته بندی به جمع آوری اطلاعات تولید هر شیفت می پردازد و گزارشات متنوعی بر اساس اطلاعات محصولات تولید شده در اختیار مدیران و سایر کاربرانی که مجوز دسترسی به اطلاعات را دارند قرار می دهد.

در واحد بسته بندی محصول، کاربر رایانه مشخصات کارتن یا کیسه نخ (نمره نخ، جنس نخ، تعداد لا و...) را در برنامه وارد می نماید و سپس کیسه نخ را بر روی باسکول قرار می دهد، وزن بسته های محصول نهایی به صورت اتوماتیک از ترازوی وزن کشی متصل به کامپیوتر بسته بندی خوانده شده و در قسمت مربوطه به وزن ناخالص در برنامه درج می نماید. سیستم بطور اتوماتیک در هر توزین وزن دوک ها و کارتن خالی و مقسم ها و... را از وزن ناخاص کم و وزن خالص را محاسبه می کند. تمام اطلاعات مربوط به نخ به همراه اطلاعات اپراتور ها و شیفت و تاریخ تولید و همچنین وزن خالص و ناخالص در شناسنامه محصول ثبت می گردد. پس از ثبت مشخصات، نرم افزار توسط یک لیبل پرینتر، لیبل محصول را که حاوی مشخصات محصول به همراه بارکد سریال و وزن آن می باشد، در قالب یک برچسب چاپ می نماید که باید آن را بر روی کیسه محصول چسباند.

گزارش تولید

گزارش تولید

مدیران و مسئولان کارخانه می توانند آمار تولید را به صورت Online و به تفکیک تاریخ تولید و شیفت و درجه و همبافت و جهت تاب و سایر ویژگی های محصول مشاهده نمایند.

رسید و حواله انبار

پس از آنکه عملیات بسته بندی تکمیل گردید باید کالا ها به انبار منتقل گردد.
انباردار جهت ورود کالا می بایست سریال کالاهای مورد نظر خود را که بصورت بارکد بر روی لیبل کارتن نخ ها قرار دارد توسط دستگاه Handheld (دستگاه جمع آوری اطلاعات بیسیم) جمع آوری کرده و سپس در فرم صدور سند رسید آن ها را تخلیه و اقدام به رسید کالا ها نماید.

در این عملیات چون جمع آوری و تخلیه و ثبت سریال ها در سند رسید توسط Handheld و نرم افزار انجام می پذیرد، بروز خطای انسانی به حداقل ممکن می رسد و این به دلیل عدم استفاده کاربران از صفحه کلید جهت ورود سریال ها می باشد.
همچنین در این فرم کاربر می تواند اطلاعات تکمیلی سند خود از قبیل شماره مجوز و بارنامه و... را وارد نماید.
بعد از پایان ثبت هر سند رسید، موجودی انبار به میزان سریال های وارده اضافه شده و در گزارش موجودی انبار قابل مشاهده خواهد بود.
عملیات حواله نیز کاملا مشابه عملیات رسید می باشد. در عملیات حواله انبار سریال ها از موجودی انبار کم خواهند شد. در این سند نیز به دلیل استفاده از Handheld جهت جمع آوری و وارد کردن سریال ها خطای انسانی به حداقل ممکن کاهش می یابد.
بعد ثبت هر سند رسید و حواله جهت بایگانی اسناد می توان از آن ها یک چاپ نمود.

انبار گردانی

این عملیات که معمولا در پایان هر سال صورت می پذیرد، جهت از بین بردن مغایرت بین موجودی واقعی انبار و موجودی سیستمی می باشد.
برای انجام عملیات انبارگردانی، انباردار باید تمامی سریال های موجود در انبار را توسط دستگاه Handheld جمع آوری نماید، سپس آن ها را در فرمی با عنوان حواله اختتامیه ثبت نماید، با این عمل تمامی محصولات موجودی نه به صورت فیزیکی بلکه به صورت سیستمی از انبار خارج می شوند.
در این زمان می توان با مشاهده گزارش مغایرت و رفع مغایرت احتمالی، موجودی انبار را صفر نمود.

در نهایت سیستم با ثبت سریال های موجود در Handheld در سند رسید افتتاحیه و در یک دوره جدید و بازگشت آن ها به موجودی انبار، موجودی فیزیکی و سیستمی انبار را یکی و واقعی می نماید.

گزارشات انبار

گزارشات مهم انبار عبارتند از :

گزارش موجودی
کاربران و مسئولان کارخانه می توانند در هر لحظه گزارشی از موجودی انبار ملاحظه نمایند. این گزارش جهت کارایی و کاربرد بیشتر می تواند گزارشی از یک یا چند ویژگی خاص محصول (مانند نوع نخ،سایز، رنگ و...) تهیه گردد. در عکس زیر نمونه ای از گزارش موجوی است:

گزارش کاردکس کالا
در این گزارش می توان گردش یک یا چند سریال را در اسناد رسید و حواله انبار کارخانه مشاهده نمود.
همانگونه که در شکل زیر ملاحظه می کنید در این گزارش اطلاعات کاملی از سریال مورد نظر کاربر به همراه تمامی اسناد رسید و حواله ثبت شده در برنامه انبار وجود دارد.

مدیران و مسولان می توانند از این گزارش جهت ردیابی تک تک محصولات کارخانه از زمان تولید تا خروج آن و رسیدن به مشتری و حتی برگشت مجدد آن به انبار، استفاده نمایند.

گزارش کارکرد
در این گزارش مدیران می تواند عملکرد انبار را به صورت خلاصه یا تفضیل در بازه زمانی مورد نظر خود و یه ترتیب تاریخ مشاهده نمایند.

ویژگی های مهم نرم افزار انبارآنلاین قابلیت اجرا به نحوی که چندین کاربر بتوانند بصورت همزمان به ورود اطلاعات و گزارش گیری بپردازند.
ویژگی هایی از قبیل قابلیت اجرا به صورت وب بروی تمامی گوشی های هوشمند و تبلت و لبتاب به سهولت، استفاده از برنامه از طریق واسط کاربری ساده و متحدالشکل جهت ورود اطلاعات حفظ امنیت اطلاعات با تعیین حدود دسترسی کاربران در کلیه فرم های عملیاتی و گزارشات است.

منبع:danabarcode


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نقاط کنترلی در انبار چیست؟

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 30/فروردین/1400
تعداد مطالب: 348
تعداد بازدید: 428,551
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...