معرفی لیبل و انواع پرینترهای لیبل زن و مقایسه آن ها

 • چهارشنبه 29/بهمن/1399
معرفی لیبل و انواع پرینترهای لیبل زن و مقایسه آن ها

در این مقاله شما با پرکاربرد ترین دستگاه هر کارخانه آشنا می شوید.

لیبل چیست

به طور خلاصه می توان گفت که لیبل یا همان برچسب، کاغذهایی است که توسط پرینتر مخصوص خود لیبل پرینتر (که به آن دستگاه لیبل زن یا چاپگر لیبل نیز گفته می شود) چاپ شده و بر روی کالا درج می شود.

بر روی این لیبل ها که در انواع مختلفی چون لیبل کاغذی، لیبل حرارتی و… موجود می باشند، مشخصات کالا و همچنین بارکد قرار می گیرد که این امر کار شناسایی و ردگیری کالا را سهولت می بخشد.
کاربرد استفاده از لیبل پرینتر یا لیبل زن بسیار متنوع است. به طوری که در فروشگاه ها، بانک ها، داروخانه ها، رستوران ها و بسیاری از موسسات اداری و تجاری کاربرد دارد.

انواع پرینترهای لیبل زن (از لحاظ تکنولوژی چاپ)

اگر از مدل پرینتر؛ برند تولید کننده پرینتر و فاکتورهای دیگر چشم پوشی کنیم، می توانیم پرینتر ها را در دو دسته کلی قرار دهیم:

پرینتر حرارتی مستقیم (Direct Thermal)

این چاپگرها دارای افزونه های شیمیایی هستند و وقتی که گرم می شوند، سطح آن ها تیره می شود. این تیرگی همان الگوی چاپ و متن است. در این پرینترها خبری از استفاده از جوهر، تونر و ریبون نیست. بنابراین برای چاپ رسید در حوزه های بانکی، دستگاه خودپرداز بانک، لیبل ها و رسیدهای حمل و نقل عمومی استفاده می شود.

پرینتر انتقال حرارت (Thermal Transfer)

این چاپگرها یک هد مخصوص دارند و وظیفه آن انتقال حرارت به یک ریبون با جوهر جامد است. ریبون ها معمولاً از وکس، رزین، موم و ترکیبی از آن ها ساخته می شوند. بنابراین فرایند چاپ با استفاده از گرما و فشار صورت می گیرد و برای چاپ کارت pvc بهترین انتخاب ممکن هستند.

مزایای پرینتر های حرارتی

عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ

این پرینتر ها نیازی به شارژ ندارند و سال ها بدون نیاز به هیچ گونه سرویسی کار می کنند.

سرعت بالا در چاپ

سرعت صدور فیش یکی از عوامل مهم در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری رستوران می باشد که این پرینترها با سرعت بسیار بالای خود به شما در رسیدن به این مهم کمک می کنند.

هزینه پایین چاپ

پرینترهای فیش زن حرارتی نیاز به جوهر ندارند و در ضمن کاغذ مصرفی این پرینترها (رول حرارتی) بسیار ارزان می باشد. در صورت استفاده از این پرینترها هزینه نهایی هر قبض یا پرینت 15 سانتی تقریبا 1 تومان می باشد!

کار در سکوت

هنگام کار چاپگر حرارتی صداهای ایجاد شده توسط چاپگرهای سوزنی و لیزری را نمی شنویم و از این حیث با آرامش محیط رستوران مواجه شویم.
بر طرف نمودن مشکل کمبود جا این پرینتر نسبت به انواع لیزری و سوزنی بسیار حجم کمتری از فضا را اشغال کرده، لذا مشکل اشغال فضای کانتر رستوران را تا حدودی مرتفع می نماید.

کاهش هزینه های جانبی

شاید برای خرید این پرینتر ها مبلغی بیش از پرینتر های دیگر هزینه کنید، ولی با توجه به کاهش هزینه های جانبی (کاغذ ارزان، عدم نیاز به شارژ جوهر و عدم نیاز به سرویس) بعد از چند ماه با توجه به صرفه جویی انجام شده هزینه خرید پرینتر به شما باز می گردد.
این خصوصیات منحصر به فرد پرینتر های فیش زن حرارتی سبب شده که این پرینتر ها به طور گسترده در جاهایی مثل رستوران ها، دستگاه های خود پرداز بانک ها (ATM)، داروخانه ها، تاکسی سرویس ها و پیک های موتوری، دستگاه های نوبت دهی، سینماها، فروشگاه و… مورد استفاده گسترده قرار گیرد.

معایب چاپ حرارتی

علی رغم مزایای فوق، برای پرینتر حرارتی چند ایراد هم وجود دارد که نمی توانیم از آن ها چشم پوشی کنید. این ایرادات بعضا ممکن است باعث تغییر گزینه انتخابی می شود:

سرعت چاپ پایین تر

در چاپ حرارتی ما نیاز داریم که میکرو سوزن ها داغ شوند و فرآیند انتقال ریبون را انجام دهند. اما در پرینترهای جوهر افشان مستقیماً جوهر پاشیده می شود و سرعت چاپ آن بیشتر است.

محدودیت در انتخاب رنگ

چاپگرهای حرارتی در پیاده سازی رنگ ها و طیف های رنگی مختلف محدودیت بیشتری دارند.

نکات مهم هنگام خرید پرینتر لیبل زن

انتخاب نوع

نخستین نکته در خرید پرینتر لیبل زن توجه به روش چاپ یا بهتر است بگوییم همان تکنولوژی چاپ برچسب است که شما عزیزان می توانید با توجه به نوع نیاز و همچنین مطالعه بخش قبلی از همین مطلب به مناسب ترین نوع ممکنه از این دست چاپگرها برای خود دست پیدا نمایید.
ناگفته نماند که علاوه بر تکنولوژی های نامبرده شده فوق، چاپ بصورت جوهری نیز یکی دیگر از روش های چاپ لیبل ها می باشد که البته مدت زمانی است دیگر از آن ها استفاده نمی شود.

چاپگر صنعتی یا رومیزی

دومین نکته در انتخاب پرینتر شما به صنعتی یا رومیزی بودن دستگاه مربوط می شود که خوب همانطور که مشخص است چنانچه قصد استفاده از لیبل زن خود را در محیط های صنعتی کرده اید، بایستی از مدل های صنعتی و چنانچه می توانید روند تولید و چاپ برچسب هایتان را در اتاق و دفاتر کاریتان انجام دهید، می توانید از مدل های دسکتاپ یا همان رومیزی بهره گیری نمایید.

بیشتر بدانید: تاریخچه، انواع و راهنمای خرید دستگاه بارکدخوان برای انبار

کیفیت چاپ

نکته سوم در تهیه کردن یک پرینتر لیبل زن و کلا هر مدل دستگاه چاپی دیگری توجه به کیفیت یا همان رزولوشن چاپ دستگاه است که بر حسب DPI بیان می شود و یقینا هرچه عدد آن بالاتر باشد، چاپ مورد نظر شما با دقت و کیفیت بهتری بر روی کاغذ می نشیند. ناگفته نماند یکی از عوامل کاملا موثر بر روی قیمت پرینترهای لیبل زن همین کیفیت چاپ است.

سرعت چاپ

در کنار کیفیت چاپ دستگاهتان به سرعت پرینت آن نیز توجه لازم را داشته باشید. در این خصوص بهتر است با توجه به حجم نیاز خود اقدام کرده و در صورت نیاز به چاپ لیبل های فراوان به سراغ خرید دستگاه هایی بروید که از سرعت چاپ بالایی برخوردار هستند.

سایز برچسب

اینکه برچسب شما نهایتا در چه ابعاد و با چه سایزی تولید می شود، نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. یادتان باشد هر دستگاهی قادر به چاپ انواع برچسب ها در سایزهای گوناگون نیست و به همین منظور دقت و حسن انتخاب شما در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

نحوه اتصال به سیستم

از دیگر فاکتورهای اساسی و مهم در خرید پرینتر لیبل زن توجه به نحوه اتصال دستگاه به سیستم شما می باشد که می تواند هم به روش های سیمی و هم به روش های فاقد سیم به کامپیوتر شخصی شما متصل شود. ناگفته نماند توجه به سازگاری لیبل زن ها با سیستم تان بسیار مهم و حائز اهمیت است.

قیمت پرینتر لیبل زن

به تمامی موارد فوق چنانچه نام و برند تولید کننده را نیز اضافه کنیم تقریبا تمامی موارد مهم و موثر بر روی قیمت پرینتر لیبل زن را بازگو کرده ایم. حال این شما هستید که باید متناسب با بودجه و همچنین حجم نیازتان اقدام به خرید یک چاپگر ایده آل جهت تولید برچسب های مورد نظرتان نمایید.

پورت های اتصال به کامپیوتر

پورت موازی (Parallel)

پورت استاندارد اتصال به پرینتر که نیازی به نصب کردن درایور ندارد و از سرعت بالایی برخوردار است.

پورت سریال (COM)

از این پورت معمولا برای مسافت های بیشتر از 15 متر استفاده می شود. سرعت این پورت هنگام پرینت نسبت به پورت های دیگر پایین تر است.

پورت USB

مزیت این پورت وجود آن بر روی تمامی لپ تاپ ها می باشد. از این پورت معمولا در صورت عدم وجود پورت پارارل استفاده می شود. اشکال این پورت نیاز به نصب مجدد درایور پرینتر در صورت قطع و وصل کردن سیم و همچنین برد کم آن می باشد.

پورت شبکه (Ethernet)

از این پورت معمولا در محل هایی که تعداد کامپیوترها یا پرینترها زیاد است و یا فاصله پرینتر تا کامپیوتر بیشتر از 1.5 متر است استفاده می شود. قیمت این پورت از سایر پورت ها بالاتر می باشد

معرفی برخی فروشندگان پرینتر لیبل زن

آوند پرینتر

www.avandprinter.com - 02188820036 - تهران، خیابان سمیه، بین ایرانشهر و شهید قرنی، پلاک 199

آوند امروز در حوزه های مختلف از بازار ماشین های اداری (تامین مواد مصرفی و قطعات یدکی) بازیگر اصلی است. اگرچه طیف گسترده ای را در این عرصه پوشش داده ایم اما هرگز تنوع را فدای کیفیت نکرده و همواره کیفیت محصول را مدنظر داشته ایم. معرف انبار آنلاین

باما ایران

www.bamairan.com - 02186073301 – 02186073315 - تهران،خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک 31، واحد 4

فروشگاه اینترنتی باما ایران فروشگاهی است تازه تاسیس که فعالیت خود را در زمینه ارائه محصولات در فضای مجازی از سال 1396 آغاز نموده است. برخلاف نوپایی وب سایت فعالیت های این مجموعه سابقه ای قریب به یک دهه حضور در صنف ماشین های اداری در شهر تهران به صورت مستقل داشته است. معرف انبار آنلاین

شارپ ایران

www.sharpiran.com - 021-88815594 - تهران، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه حقانی (پنجم)، پلاک 9، واحد 4

فروشگاه شارپ ایران در سال 1376 افتتاح شد و از سال 1376تا سال 1380 در زمینه فکس های و تلفن های استوک آلمانی شروع به فعالیت کرد و از سال 1380تا سال 1384 فروش آکبند دستگاه های فکس شرکت برادر و پاناسونیک و شارپ را بر عهده داشت. معرف انبار آنلاین

آل پرینتر

www.allprinter.ir - 09124019318 - تهران، میدان فلسطین، مرکز کامپیوتر خوارزمی، واحد 32

فروشگاه اینترنتی ALL PRINTER، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین ماشین های اداری فروشگاه آل پرینتر به عنوان مرجع فروش آنلاین ماشین های اداری و مواد مصرفی امکان خرید اینترنتی محصولات اعم از پرینتر، اسکنر، مواد مصرفی اصلی، جوهرهای اصلی، کارتریج های اصلی و قطعات جانبی را فراهم نموده است. معرف انبار آنلاین

ای پرداز

www.e-pardaz.com- 021-41135 - تهران خیابان کریمخان زند خیابان ایرانشهر شمالی کوچه باقری قصرالدشتی پ 2 واحد 1

ای-پرداز از زمان تاسیس خود در سال 1385 یکی از با سابقه ترین مجموعه های فعال در بازار سخت افزار و آی تی به شمار می رود مجموعه ای که با بهره گیری از تجربه ای طولانی همراه با دانش فنی مناسب برای رشد و ارتقا سطح فنی و تکنولوژی کاربران ایرانی فراهم می سازد.
ای-پرداز به 4 اصل، اورجینال بودن،کیفیت مناسب قطعات،قیمت مناسب و خدمات پس از فروش معتبر شکل گرفته و تاکنون نیز ادامه دارد همچنین با انتخاب و ارائه گسترده محصولات با کیفیت از سوی سازندگان معتبر و خوش نام بین المللی سعی دارد با ارائه راهکارهای فراگیر به بخشی از نیاز های کاربران اداری، صنعتی و خانگی پاسخی شایسته و مناسب ارائه دهد.

نیکروزان

www.nikrouzan.com- 09926983461 - 021-88300013 - تهران، خیابان ایرانشهر جنوبی، نبش خیابان سمیه، ضلع شمال غربی، پلاک 100

شرکت نیکروزان غرب با بیش از سه دهه فعالیت یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش ماشین های اداری مانند دستگاه های فتوکپی، پرینتر، فکس، کامپیوترهای خانگی و اداری، لپ تاپ، قطعات کامپیوتر و تجهیزات شبکه، ویدئو پرژکتور، لوازم جانبی و مواد مصرفی ماشین اداری مثل کارتریج، جوهر، تونر، درام، دولوپر و قطعات یدکی می باشد. همچنین این شرکت با در اختیار داشتن کادری مجرب خدمات پس از فروش مجاز ماشین های اداری، لپ تاپ، کامپیوتر و نیز علاوه بر خدمات ذکر شده کار ریکاوری و بازیابی اطلاعات انواع هارد کامپیوتر و سرور را توسط متخصصین خود انجام می پذیرد.

بهترین پرینتر لیبل زن موجود در بازار

معرفی 10 پرینتر لیبل زن فروشگاهی​

 • پرینتر لیبل زن اس ان بی سی مدل BTP-L42
 • پرینتر لیبل زن بیکسولون مدل SLP-TX400-Network
 • پرینتر لیبل زن بیکسولون مدل SLP-TX403
 • پرینتر لیبل زن وین کد مدل C342C
 • ​پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP-1000
 • پرینتر لیبل زن تی اس سی مدل TE200
 • پرینتر لیبل زن Cab Mach
 • پرینتر لیبل زن تی اس سی مدل 244 pro
 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل GK888t
 • پرینتر لیبل زن میوا مدل MBP 4300

معرفی 10 پرینتر لیبل زن فروشگاهی​

معرفی 10 پرینتر لیبل زن فروشگاهی​

معرفی 10 پرینتر لیبل زن فروشگاهی​

معرفی پرینتر لیبل زن ​همراه

 • پرینتر لیبل زن برادر مدل PT-E110VP

معرفی پرینتر لیبل زن صنعتی

معرفی 12 پرینتر لیبل زن ​صنعتی

 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل ZT420 Rewinder
 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل ZT410
 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل ZT420
 • پرینتر لیبل زن هانی ول مدل PM43 203 DPI
 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل ZT610 با رزولوشن چاپ 203 dpi
 • پرینتر لیبل زن زبرا مدل ZT610 با رزولوشن چاپ 300 dpi
 • پرینتر لیبل زن Cab XC
 • پرینتر لیبل زن Cab EOS
 • پرینتر لیبل زن Cab SQUIX
 • پرینتر لیبل زن Epson مدل C7500
 • پرینتر لیبل زن Cab Hermes
 • پرینتر لیبل زن Epson مدل C3500

معرفی پرینتر لیبل زن صنعتی

معرفی پرینتر لیبل زن صنعتی

معرفی پرینتر لیبل زن صنعتی

معرفی پرینتر لیبل زن صنعتی

در آخر انتخاب شما برای خرید پرینتر حرارتی مستقیم یا پرینتر با جوهر باید با در نظر گرفتن ​نیاز و شرایط خود باشد. البته بودجه نیز شما را به گزینه های کمتری محدود خواهد کرد. انبار آنلاین نرم افزار انبارداری تحت وب در تلاش است مسیر خرید سخت افزار های مربوط به انبار را با معرفی مراکز فروش تخصصی آسان کند. برای مشاهده دمو رایگان نرم افزار انبارداری نیز می توانید بهاینجامراجعه کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید