هزینه انبارداری آهن آلات و مدیریت موجودی آن

 • پنجشنبه 04/اسفند/1401
هزینه انبارداری آهن آلات و مدیریت موجودی آن

قیمت پروفیل بر چه اساس محاسبه می شود؟

بر اساس وزن و ضخامت هست و معمولا در شاخه های 6 متری و 12 متری عرضه می شود.

علت اختلاف قیمت هر شاخه میلگرد، در برندهای مختلف چیست؟

وزن و کیفیت میلگرد تولیدی در برندهای مختلف، متفاوت بوده و از این رو قیمت هر شاخه میلگرد تولیدی در یک کارخانه با دیگری فرق دارد.

هزینه حمل و نقل خرید میلگرد چقدر است؟

هزینه ها بر اساس تن بر کیلومتر است. هزینه ارسال میلگرد با توجه به نوع ماشین و محل تخلیه متفاوت است.

همچنین سوالاتی مانند: کاهش قیمت میلگرد امروز، نمودار قیمت میلگرد امروز، قیمت آنلاین آهن و میلگرد، وزن میلگرد، کانال قیمت لحظه ای میلگرد، قیمت روز میلگرد در صنعت ساختمان سازی و تولید مطرح است. در این میان برآورد موجودی و هزینه این کالا ها بصورت لحظه ای بسیار مهم می شود. با سیستم انبارداری حرفه ای می توان کنترل موجودی لحظه ای این مدل کالا را در دو واحد بصورت لحظه ای بدست گرفت.

آنچه باعث شده نرم افزار انبارداری و مدیریت انبار به یک مسئله مهم تبدیل شود، نگهداری صحیح، چیدمان، کنترل موجودی لحظه ای و دقیق، نحوه ورود و خروج

کالا است. از همه مهم تر صرفه جویی در هزینه های مختلف به مدیریت بهتر و سود بیشتر کمک می کند.

قیمت میلگرد

انبارداری میلگرد

میل گرد آهن آجدار آرماتور فولادی یا فیبر پلیمری تقویت شده ای است که در بتن برای جبران و بالا بردن مقاومت کششی پایین آن (بتن) مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع میلگرد می توان به میلگرد آجدار، میلگرد ساده، کلاف آجدار و کلاف ساده اشاره کرد.

میلگرد آجدار معمولا در طول های 12 متری تولید می شود، همچنین این محصول در سایز 8 الی 36 و حتی 40 نیز تولید می شود اما برخی سایزهای آن کمتر و در شمار محدودی از کارخانه ها و با سفارش مشتری ساخته می شود.

میلگردهای ساده را قبلا با علامت A-1 نمایش می دادند که اخیرا براساس استاندارد جدید 240 ساده گفته می شود و همچنین قطر آن ها 6 الی 200 میلیمتر می باشد.

کارخانه های مطرح تولید میلگرد

میلگرد ابرکوه، میلگرد نیشابور، میلگرد زاگرس، میلگرد امیرکبیر، میلگرد بناب، میلگرد فایکو، میلگرد ذوب آهن اصفهان، میلگرد آتیه خلیج فارس، میلگرد میانه، میلگرد معراج گلستان

برای ورود کالای میلگرد ساده و میلگرد آجدار به نرم افزار انبارداری آنلاین می توانید به این صورت نامگذاری کنید:

اگر دسته بندی شما: نوع، وزن/ضخامت، متراژ باشد.

نوع ها: میلگرد ساده، میلگرد آجدار، توری، ورق اسیدشویی، ورق استیل، تیرآهن، هاش، لوله مانیسمان، لوله گازی، نبشی، سپری و ...

میلگرد ساده

وزن: 125 کیلوگرم، 155 کیلوگرم، 226 کیلوگرم، 32 کیلوگرم، 33.4، 48.3و ...

متراژ: 18 سانت، 20 سانت، 22 سانت و ... هستند که این دسته بندی پیشنهادی بسته به تولید و فروش شما متغیر و محدود خواهد شد.

نام کالا:

میلگرد ساده 12 آنالیز A3

میلگرد ساده 14 آنالیز A3

میلگرد ساده 16 آنالیز A3

هر کدام را با واحد اول 1 شاخه و واحد دوم که وزن است وارد می کنید. در این حالت ممکن است وزن شاخه ها متفاوت باشد در نتیجه ضریب ثابت ندارند را فعال کنید. در این حالت واحد دوم وزن در هر ورود و خروج دستی نوشته شده و وارد می شود.

برای انبارگردانی کالاهای این چنینی که دو واحدی هستند و ضریب ثابت ندارند می توانید از انبار آنلاین کمک بگیرید. در این نرم افزار انبارداری بر اساس تک واحدی، دو واحدی ضریب ثابت و دو واحدی ضریب متغیر انبارگردانی کنید.

همچنین در ورود و خروج کالا از واحد اول و واحد دوم استفاده کنید و بر اساس واحد دوم نیز خروج یا ورود دهید. در گزارش گیری های نموداری و جدولی بر اساس واحد اول تعداد شاخه، واحد دوم وزن ها می توانید برآورد موجودی، گزارش فروش، گزارش ورود و تولید داشته باشید.

توضیحات بیشتر و مشاهده دمو رایگان انبارداری دو واحدی

انبارداری ورق

از انواع ورق که بصورت دو واحدی، ضخامت که معمولا ثابت و عرض متفاوت به میلی متر وارد نرم افزار انبارداری می شود می توان به ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق روغنی، ورق رنگی اشاره کرد.

ورق سیاه

ورق سیاه همان ورق گالوانیزه گرم است که در نورد گرم تولید می شود. این ورق که در دمای بالا از دو نوع فولاد A36 و A1011 تولید می شود، تا رسیدن به دمای 1280 درجه سانتی گراد در کوره قرار می گیرد و سپس از آن خارج می شود. با عبور این ورق از بین چند غلتک، عملیات پوسته زدایی روی آن انجام می شود و ضخامتش کاهش پیدا می کند. در نهایت این ورق با عبور از قفسه ها و میز خنک کننده به شکل کلاف در می آید و برای ارائه در بازار عرضه می شود.

کاربرد ورق سیاه فولادی

 • مصالح ساختمانی مانند ساخت آبگرمکن
 • صنایع فلزی سنگین
 • صنعت خودرو مانند ساخت قطعات خودرو
 • تولید تجهیزات کشاورزی
 • ساخت رینگ چرخ
 • صنعت کشتی سازی
 • تانکر سازی

کارخانه های فولاد مبارکه، فولاد اکسین خوزستان، فولاد کاویان، لوله و پروفیل نیکان پروفیل، مجتمع فولاد گیلان، مجتمع فولادی سبا از جمله کارخانه های مطرح تولید ورق سیاه هستند.

بیشتر بدانید: بهترین نرم افزار پیمانکاری

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به دلیل پوشش ضد زنگی در صنایع مختلف پر کاربرد و محبوب است. در روش گالوانیزیسیون گرم آهن و فولادی که برای گالوانیزه دارای ترکیب و طراحی مناسب هستند، در وان مذاب روی با دمای حدودی 460 درجه سانتی گراد فرو برده شده و یک پوشش روی آن ها تشکیل می شود. به دلیل مقاومتی که فلز روی در برابر تجزیه طبیعی دارد، از این فلز برای گالوانیزیسیون استفاده می شود.

ورق گالوانیزه از لحاظ ظاهری، به دو صورت رول (به صورت فرم) و شیت (به صورت ورقه) وارد بازار می شود. ورق گالوانیزه رول شده در عرض های 1000 و 1250 میلیمتر تولید و عرضه می شود. ابعاد ورق گالوانیزه و قیمت رول ورق گالوانیزه براساس شیت فابریک و شیت آبکاری گرم متفاوت است.

این نوع کالا در نرم افزار انبارداری می توانید به این نام ها اضافه شود:

ورق گالوانیزه عرض 1000mm

ورق گالوانیزه عرض 1250mm

برای واحد اندازه گیری می توان واحد اول را تعداد و واحد دوم را وزن در نظر گرفت. در این حالت اگر در هنگام تولید وزن هر ورق متفاوت می شود، می توانید ضریب ها متصل نیستند را فعال کنید. ضریب را 1 در نظر گرفتته و بسته به وزن ورق، در هر ورود و خروج وزن آن را بصورت دستی وارد کنید.

اگر وزن ها در تولید ثابت هستند، ضریب را یک در نظر بگیرید. حال کالاها را با هر واحد دومی وارد کنید، همان را در جزییات کالا و فرم ها خواهید دید. جمع کل وزن ها به کیلو گرم قابل مشاهده است.

مشاهده ویدئو آموزشی انبارداری دو واحدی در نرم افزار انبار آنلاین

قیمت میلگردانبارداری آهن آلات

رابیتس، بولت، توری، زیگزاگ، مش و سیم آرماتور از جمله کالاهای دیگر مورد استفاده در ساختمان سازی و موارد صنعتی هستند که می توان با دو واحد وارد سیستم انبارداری کرد.

رابیتس

رابیتس expanded metal یک ورق شبکه ای فلزی که از طریق پرسکاری و کشش برروی ورق گالوانیزه با کتینگ بالا و ضخامت های 0.18 میلی متر تا 0.35 میلی متر تولید می گردد. طول رابیتس معمولا 240 سانتی متر است و عرض آن معمولا 60 سانتی متر می باشد و بسته های آن پانزده عددی است، سایز رابیتس می تواند تغییر کند و در طول 220 سانتی متر با عرض 55 سانتی متر باشد.

یعنی در ورود کالای رابیتس می توانید ضخامت های 0.18 و ... را در طول های متفاوت و با واحد های ضریب ثابت 15 در نظر بگیرید.

رابیتس 0.18 طول 220cm

رابیتس 0.18 طول 240cm

رابیتس 0.35 طول 220cm

رابیتس 0.35 طول 240cm

حال واحد اول را عدد و واحد دوم را بسته در نظر می گیرید. ضریب ثابت 15 را نوشته و کالاها را وارد نرم افزار می کنید. حال گزارش موجودی لحظه ای از کالای رابیتس، واحد اول به تعداد بسته و واحد دوم به تعداد ورق ها را دارید.

دریافت دمو رایگان نرم افزار انبارداری

کاربرد رابیتس ها در سقف کاذب است، فولاد گالوانیزه مقاومت بالایی را داراست ودر دکوراسیون، کارهای تزیینی استفاده می شود و انفصال و ترک خوردگی در دیوار را می پوشاند. رابیتس را بر اساس ستون، وزن و چشمه دسته بندی می کنند.

کاربرد رابیتس

 • صنعت ساخت و ساز
 • برای انجام گچ کاری سقف
 • سیمان کاری نما
 • نگه داری ملات به منظور سنگ کاری

بولت

بولت از جنس میلگرد است و در ساخت و سازها استفاده می شود همچنین کاربرد بولت برای اتصال بین صفحه ستون و فونداسیون می باشد و غالبا انتهای بولت ها را خم می کنند و ظاهری شبیه به عصا دارند.

انواع بولت ها

 • انکر بولت (Anchor Bolt)
 • آی بولت (Eye Bolt)
 • یو بولت (U Bolt)
 • رول بولت
 • اِستاد بولت (StudBolt)

موارد استفاده رول بولت

برای اتصال اسکلت فلزی (تیر یا ستون) به بتن یا جهت نصب وال پست، پارتیشن، سقف کاذب، جان پناه، نصب شاسی آسانسور به دیوار چاله آسانسور و نصب پله برقی از رول بولت ها استفاده می کنند.

انواع بولت را در نرم افزار انبارداری بصورت تک واحدی وارد کنید. این با پیش فرض وزن ثابت و اندازه ثابت است. که برای ثبت تک واحدی ضریب را 1 می دهید. اگر کل انبار شما تک واحدی است که در تنظیمات تیک انبار تک واحدی را فعال کنید. مشاهده دمو رایگان نرم افزار انبارداری انبار آنلاین امکان مشاهده و تست رایگان را به شما می دهد.

زیگزاگ

زیگزاگ یا میلگرد زیگزاگ که به آن تیرچه زیگزاگی یا خرپا نیز گفته می شود قطعه فلزی پیش ساخته از سه میلگرد آجدار و یک میلگرد ساده می باشد که به شکل خرپایی به یکدیگر متصل شده اند. معمولا اتصالات در زیگزاگ به دوصورت جوشی یا قلابی می باشد. کاربرد اصلی این محصول در ساخت انواع سقف های بتنی و فولادی می باشد.

انواع زیگزاگ

 • زیگزاگ خرپایی
  این زیگزاگ ها به وفور در ساخت سقف های ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرند.
 • زیگزاگ نبشی
  از این زیگزاگ بیشتر در مناطق کوهستانی یا زلزله خیز استفاده می شود گفتنی است این نوع از زیگزاگ مقاومت بالایی در سازه ساختمانی ایجاد می کند و از آن بیشتر درسازه های نظامی استفاده می شود.
 • زیگزاگ تسمه
  زیگزاگ تسمه با توجه به موقعیت سازه در صورت صلاح دید مهندس سازه در پروژه مورد استفاده قرار میگیرد.
 • زیگزاگ تیرچه با جان
  در پروژه های مسکونی سنگین و برج هایی با ارتفاع بالا از آن استفاده می شود.

انبارداری میلگرد

توری

توری Metal Mash شبکه ای فلزی است که با بافته شدن تار و پودی مفتول و یا سوراخ کردن ورق فلزی ایجاد می شود. توری فلزی از جمله محصولات فولادی است که دامنه مصرف آن از بخش خانگی تا بخش صنعت گسترده است و اشکال گوناگونی دارد. توری که در ابعاد مختلف از جمله طولی و عرضی و قطر تولید می شود، ممکن است شبکه های متنوعی به صورت دایره، لوزی، شش ضلعی و ... داشته باشد، البته اندازه این چشمه ها در قیمت روز توری اثرگذار است.

انواع توری

 • توری حصاری یا فنس Fence netting
 • توری مرغی chicken netting
 • توری پرسی Woven wire mesh
 • توری گابیون Gabion netting
 • توری فرنگی یا بچه گابیون
 • سرندی

موارد استفاده توری

 • توری گابیون برای سدسازی، جاده سازی و مهار سنگ
 • توری پرسی برای ساختمان سازی، ساخت قفس حیوانات
 • توری حصاری برای ساخت ایجاد حصار، حفاظ در مزارع کشاورزی، فرودگاه ها، مراکز نظامی
 • توری مرغی برای زیرسازی کاشی، گچ کاری و دور ستون ها
 • توری سرندی در مقاوم سازی دیوارها، جداسازی مزاع کشاورزی و زمین و در معادن و کارخانجات

سیم آرماتور

سیم آرماتوربندی بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمانی سازی دارد و برای وصل کردن میلگردهای افقی به عمودی به کار برده می شود. از سیم آرماتوربندی برای ثابت نگه داشتن میلگردها در ساختمان سازی استفاده می کنند لذا به این محصول که برای آرماتوربندی و بیشتر توسط آرماتوربندان استفاده می شود سیم مفتول یا سیم آرماتوربندی نیز می گویند.

انواع سیم آرماتوربندی

تسمه:
سیم های آرماتور تسمه در کارخانه های تولید پروفیل از بازیافت شدن لبه های ضایعاتی خط تولید، تولید می شوند که نسبت به نوع فابریکی از مقاومت و کیفیت کمتری برخوردار هستند. سیم های آرماتوری ضایعاتی از1/5 تا سایز 4.5 تولید می شوند که پر فروش ترین سایز آن 1.5 است که به سیم مفتول معروف است.
فابریکی:
به کلاف سایز 6/5 فابریک می گویند که با دما دهی و نورد کاری نازک تر نیز می شود بسیاری کاربردی است.

بیشتر بدانید: مشاهده قیمت نرم افزار انبارداری و خرید آن

ممکن است شما در کسب و کار خود همه ی این کالا ها و یا بخشی از آن را خرید و فروش و انبار کنید.، برای حفظ قیمت خرید خود می توانید در حسابداری انبار، هنگام ورود کالا قیمت کالا را وارد کنید تا در هنگام خروج آن بتوانید برآورد قیمتی داشته باشید. همچنین در لحظه ارزش ریالی انبار خود را بدانید. نرم افزار انبارداری آنلاین به شما کمک می کند موجودی لحظه ای کالاها و انبار خود را بدانید. در انبار آنلاین محدودیتی در ایجاد کاربر ندارید، یعنی می توانید دسترسی برای مشاهده موجودی و بخش های مختلف انبار خود بسازید.

کالاهای دو واحدی با ضریب ثابت و ضریب های متفاوت از دغدغه های مدیران این نوع کسب و کار است که در نرم افزار انبارداری انبارآنلاین نگرانی ای در این رابطه نخواهید داشت. می توانید کالاهای تک واحدی، دو واحدی با ضریب ثابت و متغیر تعریف و همچنین انبارگردانی کنید.

مشاهده دمو رایگان به شما این اطمینان را می دهید که نرم افزاری که خریداری می کنید حتما به کارتان می آید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید