تاثیر قفسه بندی انبار در افزایش فضای انبار

  • دوشنبه 30/فروردین/1400
  • 0
تاثیر قفسه بندی انبار در افزایش فضای انبار

با توجه به اینکه کل هزینه های تحقق کار، اشتغال، قفسه بندی انبار، وسایل حمل و نقل مواد، فعالیت انبارها برای شرکت ها گران تمام می شود. غالباً فضای انبار 15 تا 20 درصد هزینه هر سفارش محاسبه شده است.
افزایش ظرفیت انبار نباید فقط به تغییر در استفاده از فضا و افزایش مکان های محصولات محدود شود. برای ارزیابی و راه حل ها، لازم است که مواردی همچون طرح انبار، جریان محصول، کارایی نیروی کار، قفسه بندی انبار و گزینه های حمل و نقل مواد، ایمنی، توان عملیاتی و عملکرد سیستم انبار را در نظر بگیریم. ادغام این عناصر است که باعث کارآیی می شود.
برای اینکه بتوانیم انواع سیستم های قفسه بندی را در انبار خود داشته باشیم و تنوع و سازگاری نگهداری انواع محصولات را حفظ کنیم، باید استفاده از فضای انبار را به حداکثر برسانیم. انبار تا جایی می تواند خالی باشد که دسترسی و کاربری شما را راحت کند.
مسلما استفاده از یک سیستم قفسه بندی مناسب بهترین راه حل برای رسیدن به این منظور است.

خرید قفسه انبار

چگونه ظرفیت قفسه بندی انبار محصولات در انبار را افزایش دهیم؟

برای شروع باید سیستم های قفسه فلزی فعلی خود را کنترل کنید تا بتوانید با بررسی و حسابرسی های خود موارد زیر را بیابید:

  • در مجموع چند پالت برای هر خط تولید باید ذخیره شود؟
  • آیا تمام محصولات شما در سیستم پالت بندی روی پالت های استاندارد ذخیره می شوند یا از طیف وسیعی از سیستم های قفسه بندی انبار استفاده می کنید؟
  • آیا سیستم قفسه بندی فعلی شما برای قفسه بندی انبار محصولات شما به طور ایده آل مناسب است یا راه حل مناسب تری برای قفسه بندی انبار وجود دارد؟

موجودی انبارها با گذشت سال ها کارکرد، تمایل به رشد و تغییر دارند. این بدان معناست که اگر راه حل های قفسه بندی انبار و سیستم های قفسه راک شما متناسب با موجودی جدید تنظیم و تغییر نکند، محصولات می توانند به صورت ناکارآمد ذخیره شوند. با در نظر گرفتن سیستم هایی که قبلاً در انبار خود دارید و همچنین نیازهای موجودی کالا، شناسایی مناطق برای بهبود کار آسان تر می شود.
به عنوان مثال، اگر دامنه محصول گسترش یابد و شامل بسیاری از خطوط جدید باشد، یک سیستم قفسه بندی راک با قابلیت دسترسی بالاتر برای اطمینان از در دسترس بودن کلیه ی محصولات مورد نیاز است. برعکس، اگر مقدار بیشتری از هر خط تولید را ذخیره کرده اید، تغییر سیستم قفسه بندی انبار با چگالی بالاتر به شما امکان می دهد پالت های بیشتری را ذخیره کنید در حالی که اطمینان از دسترسی به هر خط محصول را دارید. با شناسایی و نصب سیستم های ایده آل جمع آوری و قفسه بندی انبار پالت بر اساس ویژگی های موجودی خود، شما قادر خواهید بود ظرفیت قفسه بندی انبار خود را افزایش دهید، سازمان را بهبود بخشید و بهره وری را افزایش دهید.
راه حل ذخیره مطلوب را انتخاب کنید هنگامی که نیازهای قفسه بندی انبار خود را شناسایی کردید، می توانید راه حل مطلوب قفسه بندی انبار را برای به حداکثر رساندن ظرفیت قفسه بندی انبار خود انتخاب کنید. هنگام انتخاب راه حل قفسه بندی انبار مطلوب برای موجودی خود، دو ملاحظه اساسی وجود دارد:

1) قفسه بندی انبار خود را بر اساس نوع محصول انتخاب کنید.

انتخاب سیستم قفسه بندی، خود بر اساس محصولاتی که باید ذخیره شود، فضای قفسه بندی انبار را به حداکثر می رساند زیرا اطمینان حاصل می کنید که قفسه ها همانطور که در نظر گرفته شده و بدون فضای هدر رفته مورد استفاده قرار می گیرند. طیف گسترده ای از قفسه ها و راه حل های قفسه بندی انبار متناسب با هر طیف محصول از قفسه بندی انبار برای ذخیره سازی عمودی محصولات سخت و سنگین، قفسه بندی انبار افقی برای محصولات استوانه ای بلند در نظر گرفته می شود.
اوژن سیستم جهان، قفسه بندی انبار با سیستم های هوشمندی همچون روتواسمارت و کالواسمارت را برای اولین بار در ایران به بازار عرضه داشته است. که با توجه به نیاز مشتری به منظور استفاده از فضای انبار به صورت عمودی و افقی پیشنهاد می گردد.

2) قفسه بندی انبار را بر اساس میزان محصول انتخاب کنید.

مهم است که سیستم قفسه بندی خود را بر اساس حجم قفسه بندی انبار هر محصول انتخاب کنید. اگر مقادیر عمده ای از هر محصول را ذخیره می کنید، یک سیستم قفسه بندی راک با چگالی بالا، مانند قفسه بندی خود راهرو و یا قفسه بندی خودجریان، به شما امکان می دهد محصولات بیشتری را در هر متر مربع ذخیره کنید، بدون اینکه مانع دسترسی به محصول شوید.
فضای کف موجود را افزایش دهید، اگر قبلا سیستم های قفسه بندی انبار خود را کنترل کرده اید و سیستم قفسه بندی انبار مطلوب را نصب کرده اید برای بسته بندی هرچه بیشتر پالت در انبار خود، مرحله بعدی افزایش فضای کف موجود است. در کوتاه مدت از زمان بازسازی یا جابجایی، فقط یک راه برای افزایش فضای کف در یک انبار وجود دارد و آن هم نصب یک طبقه است. یک طبقه مستطیل انبار یک ساختار ایستاده آزاد است که می تواند با استفاده از فضای عمودی بالای سیستم رکینگ موجود شما را افزایش دهد. علاوه بر این، طبقه های میان طبقه می توانند به صورت چند سطح بالا ساخته شوند تا فضای کف موجود شما دو برابر یا سه برابر شود.
اگر دامنه محصول با تنوع بالایی دارید و از هر محصول مقدار کمی دارید، یک سیستم قفسه بندی راک با قابلیت دسترسی بالا، مانند قفسه بندی پالت راک، مناسب تر است. اگر مطمئن نیستید که کدام نوع قفسه بندی پالت متناسب با محدوده محصول و حجم قفسه بندی انبار شماست، با کارشناسان اوژن سیستم جهان تماس بگیرید (021-88838838) تا آن ها تمامی اطلاعات تخصصی و کارشناسی شده را در اختیار شما قرار دهند.

انتخاب بهترین شرکت تولید کننده قفسه بندی انبار

وقتی به دنبال بهترین شرکت تولید کننده قفسه بندی انبار به منظور ذخیره سازی محصولات خود هستید، می توانید روی تولیدات با کیفیت و با ایمنی بالای اوژن سیستم جهان حساب باز کنید و از مشاوره ی تخصصی تیم مجرب اوژن که با تمامی صنایع مختلف همکاری نموده اند و نیز از درک بالای آن ها به منظور تشخیص نیازهای هر صنعت برای انتخاب بهترین نوع قفسه بندی انبار بهرمنده شوید.
چه یکی از قفسه های آماده ما را بخرید و چه آنکه طبق مشخصات شما به صورت سفارشی طراحی شده باشد، می توانید روی این واقعیت حساب کنید که محکم ترین و قابل اطمینان ترین سیستم ذخیره سازی ورق فلزی را که می توانید خریداری کنید، دریافت می کنید.

از آنجا که ما تنها تولیدکننده هایی هستیم که کلیه محصولات خود را در داخل تولید می کنیم، این امر ما را قادر می سازد قیمت های بسیار پایین تری نسبت به رقبای خود که به طور مکرر موجودی خود را از کشورهایی مانند چین وارد می کنند، ارائه دهیم. این می تواند به معنای صرفه جویی در حدود قابل توجهی باشد که شما به دنبال سیستم ذخیره سازی هستید.

برخی از مزایای دیگر کار با اوژن سیستم جهان شامل تیم های ساخت و مهندسی متنوع و بسیار واجد شرایط ما می باشد. تمام فرآیندهای ساخت و تولید ما دارای موجوزهای معتبر می باشند و شرکت اوژن دارای گواهینامه ISO 9001: 2015 می باشد. و همانطور که در بالا ذکر کردیم، کلیه محصولات اوژن در ایران طراحی و تولید می شوند.

قیمت عالی، محصول عالی، خدمات عالی به مشتری، همه این ها دلایلی برای مشارکت با اوژن برای رفع نیازهای قفسه بندی انبار شماست. اگر می خواهید در مورد محصولات عالی ما و تیم عالی ما بیشتر بدانید، از صفحه تماس با ما بازدید کنید تا بتوانید در مورد تجارت و مواردی که به دنبال آن هستید به ما بگویید. یکی از نمایندگان فروش آگاه ما در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت، که امیدواریم منجر به بحث آموزنده در مورد همه روش های مختلفی شود که می توانیم به شما کمک کنیم.

منبع: اوژن سیستم جهان

*رپورتاژ انبارآنلاین*

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید