loader

آموزش گزارش گیری دلخواه و سفارشی در نرم افزار انبار

پنج شنبه,02/اسفند/1397 - 10:16:09 - 441
یکی از قسمت های مهم و حیاتی هر سیستم انبارداری تهیه گزارش های آن است.

 بخش گزارش گیری یک بخش خیلی مهم و ضروری برای هر نرم افزاری است. تمام تحلیل ها و روش های برنامه نویسی و ... در نهایت باید منجر به ارائه گزارش مناسب شود چون کاربران با دیدن گزارشات مناسب است که می توانند تصمیم گیری های خود را انجام دهند.

در این بین ماژول های گزارش گیری پیشرفت های زیادی داشته اند و بنا به درخواست های مشتریان، گزارشاتی به آن ها اضافه شده است ولی کماکان مشتریان گزارشاتی را لازم دارند که هنوز قابل ارائه نمی باشد. ما در نرم افزار انبار آنلاین برخی از گزارشات رایج را قرار داده ایم که کاربران می توانند از آن استفاده کنند همچنین اگر کاربر بخواهد گزارشات حرفه ای تر و بی نهایت گزارش تهیه کند، با این مدلی که ما برنامه نویسی نموده ایم، امکان پذیر است.
برای شفاف شدن و آموزش گزارش گیری در نرم افزار شما را به دیدن ویدئو و یا خواندن آموزش زیر دعوت می کنیم. لازم به ذکر این تمامی این آموزش های ویدئویی درون خود نرم افزار وجود دارد.
در قسمت سر ستون جدول ها علامت سه نقطه عمودی وجود دارد که  به  column Settings یا تنظیمات ستون ها معروف است. چهار آیتم دارد که آیتم اول مقادیر ستون را بر اساس کمتر به بیشتر ردیف می کند. که اگر ستون عددی باشد به ترتیب اعداد و اگر حروف باشد به ترتیب حروف الفبا. گزینه دوم برعکس حالت اول مقادیر ستون را بر اساس بیشتر به کمتر ردیف می کند. گزینه سوم ستون: اگر تیک هر سرستون را فعال کنیم در جدول قابل مشاهده خواهد بود و فرقی ندارد در کدام سرستون این را انجام می دهید چون در کل جدول اعمال می شود. توسط این گزینه می توانید ستون هایی که خاموش است و تیک آن فعال نیست را به جدول اضافه کنید و یا از جدول کم کنید سپس خروجی مورد نظر را اکسل بگیرید. فیلتر: یکی از قسمت های مهم و از مزیت های جداول انبار آنلاین همین گزینه فیلتر است. در جدول ها ستون های عددی و حروف داریم که در فیلتر آن ها تفاوت هایی وجود دارد. مثلا فیلتر حداقل موجودی و نام کالا با توجه  به نیاز فیلتر های متفاوتی دارند . فیلتر ها در دو  سطح انجام می شوند. "و" کمک می کند محدوده خواسته خود را دقیق تر کنید. هر کدام  از گزینه ها معنای  مشخصی دارد که برای مثال در نام  کالا می خواهم همه کالاها بجز روسری و کفش را ببینم برای این کار لازم است در سطح اول مخالف روسری و در سطح دوم مخالف کفش را وارد کرده و فیلتر کنم.
و یا در این انبار چند کالا که کلمه شلوار در آن قرار دارد داریم برای مشاهده تمامی کالاهایی که کلمه شلوار در آن است می توانیم از فیلتر شامل استفاده کنیم تا همه کالاهای مربوط به آن در جدول دیده شود.
مثالی دیگر برای ستون عددی می زنم. مس خواهم موجودی کالاهایی که بیشتر از 100 و کمتر از 1000 است را ببینم. لازم است بزرگتر و مساوی 100 و کوچکتر و مساوی 1000 را وارد کرده و فیلتر کنم. باید توجه داشته باشید که دو عدد بعد از اعشار برای جستجو اعداد اعشاری است و البته اعداد اعشاری را فقط در موجودی فرعی داریم.
بعد از فیلتر کردن موارد مورد نظر می توانید از این گزارش خروجی اکسل بگیرید.

ویدئوی گزارش نویسی در انبار

 


به منظور استفاده کاربردی از این مقاله می توانید با سیستم انبارداری انبار آنلاین آشنا شوید.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای

اطلاعات بلاگ

آخرین بروزرسانی: چهارشنبه 20/آذر/1398
تعداد مطالب: 134
تعداد بازدید: 56,102
تاریخ شروع: پنج شنبه 16/آذر/1396
تعداد بازدید بر اساس هر IP است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...