گزارش گرفتن از وضعیت کالا های موجود در انبار یکی از اموری است که یک نرم افزار انبارداری باید بتواند آن را به طور کامل انجام دهد. در این مقاله آموزش گزارش گیری از نرم افزار انبار آنلاین را آموزش می دهیم.

نرم افزار انبار آنلاین یک نرم افزار انبارداری است که با روش های مختلف گزارش های انبار را به کاربران می دهد. گزارش های لازم هر انباری به صورت تعدادی می باشد؛ اما انبار آنلاین بخشی از حسابداری را نیز در نرم افزار فراهم آورده است که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

گزارش های لازم در انبارداری عبارتند از: کاردکس کالا، موجودی تعدادی، موجودی تعدادی همه انبارها، گزارشات ورود کالا، گزارشات خروج کالا، مشاهده فرم های ورود و خروج کالا، گزارش بر اساس طرف حساب ها.

گزارش هایی که ذکر شد همه از واجبات انبارداری است که باید به صورت لحظه ای از آن ها خبر داشته باشیم.

نرم افزار انبار آنلاین گزارش ها را به سه صورت تعدادی، ریالی، نموداری نمایش می دهد.

گزارشات تعدادی کالا

گزارش گیری در نرم افزار انبار آنلاین با فیلتر های مختلفی انجام می شود. همچنین می توانید از موارد ذکر شده زیر گزارش تهیه کنید.

  • نمایش فرم های تعدادی
  • موجودی تعدادی
  • موجودی تعدادی انبارها
  • طرف حساب تعدادی
  • لیست تعداد ورود و خروج کالا
  • محل استقرار

در این قسمت سعی داریم پر کاربردترین آن ها را توضیح دهیم.

نمایش فرم های تعدادی

در این صفحه شما می توانید با تعیین تاریخ فرم هایی را که در تاریخ مد نظر شما ثبت شده را مشاهده کنید.
همچنین می توانید با فیلتر کردن نوع فرم، نام طرف حساب و کاربر تنظیم کننده به فرم مد نظر نزدیک تر شوید.

گزارشات

موجودی تعدادی

در این بخش شما می توانید موجودی کالاها را مشاهده کنید و امکان فیلتر از طریق نام کالا بارکد سطح ها امکان پذیر است.

گزارشات

در این صفحه می توانید کالا هایی که موجودی آن ها برای شما مهم است و می خواهید به آن دسترسی سریع داشته باشید می توانید پس از فیلتر و انتخاب کالای مورد نظر آن را در صفحه میزکار خود ذخیره کنید. برای این کار کافیست پس از مشخص کردن کالا رو آیکون نشان کنار صفحه کلیک کنید.

گزارشات

در قسمت دسترسی سریع می توانید نام این بخش و رنگ آن را مشخص کنید. در صفحه میز کار کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

گزارشات

لیست ورود و خروج کالا

در این قسمت می توانید ریز ورود خروج کالاها را مشاهده کنید. در این صفحه نیز امکان فیلتر سازی وجود دارد.

گزارشات

گزارشات ریالی

در قسمت گزارشات ریالی بخشی از حسابداری را به نرم افزار انبارداری اضافه کردیم تا در صورت نیاز به حسابداری در همین سیستم از آن استفاده کنید.

نمایش فرم های ریالی

در قسمت فرم های ریالی می توانید قیمت فرم های ایجاد شده را مشاهده کنید امکان فیلترسازی در این صفحه نیز وجود دارد.

گزارشات

موجودی ریالی

در این قسمت شما می توانید قیمت ورود کالا، خروج کالا و ارزش ریالی مانده کالا ها را مشاهده کنید. دسترسی سریع برای یافتن موجودی ها در این صفحه نیز فعال است.

گزارشات

لیست ریالی ورود و خروج کالا

در این قسمت می توانید ورود خروج کالاها را در زمان های مشخص و با فیلتر های دلخواه ببینید. فی ورود و فی خروج و جمع کل ورود و یا خروج کالا مشخص است.

گزارشات نموداری

انبار آنلاین با توجه به تمامی سلیقه ها و روش ها توانسته است یک نرم افزار جامع را در اختیار کاربران قرار دهد.

شما می توانید گزارشات ورود و خروج ریالی و تعدادی کالا خود را به صورت نموداری در نرم افزار مشاهده کنید.

گزارشات

نسخه پشتیبان

به تازگی در انبار آنلاین یک گزارشگیری کامل ایجاد شده که به راحتی توسط مدیر امکان پذیر است. در نسخه پشتیبان می توانید موجودی کالاها، انواع فرم ها اطلاعات آن ها و طرف حساب ها را مشاهده کنید.

برای دریافت نسخه پشتیبان وارد قسمت تنظیمات نسخه پشتیبان شوید.

در این قسمت بازه تاریخی را وارد کنید. (تاریخ فقط برای فرم ها اعمال می شود.)

در صورت داشتن انبار های متعدد تیک همه ی انبار ها را فعال کنید.

(اگر اطلاعات یکی از انبارها را می خواهید داخل همان انبار نسخه شتیبان را دریافت کنید و تیک همه انبار ها را غیر فعال کنید.)

برا مشاهده رمز فایل اکسل نسخه پشتیبان فقط برای مدیر قابل مشاهده است. برای مشاهده رمز روی نمایش اطلاعات کلیک کنید و رمز را دریافت کنید.

گزارشات

نکات قابل توجه در گزارشات انبار آنلاین

1) تیم پشتیبانی انبار آنلاین هر روز دو مرتبه از تمامی اطلاعات وارده در نرم افزار بکاپ می گیرد.
2) تمامی گزارشات مورد نظر را می توانید به صورت فایل اکسل دریافت کنید.
3) در هر ساعت از شبانه روز قادر به گزارشگیری از انبار خود هستید.

بخش گزارش گیری یک بخش خیلی مهم و ضروری برای هر نرم افزاری است. تمام تحلیل ها و روش های برنامه نویسی و... در نهایت باید منجر به ارائه گزارش مناسب شود چون کاربران با دیدن گزارشات مناسب است که می توانند تصمیم گیری های خود را انجام دهند.

در این بین ماژول های گزارش گیری پیشرفت های زیادی داشته اند و بنا به درخواست های مشتریان، گزارشاتی به آن ها اضافه شده است ولی کماکان مشتریان گزارشاتی را لازم دارند که هنوز قابل ارائه نمی باشد. ما در نرم افزار انبار آنلاین برخی از گزارشات رایج را قرار داده ایم که کاربران می توانند از آن استفاده کنند همچنین اگر کاربر بخواهد گزارشات حرفه ای تر گزارش تهیه کند، با این مدلی که ما برنامه نویسی نموده ایم، امکان پذیر است.

برای شفاف شدن و آموزش گزارش گیری در نرم افزار شما را به دیدن ویدئو و یا خواندن آموزش زیر دعوت می کنیم.

گزارش از جدول ها

در قسمت سر ستون جدول ها علامت سه نقطه عمودی وجود دارد که به column Settings یا تنظیمات ستون ها معروف است. چهار حالت دارد که با کلیک اول مقادیر ستون را بر اساس کمتر به بیشتر ردیف می کند. که اگر ستون عددی باشد به ترتیب اعداد و اگر حروف باشد به ترتیب حروف الفبا.

با کلیک دوم برعکس حالت اول مقادیر ستون را بر اساس بیشتر به کمتر ردیف می کند.

سرستون: اگر تیک هر سرستون را فعال کنیم در جدول قابل مشاهده خواهد بود و فرقی ندارد در کدام سرستون این را انجام می دهید چون در کل جدول اعمال می شود. توسط این گزینه می توانید ستون هایی که خاموش است و تیک آن فعال نیست را به جدول اضافه کنید و یا از جدول کم کنید سپس خروجی مورد نظر را اکسل بگیرید.

فیلتر: یکی از قسمت های مهم و از مزیت های جداول انبار آنلاین همین گزینه فیلتر است. در جدول ها ستون های عددی و حروف داریم که در فیلتر آن ها تفاوت هایی وجود دارد. مثلا فیلتر حداقل موجودی و نام کالا با توجه به نیاز فیلتر های متفاوتی دارند.

فیلتر ها در دو سطح انجام می شوند. "و" کمک می کند محدوده خواسته خود را دقیق تر کنید. هر کدام از گزینه ها معنای مشخصی دارد که برای مثال در نام کالا می خواهم همه کالاها بجز روسری و کفش را ببینم برای این کار لازم است در سطح اول مخالف روسری و در سطح دوم مخالف کفش را وارد کرده و فیلتر کنم.
و یا در این انبار چند کالا که کلمه شلوار در آن قرار دارد داریم برای مشاهده تمامی کالاهایی که کلمه شلوار در آن است می توانیم از فیلتر شامل استفاده کنیم تا همه کالاهای مربوط به آن در جدول دیده شود.
مثالی دیگر برای ستون عددی می زنم. می خواهم موجودی کالاهایی که بیشتر از 100 و کمتر از 1000 است را ببینم. لازم است بزرگتر و مساوی 100 و کوچکتر و مساوی 1000 را وارد کرده و فیلتر کنم. باید توجه داشته باشید که دو عدد بعد از اعشار برای جستجو اعداد اعشاری است و البته اعداد اعشاری را فقط در موجودی فرعی داریم.
بعد از فیلتر کردن موارد مورد نظر می توانید از این گزارش خروجی اکسل بگیرید.

ویدئوی گزارش گیری در انبارآنلاین با کمک جداول