loader

تعریف نامحدود کاربر، سطح دسترسی و تخصیص انبار به کاربران

چهارشنبه,19/آبان/1400 - 07:04:51 - 626
با گذشت زمان، اشتباهاتی که به ظاهر ساده می رسند اثر موج دار منفی، از درخواست اولیه تا زمان تحویل سفارش ایجاد می کنند.

چطور وقتی در ​انبار نباشیم ولی نظارت کامل داشته باشیم

شما می توانید علاوه بر کامپیوتر و لپتاپ، با گوشی تلفن همراه و یا تبلت از هر مکانی به نرم افزار دسترسی داشته باشید. تعریف انبار، درج کالا و ثبت نام کاربر در انبار آنلاین نامحدود است. سیستم انبارداری انبار آنلاین امکاناتی را به وجود می آورد که شرکت ها و سازمان ها بتوانند به اطلاعات موجودی کالا در انبارها به صورت یکپارچه و صحیح دسترسی داشته باشند.

تنها کافیست که لیستی از اطلاعات تمامی کارمندان با محدوده دسترسی فعالیت هر یک تهیه کنید و آن را به نرم افزار انبارآنلاین بسپارید.

تعریف نقش کاربر

تعیین نقش برای هر کاربر نیز اطمینان از این است که افراد در یک نرم افزار قادر به استفاده از چه بخش هایی هستند که به آن ها کمک می کند تا کارهای خود را انجام دهند، اما دسترسی این افراد به اندازه نیاز آن ها می باشد. به این دلیل که هر کاربر فقط بتواند به اطلاعات لازم برای کار خود دسترسی داشته باشد.
برای تعریف تعریف کاربر در نرم افزار انبارآنلاین در ابتدا باید نقش کاربر خود را تعریف کنید. تعریف کردن نقش ملزم به این است که کاربر شما به کدام یک از بخش های نرم افزار و یا حتی منو نرم افزار دسترسی داشته باشد که این کار باعث افزایش امنیت نرم افزار و حفاظت بیشتر از اطلاعات ذخیره شده در نرم افزار می باشد.

نکته: در نرم افزار به صورت پیش فرض یک نقش به عنوان "مدیر" تعریف شده، پس توجه داشته باشید که هنگام معرفی کاربران، تنها کاربرانی که صلاحیت هر گونه کاری در سیستم را دارا هستند را "مدیر" معرفی کنید. و امکان ویرایش و حذف این نقش وجود ندارد.

نکته: اگر چنانچه بخواهید یک کاربر با تمامی دسترسی ها در نرم افزار اضافه کنید دیگر نیاز به انجام این مراحل نیست، می توانید از نقش "مدیر" که به صورت پیش فرض داخل نرم افزار تعریف شده به کاربر خود تخصیص بدهید.

آموزش تعریف نقش در نرم افزار انبارآنلاین

1.برای تعریف نقش به عنوان مثال (انباردار) شما در ابتدا باید زیر منو "مدیریت کاربران" را باز کرده و بر روی "نقش ها" کلیک نمایید.

آموزش تعریف نقش در نرم افزار انبارآنلاین

2.برای تعریف نقش (انباردار) و یا نقش اضافه باید دکمه افزودن "ثبت نقش" در بالا سمت راست جدول کلیک نمایید. محدودیتی در تعریف نقش ها ندارید.

آموزش تعریف نقش در نرم افزار انبارآنلاین3.در این بخش شما باید دسترسی های مختص نقش را انتخاب و در نهایت دکمه ثبت کلیک نمایید.

3-1.فعالیت ها: در این قسمت باید تمامی دسترسی های که می خواهد نقش (انباردار) داشته باشد، بنا به نیاز به اطلاعات و عملیات های که باید انجام دهد، انتخاب می کنید.

3-2.منو ها: در این قسمت می توان نقش را محدود به یه سری از منو ها کرد. با انتخاب کردن منو های نرم افزار در این بخش تنها منو های انتخاب شده به آن نقش نمایش داده می شود.

آموزش تعریف نقش در نرم افزار انبارآنلاین

تعریف کاربران

بخش کاربران مهمترین بخش سیستم از نظر امنیت، می باشد. توسط این بخش کاربران مختلف با استفاده از نقش های از قبل تعریف شده به قسمت های برنامه تعریف می نمائید و مشخص می کنید که کدام کاربر مجاز به مشاهده کدام قسمت ها باشد و یا در صورت ورود به هر قسمت از نرم افزار، آیا اجازه اضافه کردن، حذف، ویرایش، چاپ و … را داشته باشد. همچنین کاربر مورد نظر شما فعال است یا خیر.

در بخش تعریف کاربر این امکان وجود دارد که کاربری را که تعریف می کنید، به یک یا چند انبار تخصیص دهید که تنها به همان انبار یا انبارها اجازه دسترسی داشته باشد.

تخصیص انبار به کاربر امکان ویژه ای برای سطح دسترسی کاربران است.

نکته: برای هر کاربری که شما برای نرم افزار تعریف می کنید نیاز نیست که یک نقش تعریف کنید می توانید یک نقش رو به چند کاربر اختصاص دهید، مثلا شما چند انبار دارید و هر انبار هم یک انباردار به تمامی کاربران انباردار نقش انباردار را تخصیص می دهید.

آموزش تعریف کاربر در نرم افزار انبارآنلاین

1.برای تعریف کاربر ابتدا از زیر منو "مدیریت کاربران" بر روی "کاربران" کلیک می کنید.

آموزش تعریف کاربر در نرم افزار انبارآنلاین

2. برای افزودن کاربر باید دکمه افزودن "ثبت کاربر" بالا سمت راست جدول کلیک کنید.

آموزش تعریف کاربر در نرم افزار انبارآنلاین

3.در این بخش باید اطلاعات که از کاربر داریم اعم از نام، ایمیل، شماره موبایل و... را در این بخش وارد نماییم و در نهایت هم دکمه ثبت را کلیک نمایید.

نکته: چنانچه کاربر شما حق امضا کردن فاکتور های چاپی را دارد، تیک حق امضا را فعال نمایید تا نام کاربر در فرم ها چاپ شود.

نکته: حتما ایمیلی که برای کاربر درج می نمایید ایمیل صحیح باشد به این دلیل که برای ورود و تغییر رمز ورود باید از ایمیل استفاده کنند.

آموزش تعریف کاربر در نرم افزار انبارآنلاین

آموزش تخصیص کاربر به انبار

احتمالا شما در فعالیت کاری خود دو و یا چندین انبار داشته باشید و به عنوان مدیر کسب و کار و نرم افزار صلاح بدونید که کاربران نرم افزار تنها دسترسی به انبار فعالیت کاری خود داشته باشند، که این کار باعث جلوگیری از یکسری اشتباهات و مشکلات می کندبه عنوان مثال باعث جلوگیری از ایجاد فرم به اشتباه در یک انبار دیگر و یا جلوگیری از نمایش تمامی اطلاعات انبار ها به تمامی کاربران و...

تخصیص کاربر به یک یا چند انبار در مرحله آخر انجام می شود یعنی شما بعد از تعریف نقش و تخصیص دادن آن به کاربر وقت تخصیص انبار به کاربر رسیده.

1.در صفحه "کاربران" شما لیست تمامی کاربران را مشاهده می کنید، برای اختصاص دادن انبار به یک کاربر از ستون عملیات هر کاربر گزینه "تخصیص انبار" را کلیک می کنید.

تخصیص کاربر به انبار

2.در این صفحه شما می توانید از بخش "انبار" تمامی انبار ها را مشاهده کنید، و با انتخاب کردن یک انبار و یا انبارها آن ها را به کاربر اختصاص دهید، و در نهایت هم گزینه ذخیره را کلیک نمایید.

تخصیص کاربر به انبار

ویدیو آموزشی تخصیص انبار به کاربر

در انبار آنلاین محدودیتی در ایجاد کاربر ندارید و این در حالی است که در نرم افزارهای ویندوزی برای هر کاربر هزینه جداگانه در نظر گرفته شده است. برای مشاهده نرم افزار، دمو را از سایت انبار آنلاین دریافت کنید. همچنین ویدئو آموزشی داخل نرم افزار همراه شما خواهد بود.به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید دموی نرم افزار انبارداری آنلاین را دریافت نمایید.

دریافت دموی انبار آنلاین
تبلیغات در انبار آنلاین

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 30/خرداد/1401
تعداد مطالب: 502
تعداد بازدید: 1,056,867
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

Captcha