3 نکته ایمنی پالت Racking

 • شنبه 09/تیر/1397
3 نکته ایمنی پالت Racking
هنگامی که صحبت از ایمنی کارکنان انبار شما به میان می آید، یکی از زمینه هایی که باید در ذهن داشته باشید، ایمنی قفسه بندی پالت است.

شما باید روزانه بتوانید به تجهیزات ذخیره سازی تکیه کنید، بنابراین حصول اطمینان از اینکه نگهداری پالت در محیط کار و ایمنی کارکنان حیاتی است، نکته مهمی است. به سادگی با تکیه بر بازرسی ایمنی سالانه قفسه ایمنی توسط بازرس قفل تایید شده کافی نیست. شما همچنین باید هر هفته، هر هفته یا یک بار در ماه بازرسی های منظم داخلی انجام دهید.

در طول این بازرسی های ایمنی قفسه های منظم، آسیب دیدن و نقص در قفسه های پالت خود را بررسی کنید. شما همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که کارگران در هنگام کار بر روی قفسه های پالت یا نزدیک آن ها از پروتکل ایمنی پیروی می کنند، از جمله دستورالعمل های ظرفیت بار نگه داشتن سه پیمایش ایمنی قفسه بندی است که در طول این بازرسی ها نیز برای حفظ شرایط کار ایمن مهم است:

 1. پالت Racking به درستی برچسب گذاری شده باشد

 2. بازرسی همه قطعات و لوازم جانبی قاب Racking

 3. محل های بار رَک پالت مناسب و محل آن را مدیریت کنید

پالت Racking به درستی برچسب گذاری شود

متاسفانه، یکی از مهم ترین نکات ایمنی نگهداری پالت که اغلب نادیده گرفته می شود: برچسب های ظرفیت وزن مناسب است. هنگامی که سیستم قفسه پالت شما به درستی برچسب گذاری می شود، کارگران بلافاصله ظرفیت پله پالت، چگونگی بارگذاری، موقعیت و تعداد موارد را به محل می دهند. این دانش تضمین می کند قدرت و سیستم قفسه بندی صحیح باشد. چیزی ساده و آسان به عنوان برچسب دندانه دار انبار وجود دارد که به طور کلی اطلاعات بحرانی را در یک نگاه و به آن ها از محدودیت وزن برای ایجاد محیط ذخیره سازی امن آگاه می کند.

هنگام خرید برچسب های ظرفیت وزن، اطمینان حاصل کنید که از مواد با دوام ساخته شده اند. اکثر انبارها برچسب های پلی استر را ترجیح می دهند زیرا از برچسب های کاغذی دوام بیشتری دارند. برچسب های قفسه انبار پلی استر همچنین دارای چسب دائمی برای افزایش طول عمر و عناصر گرافیکی برای از بین بردن هر گونه سردرگمی ممکن برای کارگران است.

بازرسی همه قطعات و لوازم جانبی قاب Racking

سیستم های قفسه بندی پالت دارای اجزای متعددی از جمله پست های جلو و عقب و یا پایه ها، پایه های پلاستیکی، پرانتز های مختلف و میله ها هستند. این قطعات می توانند بار را از آسیب لیفتراک، ساخت سیستم نادرست و قرار دادن پالت نادرست، از جمله اشتباهات و حوادث دیگر حفظ کنند. برای اطمینان از ایمنی قفسه بندی پالت، تمام اجزای سیستم و لوازم جانبی را به طور منظم بررسی کنید:

 • جلو و عقب پست / ایستاده
 • پاکسازی
 • پیچ، مهره ثابت
 • واشر (shim)
 • قطعات Bracing
 • میله
 • قفل میله
 • محافظ ستون
 • کف پوش
 • ضد سقوط شبکه توری
 • نشانه های بار / برچسب های سیستم قفسه بندی پالت

همچنین لازم است که میله های جلو و عقب سیستم قفسه پالت خود را بررسی کنید. در اغلب موارد، چنگال کامیون سبب آسیب به میله ها می شود، زمانی که کارگران هنگام جمع آوری پالت ها از قفسه فاصله می گیرند یا زمانی که چنگال ها بلند تر از پالت آن ها است. همچنین، در مراقب خم شدن میله ها یا انحراف باشید. برخی از انحرافات طبیعی است، اما اگر کارگران بیش از سیستم قفسه بندی پالت آن را پر کنند انحراف بیش از حد نشان می دهد. اگر بازرسی شما انحراف را نشان دهد، بارگذاری را جایگزین کرده یا بعضی از بارها را پس از اطمینان از یکپارچگی میله ها حذف کنید.

هنگام بازرسی میله ها، قفل میله را نادیده نگیرید. این دستگاه ها از بارهای ناخواسته در هنگام بارگیری و بارگیری منظم جلوگیری می کند. قفل ها ممکن است از پلاستیک یا فلز ساخته شده باشند، و آن ها باید SEMA Code را رعایت کنند. هر قفل که شکسته یا گم شده است را جایگزین کنید.

در نهایت، لوازم جانبی سیستم قفسه بندی پالت خود را برای خسارت بررسی کنید. این لوازم جانبی اختیاری هستند، اما آسیب به آن ها می تواند عملکرد لودر نادرست را نشان دهد یا خسارات دیگری را به سایر اجزای سیستم نشان دهد.

محل مناسب و مدیریت بارهای قفسه پالت

هر سیستم قفسه بندی پالت که به طور نامنظم بارگیری شده ناامن است. کارگران باید در بارگیری قفسه های پالت آموزش ببینند و اطمینان حاصل شود بارها به درستی قرار داده شده اند و مدیران انبار باید به طور مداوم اندازه و وزن قفسه ها را مدیریت کنند. به یاد داشته باشید مواردی که روی پالت هستند باید به طور مناسب برای جلوگیری از جابجایی و یا آسیب به آن قرار گیرند.

از ظرفیت قفسه پالت قبل از بارگذاری آن مطمئن شوید. تمام ظرفیت های وزن باید تایید شده و به درستی برچسب گذاری شوند. اطمینان حاصل کنید که کارگران توجه ویژه ای به ظرفیت وزن برای سطوح بالای دارند و مهم ترین بارها را در سطوح پایین تر و یا کف قرار می دهند. مدیران انبار همچنین باید ذخیره سازی را به طوری که پالت های سبک در قسمت های بالا هستند و پالت های سنگین در قسمت های پایین تر، به ویژه با بارهای مخلوط مدیریت کنند.

ذخیره سازی انبار مستلزم اجتناب از بارگیری قفسه نادرست یا ناامن است. کارگران باید بدانند که قفسه های بارگیری پالت نسبت به وزن نسبت به ساختار فراتر می رود. آن ها باید بدانند که چگونه ابعاد، شکل و اندازه یا تراکم بار و نحوه ذخیره سازی آن ها را در قفسه های ذخیره سازی حساب می کنند. کارگران را آموزش دهید تا از انواع بارهایی که بر روی عرشه نشسته اند، چگونگی نشستن آن ها و نحوه تاثیر آن ها روی ظرفیت قفسه ها آگاه شوند. این نگرانی های مربوط به بارگیری نیز باید هر روز در خط مقدم مدار انبار قرار گیرد.

ایمنی قفسه بندی پالت برای سلامتی کارکنان و عملیات کارآمد بسیار مهم است. به همین ترتیب، مدیران انبار باید به طور منظم سیستم های قفسه بندی خود را در پیشگیری از فروپاشی و صدمه زدن فعال نمایند. در طی این بازرسی های منظم، برای آسیب و نقص ها و همچنین اطمینان از اینکه کارکنان قفسه ها را به درستی بارگذاری می کنند و لیفتراک ها را برای جلوگیری از آسیب به کار می برند، بررسی کنید.

برای مدیریت آسان و آنلاین انبار خود می توانید از نرم افزار تحت وب انبارآنلاین استفاده کنید. مشاهده دمو رایگان از لینک www.anbaronline.ir امکان پذیر است.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید