شناسه عمومی کالا یا خدمت جایگزین موقت شناسه اختصاصی

  • شنبه 11/شهریور/1402
شناسه عمومی کالا یا خدمت جایگزین موقت شناسه اختصاصی

استفاده از شناسه عمومی مرتبط به منظور صدور صورتحساب الکترونیکی

یکی از موضوعاتی که مشمولین اجرای سامانه مودیان باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند استفاده از شناسه کالا یا خدمات صحیح در صورتحساب های الکترونیکی است.

در همین راستا تولید کنندگان یا واردکنندگان کالا می توانند از طریق سامانه جامع تجارت به نشانی http://ntsw.ir و ارائه دهندگان خدمت از طریق مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمت ایران به نشانی http://portal.gs1-ir.org نسبت به اخذ شناسه کالا یا خدمت خود اقدام نمایند.

در گام بعدی متولیان امر در وزارت صمت می بایست شناسه های تولید شده را جهت بارگذاری در سامانه مدیریت شناسه کالا یا خدمت به نشانی http://kalaid.tax.gov.ir به مرکز تنظیم مقررات ارسال نمایند. سپس کارشناسان محترم دفتر فنی و مدیریت ریسک پس از تعیین نرخ مالیات بر ارزش افزوده شناسه های تعریف شده، شناسه مذکور را درسامانه http://stuffid.tax.gov.ir بارگذاری می کنند. در همین راستا لازم به توضیح است که مادامی که شناسه اختصاصی مودیان در سامانه فوق بارگذاری نشده امکان استفاده از شناسه های اختصاصی وجود ندارد و مودیان می توانند به منظور رفع مشکل از شناسه های عمومی کالا یا خدمت مرتبط در سامانه مذکور استفاده نمایند.

شناسه کالا یا خدمت عمومی

نرم افزار واسط مالیاتی مالیتور Malitor

در نرم افزار مالیتور می توانید شناسه های اختصاصی و عمومی را که ارسال موفق داشته اند مشاهده کنید.

در ویدئو بخش هایی از امکانات مالیتور را مشاهده می کنید. در واقع مهمترین ویژگی مالیتور عدم محدودیت در ثبت شرکت است و همچنین با کمترین هزینه ارسال خود را انجام دهید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید