تمامی فروشندگان به سامانه مودیان متصل شوند

  • چهارشنبه 25/بهمن/1402
  • مدت زمان تقریبی مطالعه
تمامی فروشندگان به سامانه مودیان متصل شوند

بیشتر کالا های مصرفی از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند

ﺳﻪشنبه، 24 بهمن 1402 سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بسیاری از کالا های اساسی از جمله مواد خوراکی و کالا های مصرفی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدی موحدی بکنظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور در برنامه «صبح بخیر ایران» با بیان اینکه بسیاری از مواد خوراکی و کالاهای اساسی و بسیاری از کالاهای مصرفی معاف از مالیات بر ارزش افزوده هستند، گفت: فرآورده های کشاورزی و دامی از جمله شیر، پنیر، ماست و ... معاف از مالیات هستند و مالیات بر ارزش افزوده بر آن ها تعلق نمی گیرد.

بیشتر بدانید: خدمات مشمول معافیت و کالاهای مشمول معافیت

وی با بیان اینکه مالیات بر مصرف به واسطه آنکه معافیت‏ های بسیاری در این زمینه وجود دارد، قاطبه مردم را در بر نمی گیرد و مصرف کننده مالیاتی را پرداخت نمی کند، اظهار داشت: تنها راه حل برای آنکه مالیات بر ارزش افزوده ای که مصرف کننده نهایی آن را پرداخت می کند را بتوانیم از فروشندگان دریافت کنیم آن است که شفافیت در این مسیر ایجاد کنیم.

موحدی بکنظر افزود: برای شفافیت در این مسیر لازم است که هر فروشنده صورتحساب خود را ثبت کند و ما از آحاد مردم تقاضا داریم که در هنگام خرید فاکتور و یا صورتحساب را از فروشنده مطالبه کند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اتصال دستگاه‏ها به سامانه مودیان از ابتدای دی ماه شروع شده و هنوز قاطبه صاحبان مشاغل به این سامانه متصل نشده اند. بخشی از اصناف حقوقی به این سامانه متصل شده اند. بنابراین باید شرایطی را ایجاد کنیم که تمامی فروشندگان به سامانه مودیان متصل شوند.

منبع

مشارکت مدنی در صورتحساب الکترونیکی

جهت ارسال صورتحساب با خریداری که نوع آن مشارکت مدنی در سامانه مودیان است، می توانید از نرم افزار واسط مالیتور کمک بگیرید. کافیست در زمان ثبت مشتری نوع مشتری را مشارکت مدنی انتخاب کرده و کد ملی و اقتصادی را، کد اقتصادی قرار دهید. در این حالت در زمان نمایش صورتحساب در کارپوشه نوع مشارکت مدنی را برای خریدار مشاهده خواهید کرد.

ارسال صورتحساب به سامانه مودیان

برای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان لازم است از نرم افزارهای واسط کمک بگیرید. این نرم افزار ها کمک می کنند تا فاکتور شما به سامانه مودیان ارسال شود. این کار را می توانید توسط خودتان (مودی) که شرکت یا شخص حقیقی است انجام دهید و یا به معتمد ها بسپارید. ارسال صورتحساب به سامانه مودیان رایگان نیست می توانید تعرفه های معتمد ها را از اینجا بخوانید.

این در حالیست که بعنوان مودی می توانید به راحتی با نرم افزار مالیتور Malitor صورتحساب های خود را به سامانه مودیان ارسال کنید. در مالیتور محدودیتی در ثبت مودی ندارید و تاریخ انقضایی برای بسته های خریداری شده ندارید. از دریافت کلید ها، مراحل ثبت فاکتور، ارسال به کارپوشه، پرینت و استعلام همگی در مالیتور امکان پذیر است. صفر تا صد سامانه مودیان را در مالیتور یاد بگیرید.

برای مشاهده مالیتور و تجربه کاربری آن فقط کافیست ثبت نام کرده و از شارژ رایگان استفاده کنید. بعد از ارسال رایگان صورتحساب تصمیم به خرید اعتبار بگیرید. جهت ثبت نام رایگان و ارسال رایگان صورتحساب الکترونیکی کلیک کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید