loader

استفاده یک شرکت بزرگ از سیستم مدیریت انبار

سه شنبه,26/تیر/1397 - 16:19:07 - 2270
من اخیرا از یک خرده فروش بزرگ خرید کردم و در زمان بررسی زمان حمل و نقل 10-14 روز کاری تخمین زده شد. برای دیدن حداقل من شوکه شدم

چون تمام محصولات موجود در انبار موجودی بوده و هیچ کدام از آن ها بیش از حد بزرگ یا سنگین نیستند. من با خودم فکر کردم که این مدت طولانی در این روز و سال که مشتری به دنبال لذت فوری است و منتظر می ماند تا کالاها به مدت 3 یا 4 روز یا حداکثر یک هفته بدستشان برسد. قبلا از این خرده فروش خرید کردم، به یاد می آورم که مدت زمان حمل و نقل، تقریبا نصف آن چیزی است که من فقط به آن اشاره کردم.
من تصمیم گرفتم به شرکت تماس بگیرم تا ببینم چرا زمان حمل و نقل در این مورد دو برابر آنچه انتظار داشتم، طول کشید. هنگامی که من در نهایت به خدمات به مشتریان رسیدم، گفتند که انبار با توجه به یک سیستم انبار جدید که نصب کرده است، مسائل زیادی را برای دریافت هر گونه محصول سریعتر از 14 روز می گذراند. من در مورد حمل و نقل سریع پرسیدم تا محصولات را زودتر دریافت کنم و به من گفته شد که آن ها نمی توانند یک یا دو روز به علت مسائل سیستم جدید بیرون بیایند.
چگونه می توان یک شرکت بزرگ یک سیستم مدیریت انبار جدید را اجرا کند و این نوع مسائل را داشته باشد؟
من فکر می کنم کم ترین پاسخ و بیشترین یا بهترین تست برای اطمینان شما این است که یک سیستم جدید را راه اندازی کنید.
یک سیستم بزرگ مانند یک سیستم مدیریت انبار به طور معمول از طریق یک فرایند راه اندازی برای پیکربندی نرم افزار بر اساس گزینه های مورد نیاز ذخیره سازی محصول و مدل های حمل و نقل شرکت و هم چنین تنظیم محل قرارگیری ساخته می شود. در رابطه با پیکربندی، ادغام به سیستم مدیریت سفارش می تواند رخ دهد به طوری که داده های لازم مورد نیاز هر سیستم با دقت به حساب می آید و در یکپارچگی مناسب منتقل می شود. پس از تکمیل، تست واحد از هر قسمت نرم افزار، شامل تست پذیرش، تضمین کیفیت، تسویه حساب، تکمیل، جمع آوری، بسته بندی، حمل، بازگشت، تنظیمات موجودی، شمارش چرخه، و غیره خواهد بود. با سناریوهای مختلفی که بازتاب عملیات روزمره کسب و کار است.
بالاترین تست واحد توسط هر یک از مدیران / سرپرستان برای تمام زمینه های عملکردی کسب و کار صورت می گیرد تا ببینند به درستی کار می کند. هریک پس از بررسی امضا می کنند. آنچه که ما همیشه در آینده توصیه می کنیم، یک روش آزمایشی اتاق کنفرانس (CRP) برای تست سیستم به پایان می رسد با مجموعه ای از سناریو هایی که برای تست تمام جنبه های سیستم مدیریت انبار طراحی شده اند.
اساسا شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که از آغاز افزودن SKU های جدید برای وارد شدن به یک اطلاع رسانی پیشرفته حمل و نقل (ASN) و سپس انجام تمام قابلیت ها برای دریافت محصول و قرار دادن آن به هر دو جهت جلو و موقعیت مکانی آماده هستید. گام بعدی این است که سفارشات خود را برای انجام موج جمع آوری، چیدن، بسته بندی و حمل و نقل ارسال کنند.
CRP همچنان مطمئن است که ادغام دوباره به سیستم مدیریت سفارش دقیق است که سفارشات با شماره ردیابی و هزینه حمل و نقل واقعی به روز می شود و اگر همه اقلام برای یک سفارش ارسال شده است، پرداخت سفارش حل و فصل می شود، و سفارش کامل بسته شده است.
CRP به تمام سیستم های دیگر سیستم مدیریت انبار، بازده، شمارش چرخه، تنظیمات موجودی، و غیره اشاره می کند تا زمانی که یک خطا وجود داشته باشد که امکان انجام موفقیت آمیز را نداشته باشد. CRP متوقف می شود تا زمانی که خطا اصلاح شود و سپس دوباره شروع به موفقیت 100٪ با تمام قابلیت ها می شود. این CRP می تواند یک هفته تا یک ماه یا بیشتر بسته به تعداد اشتباهات و تعداد موارد مختلف کسب و کار مورد آزمایش قرار گیرد. هنگامی که تمام قابلیت ها با موفقیت 100٪ از طریق CRP عبور کرده اند، تیم اعلام می کند که سیستم کاملا مورد آزمایش قرار گرفته و از نظر قابلیت ها آماده برای استفاده واقعی است.
تست های بالا و فرآیندهای CRP چیزی است که ما توصیه می کنیم یک شرکت برای هر سیستم مدیریت سفارش جدید و یا اجرای سیستم مدیریت انبار انجام دهد. چه چیزی موجب پیاده سازی موفقیت آمیز سیستم جدید می شود آزمایش، آزمایش و آزمایش بیشتر است. اگر 100٪ آماده نباشید، همچنان به سیستم تست کنید و نیشگون بگیرید. بهتر است دلیلی برای «زنده شدن» داشته باشید تا اینکه یک سیستم زندگی کنید که می تواند به مشتریان خود و رقبای خود آسیب برساند و می تواند به سرعت و با دقت به آن ها برسد.


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید دموی نرم افزار انبارداری آنلاین را دریافت نمایید.

نقاط کنترلی در انبار چیست؟

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

Captcha