• ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان با انبار آنلاین
  • شروع کنید

معرفی شرکت معتمد سامانه مودیان و ارسال صورتحساب مودیان

  • پنجشنبه 14/اردیبهشت/1402
  • 0
معرفی شرکت معتمد سامانه مودیان و ارسال صورتحساب مودیان

خواندن این مقاله به مدیران کسب و کارها، اشخاص حقوقی، مدیران مالی و حسابداران کمک می کند. شما دوره های آموزشی برای مودیان نیاز ندارید، کافی ست مراحل دریافت امضای الکترونیکی، شناسه یکتا و شنلسه کالا یا خدمت را به درستی انجام دهید. برای این کار این لینک را دنبال کنید و آموزش هر بخش را بصورت کامل و مرحله به مرحله بخوانید.

اسامی شرکتهای معتمد مالیاتی برای ارسال صورتحساب مالیاتی

به موجب ماده 26 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، سازمان امورمالیاتی کشور می تواند جهت حصول اطمینان از عملکرد صحیح مودیان در اجرای قانون مذکور از خدمات شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی استفاده کند.

این شرکت ها اشخاص حقوقی دارای پروانه هستند که حسب ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به:

  1. صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب های الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن
  2. آموزش مودیان مالیاتی
  3. ارائه مشاوره های فنی مالیاتی و غیر مالیاتی

با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری می کنند. بنابراین مودیان محترم مالیاتی می توانند به منظور استفاده از خدمات مورد اشاره، به شرکت های معتمد ارائه کننده خدمات مالیاتی به شرح جدول زیر مراجعه کنند:

صورتحساب نوع اول: شرکت معتمد داده پردازی تیس، شرکت معتمد داده کاوی اول سام، شرکت داده پردازی کیسان
صورتحساب نوع دوم و سوم: شرکت معتمد دیان همراه فردا

معرفی انواع صورتحساب

نوعنام شرکتنشانیشماره تماس
نوع اولشرکت معتمد داده پردازی کیسان
آرژانتین، خیابان 10 شرقی، پلاک 602191009610
نوع اولشرکت معتمد داده کاوی اول سامخیابان مطهری، سربه داران، کوچه حسینی راد، پلاک 802187682100
نوع اولشرکت معتمد هوشمند راهبرخیابان ولیعصر، خیابان سرو، پلاک 6، طبقه 402142861140
نوع اولشرکت معتمد داده پردازی تیسخیابان مطهری، خیابان میر عماد، کوچه 12، پلاک 3702190001515
نوع اولشرکت معتمد همراه فن آواآرژانتین، خیابان الوند، کوچه 29، پلاک 302191080080
نوع دوم و سومشرکت معتمد دیان همراه فردا
بلوار دادمان، نرسیده به یادگار، خیابان میلاد، میلاد چهارم، پلاک 502196646

شرکت های معتمد چه می کنند؟

مودیان برای ارسال فاکتورهای فروش و صورتحساب ها در سامانه مودیان مالیاتی، می توانند به صورت مستقیم وارد سامانه بشوند و اطلاعات را وارد کنند، یا فاکتورهای خود را در قالب فایل اکسل برای معتمد مالیاتی ارسال نموده، سپس معتمد صورتحساب های مودیان را در سامانه ارسال کند.

تعرفه ارسال صورتحساب ها در سامانه صدور صورتحساب الکترونیکی

با عنایت به الزام کلیه اشخاص حقوقی (به استثنای اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده) نسبت به اتصال به سامانه مؤدیان و صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی در این سامانه از ابتدای فروردین ماه سال جاری و با توجه به درخواست های مکرر اشخاص مشمول، برای فرجه زمانی آماده سازی نرم افزارهای حسابداری و اتصال به سامانه مؤدیان از سوی مؤدیان گرامی تمهیدات تسهیل گری ویژه ای با تاکید بر بخشودگی جرایم عدم صدور و ارسال به موقع صورت حساب الکترونیکی پیش بینی شده است.

همچنین جهت مساعدت در کاهش هزینه های مودیان محترم، به موجب بند (ج) تبصره 6 قانون بودجه سال 1402 کل کشور بخشی از هزینه های شرکت های معتمد مالیاتی که به نیابت از طرف مؤدیان نسبت به جمع آوری و ارسال صورت حساب الکترونیکی اقدام می نمایند، توسط سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت خواهد شد. از این رو، تا زمان تعیین و اعلام تعرفه خدمات شرکت های معتمد از سوی شورای اقتصاد، این شرکت ها تعهدات قراردادی خود با مؤدیان مالیاتی را بدون مطالبه هرگونه پیش پرداخت انجام خواهند داد.

تبصره 6- بند ج عوارض و مالیات قانون بودجه سال 1402 کل کشور

ج- نرخ کارمزد و تعرفه شرکتهای معتمد ارائهدهنده خدمات مالیاتی توسط شورای اقتصاد تعیین می شود. معادل یک در هزار مالیات و عوارض ارزشافزوده وصولی از طریق سامانه مؤدیان به ردیف درآمدی شماره 110519 واریز می شود تا صرفاً برای پرداخت کارمزد و تعرفه یادشده شرکتهای معتمد ارائهدهنده خدمات مالیاتی برای ارائه خدمات مورد درخواست سازمان امور مالیاتی کشور هزینه شود و مازاد آن با رعایت مهلت مقرر در مواد (63) و (64) قانونمحاسبات عمومی مسترد می شود.

چطور صورتحساب مالیاتی را، خودم ارسال کنم؟

ارسال صورتحساب مالیاتی توسط مودی نیز ممکن است.

ارسال صورتحساب الکترونیکی مالیاتی رایگان با کمک نرم افزار های تولید شده در این زمینه امکان پذیر است. باتوجه به این که کمک گرفتن از معتمد مالیاتی برای سازمان هزینه بر بوده و از سوی دیگر ممکن است ارسال مستقیم صورتحساب ها در سامانه مودیان، برای مودی دشوار باشد، شرکت نرم افزاری انبار آنلاین اقدام به ارائه سرویس آنلاین برای مودیان مالیاتی نموده است. شما می توانید با کمک این نرم افزار برای ارسال صورتحساب الکترونیکی خود اقدام نمایید. در مسیر دریافت کلید های عمومی و خصوصی و شناسه یکتا آموزش های سامانه مودیان از آموزش های سامانه مودیان وبسایت انبار آنلاین کمک بگیرید.

ارسال صورتحساب الکترونیکی به مالیات

ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان با مالیتور به سادگی انجام می شود. ورود به مالیتور و نحوه ارسال صورتحساب

#سامانه_مودیان

درباره این مقاله دیدگاهی بنویسید...
برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد سایت شوید. جهت ورود را کلیک کنید