الزام مودیان مالیاتی برای صدور صورتحساب الکترونیکی توسط مجلس موافق شد

  • چهارشنبه 20/دی/1402
  • مدت زمان تقریبی مطالعه
الزام مودیان مالیاتی برای صدور صورتحساب الکترونیکی توسط مجلس موافق شد

موافقت نمایندگان مجلس

نمایندگان مجلس با کلیات و جزئیات طرح اصلاح ماده یک پایانه های فروشگاهی موافقت کردند و تمامی مؤدیان مالیاتی به صدور صورت حساب الکترونیکی ملزم شدند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (1) قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با کلیات آن با 160 رای موافق، 24 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح آمده است:

ماده یک قانون تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب 28 آبان 1402 به شرح زیر اصلاح می شود:

«ماده یک- از تاریخ یکم دی 1402 کلیه مودیان اعم از حقیقی و حقوقی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب 27 مهر 1398 با اصلاحات و الحاقات بعدی هستند. به منظور رعایت موعد زمانی فوق سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است به ازای هر ماه تاخیر به ازای موعد زمانی مزبور به میزان 5 درصد تا سقف 50 درصد از منابع اختصاصی سازمان امور مالیاتی کشور موضوع ماده 217 قانون مالیات های مستقیم مصوب سوم اسفند 1366 کاهش دهد پس از اینکه سازمان امور مالیاتی کشور به تائید وزیر امور اقتصادی و دارایی امکان صدور و ارسال صورتحساب های الکترونیکی توسط کلیه مؤدیان را فراهم نمود، درصدهای کاهش یافته به حالت قبل باز می گردد.»

نمایندگان در جریان بررسی جزئیات این طرح با اصلاح ماده یک آن با 153 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 208 نماینده حاضر در نشست علنی موافقت کردند.

طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور

در دستور کار صحن علنی امروز - 18 دی ماه - مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نشست علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی و با حضور 201 تن از نمایندگان آغاز شد.

در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده یک قانون تسهیل تکالیف مودیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، گزارش کمیسیون اجتماعی در باره طرح دو فوریتی استفساریه ماده پنج قانون بیمه کارگران ساختمانی و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در باره طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور بررسی می شود.

همچنین نمایندگان در این جلسه ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در باره لایحه یک فوریتی پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقا امنیت آن ها در برابر سوء رفتار و گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد طرح استسفاریه جز (یک) بند الف ماده 9 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه تجارت را بررسی می کنند.

ارسال رایگان صورتحساب الکترونیکی

ارسال رایگان صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان برای شروع کار در مالیتور فراهم است.

در ویدئو آموزش کاربری آسان مالیتور را مشاهده کنید.

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید