loader

استفاده از اکسل در انبارداری آنلاین چه کاربردی دارد؟

سه شنبه,13/آذر/1397 - 14:21:46 - 1957
شاید برایتان پیش آمده که از یک سیستمی استفاده می کنید که گاهاَ در شرایط متفاوت عملکردش دچار اختلال می شود. در انبارداری آنلاین چه راه حلی وجود دارد؟

گاهی اوقات برخی از ابزارها به بهبود عملکرد یک سیستم کمک شایانی می کنند. یک گوشی هوشمند را فرض کنید، با تمام امکاناتی که یک گوشی هوشمند در خود دارد هنگام رانندگی تمرکز را از بین برده و ممکن است با استفاده از آن جان آدمی به خطر بیوفتد. حال یک هندزفری که یک ابزار برای بهبود عملکرد یک گوشی در نظر گرفته شده را در ذهن خود بیاورید، این ابزار چه کار می کند؟ آیا نباشد عملکرد یک گوشی هوشمند دچار مشکل می شود؟ طبیعتاَ جواب سوال خیر است. زیرا این ابزار فقط مکمل عملکرد یک گوشی (سیستم) در شرایط خاص می باشد و نبودنش خللی در روند کاری گوشی ایجاد نمی کند. وقتی شما پشت فرمان یک خودرو هستید به واسطه استفاده از گوشی، یک دست شما مشغول شده و به تبعآن، دقت رانندگی شما کم می شود. حال اگر یک هندزفری با خود داشته باشید دیگر خطر مشغول بودن یک دست در کنترل خودرو را نخواهید داشت پس این ابزار عملکرد گوشی شما را در شرایط خاص بهبود می بخشد.

انبار آنلاین

تمامی این صحبت ها برای درک بهتر از آنچه قرار است صحبت کنیم بیان شد.

اکسل کاربرد بسیاری دارد تا جایی که بسیاری از شرکت های تولیدی، بازرگانی و... از آن به عنوان یک نرم افزار مکمل یا حتی اصلی برای ثبت معاملات و روند کاری خود استفاده می کنند. حال ما هم بنا بر ضرورت و عدم محدودیت نرم افزار انبارداری(انبار آنلاین) برآن شدیم که از خواص منحصر به فرد این نرم افزار بهره جویم. اما چگونه؟ فرض کنید شما تا قبل از تهیه نرم افزار انبارداری(انبار آنلاین)برای گزارش گیری و ثبت اطلاعات از اکسل استفاده می کردید که ترک این عادت برای کارکنان شما بسیار سخت است. نگران نباشید برای اینکار فایل اکسلی ضمیمه نرم افزار شده که با دانلود آن می تواند ابتدا اطلاعات خود را وارد آن فایل کرده و بعد از اتمام کار با آپلود آن، اطلاعات را بارگذاری کنید. این کار باعث می شود روند انتقال اطلاعات برای کارکنان ساده تر شده و بتوانند به راحتی با تغییرات هماهنگ شوند. همچنین برخی از مدیران برای راحتی و ارائه گزارشات لازم به مافوق خود ملزم به استفاده از اکسل هستند. برای آن ها هم روند گزارش گیری را راحت کرده ایم. کافیست اطلاعاتی که در نرم افزار انبارداری(انبارآنلاین) وارد کرده اند را با فایل اکسل خروجی بگیرند. اطلاعات آن ها با فرمت انبار آنلاین اما به صورت اکسل نمایش داده می شود. در اینجا اکسل نقشی مکمل ایفا می کند و بعنوان ابزاری، برای راحتی برخی از مشاغل استفاده شده است. اکسل مزایا و معایب خودش را دارد اما ما بر آن شده ایم معایبش را با نرم افزار انبار داری پوشش داده و مزایای آن را در کنار نرم افزار به کار گیری کنیم.

انبار آنلاین

یک مثال جالب: شما یک کفش فروشی دارید، در انبار خود از یک محصول چند سایز متفاوت وجود دارد. چگونه این اطلاعات را وارد سیستم کنید در حالی که هم وقت زیادی تلف نشود و هم اطلاعات دقیق ذکر شود و هم یک محصول را چند بار با سایز متفاوت وارد نکنیم؟ اکسل یک راه حل ساده ارائه می دهد. می تواند با توجه به خاصیت AUTO FILL در اکسل یک محصول را یکبار تعریف کرده و مابقی آن را اکسل ادامه می دهد. این اطلاعات به راحتی در انبارآنلاین بارگذاری شده و موجب سهولت در انجام کار می شود.


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نرم افزار انبارداری چه کمکی به ما می کند
تبلیغات در انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: شنبه 03/مهر/1400
تعداد مطالب: 417
تعداد بازدید: 635,482
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...