توصیه به کارمندان، حداقل 2 ساعت در روز را سر پا بایستید

 • دوشنبه 12/خرداد/1399
توصیه به کارمندان، حداقل 2 ساعت در روز را سر پا بایستید
در این مقاله سعی داریم برای سلامتی شما که پشت میز مینشینید مطالبی رو بیان کنیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

به کارمندان ادارات توصیه شده است که حداقل 2 ساعت در روز را سر پا بایستند تا بتوانند سلامتی خود را حفظ کنند و از مرگ زودرس خودداری کنند. این توصیه به دنبال یافته های یک مطالعه در مورد عادات و میزان سلامتی کارکنان یک اداره انجام شده است. بر اساس تحقیقاتی که متخصصان کشورهای دیگری مانند انگلستان، ایالت متحده و استرالیا انجام گرفته است، خواستار تغییر در طراحی میزهای کار، صندلی های ارگونومیک و امکان پیاده روی در محیط کار برای تمامی ادارات، سازمان ها و موسسات شدند. این مطالعه همچنین حاکی از آن است که امکاناتی مانند آشپزخانه، اتاق پرو، سرویس بهداشتی و نمازخانه باید با فاصله بیشتری از کارکنان قرار گیرند تا آنها فعالیت بیشتری انجام دهند.

نشسن روی صندلی

گاوین بردلی فعال حقوق کارمندان گفت: "ما موجوداتی هستیم که سریع به همه چیز عادت می کنیم و به این نتیجه نادرست رسیده ایم که نشستن راهی بهینه برای انجام کارهای اداری است. ما به محیطی احتیاج داریم که مردم برای انجام کار به صورت ایستاده احساس راحتی بیشتری کنند."

اعتماد ما به ایمیل، تلفن، پیام ها و... به عنوان نوعی ارتباط در محیط کار به عدم تمایل ما برای بلند شدن از روی صندلی افزوده است. این مطالعات همچنین به کارمندان توصیه می کند به جای ارسال پست الکترونیکی یا برداشتن تلفن، سعی کنند در صورت امکان کارهای خود را به صورت حضوری با همکاران انجام دهند.

پس بلند شوید، بایستید!

اثرات مضر نشستن

به طور متوسط، هر فرد 8 ساعت در روز را می نشیند و کارمندان اداری بین 65 تا 75 درصد از روز کاری خود را در محل کار می گذرانند. نشستن بیش از 4 ساعت در روز می تواند چنین تاثیراتی داشته باشد:

 • قند خون
 • کاهش کالری سوزی
 • فشار خون
 • کشیدگی عضله کمر و گردن
 • ضعف استخوان ها

نشسن روی صندلی

افسردگی

صرف نظر از میزان فعالیت بدنی که فرد در خارج از ساعات کاری ممکن است داشته باشد، این عوامل هنوز هم می تواند منجر به مشکلات پزشکی و بیماری هایی از جمله دیابت، چاقی، سرطان و بیماری های قلبی شود. برای کسانی که بیش از 7 ساعت در روز را می نشینند، 5% خطر مرگ زودرس را پیش بینی کرده اند. این بیماری ها بسیار خطرناک هستند و شما باید تمام تلاش خود را به کار ببرید تا از آنها جلوگیری کنید.

ایستادن زیاد

در حال حاضر تنها درصد کمی از کارمندان به میزهای تخصصی یا میز و صندلی های ارگونومیک و مناسب دسترسی دارند. در حالی که این میزها از میزهای اداری سنتی گرانتر هستند، اما میزان بهره وری برای سلامتی، مزایا، مراقبت های جسمی آنها بسیار بالاست. پروفسوری به نام مورین بیکر توضیح می دهد: " در بسیاری از موارد، به ویژه برای سازمان های کوچکتر، امکانات لازم برای ایستادن کارمندان به صورت قابل توجهی در روز امکان پذیر نیست. این امر بسیار مهم است که هر کارفرمایی باید مسئولیت هایی که برای حفظ سلامتی کارکنان دارد را به رسمیت بشناسد. "

شاید برای شما مفید باشد: معاینات سلامتی شاغلین و متقاضیان کار در طب کار

همان طور که نشستن برای مدت طولانی در محل کار مشکلی بزرگ است، در مورد ایستادن طولانی مدت نیز می توان گفت که اثر مخربی روی بدن و سلامتی دارد. در واقع شما باید بین این دو تعادل بر قرار کنید و تحقیقات بیشتری انجام دهید تا متوجه شوید که در طول روز چه اهداف و فعالیت هایی باید داشته باشید. سلامتی شما از همه چیز مهم تر است...!

نشسن روی صندلی

راه حل برای جلوگیری از زیاد نشستن

 • از آلارم استفاده کنید. هر نیم ساعت یادآوری شود که از جای خود بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید.
 • اگر ساعت هوشمند دارید، قسمت sedentary آن را برای هر نیم ساعت تنظیم کنید تا به شما ایستادن را یاد آوری کند.
 • هر صحبت یا کاری هر چند کوتاه با همکار خود را حضوری انجام دهید.
 • حتما پس از ناهار چند دقیقه ای قدم بزنید تا مراحل هضم غذا راحت صورت گیرد.
 • پیاده روی پیش از آمدن به سرکار و پس از رفتن از محل کار
 • ایستادن برای خواندن اسناد
 • پاسخ به تلفن و صحبت کردن در حالت استاده

بنابر این می توان گفت که کلید کاهش خطرات نشستن های طولانی مدت برای سلامتی، ایستادن در فواصل زمانی منظم است. لطفا در فرصت های ممکن بایستید! تنها زمانی که نیاز است بنشینید، زمانی که می خواهید بایستید و وقتی که می توانید حرکت کنید و راه بروید.

سعی کنید همیشه خودتان را اولویت قرار دهید، به طور خلاصه اول سلامتی، بعد کار!

منبع:papcoiran.com
درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید