loader

منظور از ثبت دو واحد برای کالا در نرم افزار انبارداری چیست؟

سه شنبه,29/آبان/1397 - 12:16:47 - 1896
تا به حال برایتان پیش آمده که برای شمارش یک کالا از دو واحد متفاوت استفاده کنید؟ آیا نرم افزار انبارداری در بازار این قابلیت را دارد؟

منظور از ثبت دو واحدی برای کالا چیست؟

در بعضی از مشاغل گاهی ضرورت پیدا می کند که یک کالا با 2 نوع واحد شمارش شود تا آمار دقیق تری به مالک کالا دهد. بسیاری از مشاغل با این معضل دست و پنجه نرم می کنند که زمانی نیاز به واحد دیگری برای شمارش آن کالا دارند اما امکان دسترسی به آن ندارند. برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید: فرض کنید شما در انبار خود تعدادی بطری آب معدنی دارید که در برخی موارد باکس آن را به فروش می رسانید و برخی دیگر را بصورت بطری تحویل مشتری می دهید. برای آنکه آمار دقیقی از تعداد کالا داشته باشید نیاز دارید هر زمان که احتیاج بود تعداد باکس و در زمان دیگر تعداد بطری ها را استخراج کنید. پس نحوه شمارش کالا در برخی موارد متفاوت است. مثلا 200 بطری آب معدنی در انبار وجود دارد. برای دستیابی به تعداد باکس آن باید ضریب مناسبش که 6 است را برای سامانه تعریف کنید. (ضریب همان تعداد واحد فرعی ست. هر باکس آب معدنی 6 بطری دارد.)

در نرم افزار تحت وب انبار آنلاین برای راحتی مشتریان در هنگام ثبت کالا گزینه دو واحدی کالا، انتخابی است. یعنی می توان بنا به ضرورت آن را فعال کرد وگرنه نیازی به درگیری در این موضوع برای همگان وجود ندارد. شما مشتریان عزیز می توانید با فعال کردن گزینه دو واحدی کالا، واحد اصلی خود را تعریف کرده و به همان نسبتی که در واحد فرعی به آن نیاز دارید به واحد فرعی ضریب بدهید. با این کار در هنگام مشاهده موجودی کالای اضافه شده می توانید هم تعداد بر اساس واحد اصلی و هم تعداد بر اساس واحد فرعی را مشاهده کنید و نیازی به ماشین حساب و تبدیل کردن اعداد به همدیگر ندارید. این مورد در انبارداری نوین رایج است.

نکته مهم: در زمان گزارش گیری برای ارائه به طرف حساب فقط و فقط واحد اصلی قابل رویت است و واحد فرعی به مشتری ارائهنمی شود.

با این کار شما می توانید از چندین واحد در نرم افزار انبار خود استفاده نمایید.

دو واحد شمارش از یک محصول


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

دریافت دموی انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 29/دی/1399
تعداد مطالب: 309
تعداد بازدید: 329,651
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...